Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to ja musze sie przyznac, ze (nie mam zmywarki) mam zlew jednokomorowy z duzym ociekaczem, zmywam na biezaco i zupelnie nie przydalaby mi sie druga komorowa - naprawde ! Kiedys w poprzednim mieszkaniu mialam dwie komory i wiecie co, praktycznie nie wykorzystywana byla ta druga, za to do czyszczenia, a jakze byly dwie :) bo a to woda, a to plyn kapnal :)

A salate jak myje, czy inne warzywka, to na sito dwuczesciowe przerzucam i tam sobie woda skapuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zmywarke i jedna komorowy zlewozmywak nawet bez ociekacza. Prawie nic nie myje recznie, nie ma takiej obcji :wink: Jezeli juz naprawde cos wymyje, to klade obok sciereczke kuchenna na ktora odkladam to co przemylam, za chwile wycieram wkladam do szafki a sciereczke chowam. Nie wyobrazam sobie zostawiania garow do odciekniecia czy cus hihi a i nie wyobrazam sobie ze zrezygnowania z tego miejsca ktory zabiera miejsce na ten ociekacz, przeciez to jest jedna szafka 60cm czyli 60cm wiecej blatu do robienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam zmywarki więc gary w zlewie odpadają praktycznie.

Mam 1,5 komory bez ociekacza i jest spoko.Ta mała komora służy do płukania,odłożenia czegoś i bardzo się przydaje.

Podobnie jak Mohaq brałam pod uwagę,że im większy zlew tym więcej zabiera blatu,u mnie dość deficytowego więc miało to znaczenie.

I też korzystam ze ściereczek. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam zlew jednokomorowy , ale głębszy niż te w Polsce i duuuży.

W swoim domu planowałam zmywarke 60 tke i zlew jednokmorowy, ale po namyśle stwierdzlam, że skoro chcę mieć krzewy owocowe i liczę się z tym , że bedę robiła różne przetwory i jednak w ogrodzie znajdzie sie małe wydzielone miejsca na drobne warzywka, to jednakk druga komora przyda się z pewnościa. Blatu u mnie jest tak duzo , ze miejsca starczyłoby nawet na dwa dwukomorowe zlewy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie przekonaliscie :) teraz bede wybierac, albo 1-komorowy z ociekaczem, albo 1,5 komory + oczywiscie ociekarka na relingu na ulubione kubki itp.

 

Ja mam teraz 1-komorowy i w zupełności wystarcza na 3 os. rodzinkę, a do nowego domu kupilam także 1 z ociekaczem, nawet nie brałam pod uwagę 2 kom., za dużo miejsca by zajął, wolę mieć wiecej blatu do pracy :wink:

dodam, że zmywarki nie posiadmy jak na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak wygląda 1,5 komorowy zlew,

ja mam taki z 1 dużą komorą, 1 mniejszą i płytszą i z ociekaczem czyli blatem,

do tego zmywarka "60" i to w zupełności wystarcza.

W sezonie robię dużo przetworów,

przez cały rok codziennie sok z marchwi (z 3 kg)

i nie ma z myciem warzyw i owoców żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja duzo nad tym myslalam. w koncu po wielu analizach wybralam do nowego domu jednokomorowy okrągły z ociekaczem, bez zmywarki.

wczesniej mialam duzy dwukomorowy.

wiec jest to dla mnie duza zmiana i mozliwosc porównania.

na razie nie narzekam na ta 1 komore. ładniej to wyglada, a poniewaz jestesmy tylko we dwójke,wiec jeszcze nie ma az tyle do mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak wygląda 1,5 komorowy zlew,

ja mam taki z 1 dużą komorą, 1 mniejszą i płytszą i z ociekaczem czyli blatem

 

To jest właśnie 1,5 komorowy zlew. Użytkuję taki w tej chwili, w nowej kuchni chyba to powtórzę, + zmywarka 60cm (teraz mam 40cm i jest za mała, szczególnie jak jest więcej garnków czy dużych gabarytowo naczyń). Myślałam jeszcze o dwóch np. okragłych komorach, oddzielnych, montowanych obok siebie; jedna na warzywka, druga na ewentualne naczynia. Gdzieś to widziałam i fajnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłam zlew jednokomorowy z ociekaczem. Komora jest dość duża i głęboka natomiast ociekacz jest mały. Bardzo spodobało mi się to rozwiązanie w sklepie. Zlewy jednokomorowe w przystępnej cenie były jakieś płytkie, Myślę, że ten ociekacz przyda mi się i będzie zastępował mi drugą komorę. Ponieważ dużo wyborów już za mną i nabrałam do sprawy dużego dystansu/zmęczenie daje się we znaki więc i emocje opadły/ myslę, że jak ktoś ma dużo miejsca to nie zaszkodzi druga komora. Natomiast jak miejsca to znaczy blatu roboczego jest mało to takie rozwiązanie z małym ociekaczem jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba czegos tu nie rozumiem. Niech wypowiedzą się te osoby, które maja zlew jednokomorowy w jakim sposób płucza umyte naczynia, keidy w komorze znajduje sie woda z płynem. Moja teściowa ma taki układ i muszę powiedzieć, że pare razy, kiedy musiałem umyć naczynia, wykładać je na wielkie sterty na ociekaczu a poźniej jeszcze każdy brać w ręce i płukac to dostawałem białej goraczki. U siebie ma zmywarkę i mimo to zlew dwukomorowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba czegos tu nie rozumiem. Niech wypowiedzą się te osoby, które maja zlew jednokomorowy w jakim sposób płucza umyte naczynia, keidy w komorze znajduje sie woda z płynem. .

 

mam jednokomorowy więc sie wypowiadam :wink:

- wiekszoœc rzeczy jest zmywana w zmywarce

-jesli juz muszę cos umyć recznie to zmywam pod bieżšcš wodš, nie bardzo wyobrażam sobie nalewac wody do zlewu i w takim czymœ zmywać, zwłaszcza wieksza iloœc, blee :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamontowany, ale już kupiony. Jedna komora duża a druga mała + ociekacz. Do małej komory jest dołączony młynek. Ponadto ta komora jest wyposażona w sitko lub bardziej durszlak, którym sie nakrywa tą komorę. To jest taki kubełek pasujący kształtem do tej małej komory. Kuchnia wyposażona w zmywarkę.

Teraz mam dwie komory bez zmywarki i na ogół korzystam z jednej, druga jest głównie do mycia lub zestawienia brudnych naczyń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim mieszkaniu miałam 1,5 komory i zmywarkę. Właściwie zmywarka musiała chodzić bez przerwy, bo przy dwójce dzieci wciąż są jakieś brudne naczynia a nie było ich gdzie trzymać /chowanie każdego brudnego talerzyka czy kubka do zmywarki zaraz po użyciu po jakimś czasie staje się uciążliwe/. Pół komory też było zupełnie nieużyteczne - za małe na płukanie czy wstawianie tam czegokolwiek.

Teraz mam i zlew dwukomorowy i zmywarkę. I to jest bardzo wygodne. Zmywarka pracuje raz dziennie. Zabrudzone naczynia mają gdzie poczekać aż znajdę chwilę, żeby wstawić je do zmywarki albo umyć. Wygodnie płucze się owoce i warzywa /i mają gdzie obciekać/.

Choć mój zlew ma standardowe wymiary /jest tylko ciut głębszy/ udaje mi się w nim umyć nawet stolnicę - mam kran z wyciąganym wężem, super wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...