Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale powiedzcie mi, kiedy podczas zmywania macie czas na patrzenie "na świat" ? Ja patrzę na to co zmywam :o

 

A kobieca podzielność uwagi??? ;) Jako że posiadaczką zmywarki 45 jestem a w dużych garach gotuję - zlew służy mi do mycia garów i kocich misek. No jak je myję to na nie patrzę.... ale na pewno widzę też ogród :) Może jak płuczę albo nalewam do naczyń wodę?

Jaksie jak będziesz miała już swój zlew pod oknem - sama zobaczysz, że "na świat" się patrzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Planujemy w kuchni blat z granitu i zlew oraz mniejsza druga komora podwieszane.

Są dwie możliwosci montażu zlewów - równo z krawędzią granitu oraz tak, że granit nachodzi na krawędź zlewu jakiś 1cm - czyli nie widać styku granit-zlew podwieszany.

Czy jest to tylko estetyczna sprawa czy ma to jakieś inne wady/zalety (jedno i drugie rozwiązanie?

Wydaje mi się, że dla kamieniarza łatwiej jest wykonać montaż zlewu podwieszanego w taki sposób, że blat granitowy zachodzi na zlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blat nachodzi jakieś 0,5 cm, więcej raczej nie ma sensu, bo zmiejsza zlew. Dla mnie to głównie kwestia estetyczna, że nie widać tego łączenia, ale w praktyce też mniej się chlapie dookoła :lol:

A z tym łatwiejszym wykonaniem, to.... mi robili 2 razy, bo... za pierwszym razem wycięli zbyt duży otwór :wink: Kamieniarz nie był szczęśliwy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie blat nachodzi jakieś 0,5 cm, więcej raczej nie ma sensu, bo zmiejsza zlew. Dla mnie to głównie kwestia estetyczna, że nie widać tego łączenia, ale w praktyce też mniej się chlapie dookoła :lol:

A z tym łatwiejszym wykonaniem, to.... mi robili 2 razy, bo... za pierwszym razem wycięli zbyt duży otwór :wink: Kamieniarz nie był szczęśliwy :roll:

 

Czy z tym 0,5cm na zlewie nie ma żadnych kłopotów.. np potrafię sobie wyobrazić zaczepienie dłuższym kieliszkiem przy wyciąganiu ze zlewu :D.. mi kamieniarz zaproponował 1cm.. jedna komora to 40x40 druga 20x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie potrafię wyobrazić zaczepienie wszędzie i wszystkim :lol:

Kieliszki do zmywarki :wink:

A tak na serio - 1 cm to, wg mnie, przegięcie. 0,5 zupełnie wystarcza, żeby schować łączenie, a jednocześnie w niczym nie przeszkadza :roll:

Komorę mam 1 - 50x40.

Do zlewu miałam dołączony szablon otworu i wg tego szablonu wycięli ten prawidłowy otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja byłam od krok od podjęcia takiej decyzji i w końcu zwyciężyła praktyczna strona mojej natury. Wybrałam ceramiczny z jedną komorą i ociekaczem. Jeszcze go nie użytkuję, ale w mieszkaniu też mam takie rozwiazanie i mimo zmywarki chodzącej pełną parą, zawsze coś mam na ociekaczu. Owoce, kieliszki których nie zmywam w zmywarce, garnuszek, ktory zaraz będę potrzebować, więc nie daję do zmywarki itp. Nie wyobrażam sobie go nie mieć. A szkoda, bo jednokomorowe są piękne.

 

Dodam, ze u mnei nei wchodziło w grę umiejscowienie ociekacza w szafce, ani na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmywarce naczynia nie stoją na ociekaczu :wink:

Ale warto jednak coś tam mieć pod ręką - czy rowki, czy w szafce, czy zlew z ociekaczem :roll:

Zmywarki jeszcze nie mam :oops: Wiedziałam że przez dłuższy czas mieć nie będę, więc zdecydowaliśmy się na szafkę. Pewnie gdybym miała mieć zmywarkę od początku, szafki by nie było, a za podręczny ociekacz robiłaby pewnie druga komora zlewu (która nota bene też często w tym celu jest wykorzystywana :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiliśmy kilkanaście lat temu zmywarkę zlew został zredukowany do jednej komory, bo po co więcej :roll:

 

W nowym domku już zamontowany 1,5 komory z ociekaczem, bo jednak bardzo brakowało mi miejsca na odkładanie płukanych warzyw, owoców, mięsa, a na ściereczce na blacie jakoś mi niezbyt wygodnie.

 

(Wszystkie gary łącznie z blachami myję w zmywarce).

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...