Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja co prawda na Tece tez sie przejechałam, ale za to poprzedni, 8 lat użytkowany Franke wychwalam pod niebiosa i nie wiem czemu dałam się tą Teką omotac - pan od kuchni twierdził ze nie ma roznicy wiec "po co przepłacac" - niestety mylił się.

W pracy mamy zamontowany Eurodomo i przyznaje że wyglada i sprawuje sie nie najgorzej, choc z drugiej strony sluzy jedynie do opłukania szklanek czy talerzy.

 

Ja bym kupiła Franke, roznica nie za wielka, a zlew kupujesz na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leli1 - moja mama i znajoma też mają zlewy Franke pokupywane gdzieś koło roku 2000 i używają je do dziś (niewielki wtedy był wybór ;) ). Jak wyglada użytkowanie zlewu stalowego, wiadomo, ale do tego z 2000 roku można wlać domestos, wyszorować proszkiem a wiele mu nie ubędzie z jego "uroku".

 

Nowy Franke czy Teka czy dowolnie inny już zachowuje się inaczej. Inna stal, inne technologie i już nie wlejesz do nich domestosa, bo się odbarwi, albo powstają inne cuda. Oczywiście nie warto generalizować i porównywać wszystkich zlewów stalowych od tych za 200 do tych za 2000 zł, jednak...

 

Mam wrażenie, że spora grupa producentów osiadła na laurach i nie oferuje już tej jakości zlewozmywaków stalowych, co jeszcze parę lat temu. Stosuje coraz cieńszą stal, coraz mniej przykłada się do wykończenia zlewu, idąc na ilość, a nie jakość... A szkoda ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy zamontowany Eurodomo i przyznaje że wyglada i sprawuje sie nie najgorzej, choc z drugiej strony sluzy jedynie do opłukania szklanek czy talerzy.

 

dzieki bardzo leli za konkretna odpowiedz :)

 

ja rozwazam eurodomo, ale nie metalowy tylko granitowy czy jakis taki.

 

co do franke to my mamy franke w strukturze lnu od ponad 5 lat i sprawuje sie super. mozna go doszorowac, nawet jesli byl strzsnie zapuszczony (poczatkowo to bylo mieszkanie studenckie) to zawsze sie go dawalo doszorowac niewielkim nakladem sil, wystarczyl cilit albo biedronkowy odpowiednik.

 

moja babcia ma franke satyna 2 lata i moim zdaniem jest kiepski, bo widac na nim wyschniete kropelki wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satyna to juz jest inna inszość :)

Moj przeklinany juz poprzedni zlew Teki byl wlasnie z satyny i dostawalam "młodych" latając ze ścierą i wycierając do sucha. Oprocz tego rysował się niemal od spojrzenia na niego. Tak wiec wytrzymalismy razem niewiele ponad rok, a teraz cieszę sie zlewakiem czarnym granitowym z Ukinox i jesli dalej bedzie jak jest, to mysle ze bedziemy stanowic dobraną parę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze sie bałam, dlugo sie zastanawialam nad jego zakupem (byl tu niedawno moj watek o czarnym zlewie), jednak wiekszosc forumowiczow posiadajacych takowy, bardzo sobie go chwaliła.

Nie chciałam ryzykować zamiany złego na gorszy :lol: , ale ryzyk fizyk. Tamten wpędziłby mnie w nerwicę natręctw, bo co się przewinełam koło zlewu, to musiałam go wycierać.

I......powiem szczerze, że przyjemne zaskoczenie. Mogłabym go wcale nie myć i tak wygląda ładnie. Na ociekaczu tworzą się białe kółka np. od schnących kubków, ale nie są mocno widoczne, a wytarte gąbką z płynem znikają bezproblemowo. Nie musze go wycierać do sucha, sam wysycha i nic się na nim nie osadza. Naprawdę, przynajmniej póki co, jestem nim zachwycona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ten srebrny korek z przodu zlewu to tak na prawdę pokrętło dzięki któremu można zatkać lub odetkać zlew, takie zdalne sterowanie korkiem w zlewie gdy jest pełen garów a chce się go napełnić wodą;-) Kupując też myślałam, że to wątpliwej urody guzik a tu niespodzianka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...