Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 5 weeks później...

Ja bardzo żałuję,że wcześniej nie zrobiłam rozeznania w temacie.Kupiłam z rozpędu jednokomorowy z ociekaczem i klnę na czym świat stoi.

Nie wszystko umyjesz w zmywarce!!!Kiedy muszę umyć coś większego,to mój zlewozmywak jest za mały,rzeczywiście nie wszystko chce ci się od razu chować do zmywarki itp.

Moje zdanie i rada - kup dwukomorowy!Ja niestety nie dostałam takiej rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to do zrobienia, ale istotnie kratki są potrzebne. Bo jak się zamknie kaloryfer szafką to tak jak by go wyłączyć.

Kratka w cokole pod szafką i druga w blacie są konieczne.

Problem może być jeżeli pod oknem będzie typowy blat 60cm. W takim razie nie da się zamontowac zlewu i kratki. Na zlew potrzeba ok 46-50cm a kratka zabiera ok 8cm.

Chyba że zrobi sie szerszy blat w tej okolicy. Ta takie projekty z szerszymi blatami w okolicy płyty ceramicznej lub zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Odświeżam temat :D .

 

Julcik,

ale przecież w opisanej przez Ciebie sytuacji nie powinno mieć znaczenia czy zlew jest jedno czy dwukomorowy.

Jak masz coś większego do umycia, to ważna jest przecież wielkość komory, a nie ich ilość.

 

To jak to jest z tym zlewem?

Lepiej jedna komora + ociekacz, czy dwie bez?

 

Ja nie mam za dużo miejsca i muszę na coś się zdecydować, a za bardzo nie wiem na co :( .

 

Alienko,

nie żałujesz, że nie masz ociekacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czy takiej małej komorze można coś rzeczywiście zrobić?

Do czego ona się przydaje?

 

Znalazłam takie dwa zlewy - długość ta sama, różnią się ilością komór:

 

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/4147_348.ts1140941356703.jpg

 

http://domeksoniki.photosite.com/~photos/tn/4146_348.ts1140941455062.jpg

 

Co lepsze - jedna większa z ociekaczem, czy 1 + 1/2 , z tym że ta większa w tym przypadku jest mniejsza :wink: :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika , super zlewy . Sama mam bardzo podobny 1,5 komorowy z dużym ociekaczem . Tu na zdjęciu ten 1,5- komorowy sprawia wrażenie jakby ta komora była mała i płytka . Sprawdziłam mój zlew , duża komora ma wym 34x34 i głębokość 17 , mała 17x25 i gł. 11 a ociekacz 27x33 , nie licząc tej zewnętrznej ramki . Jestem z niego zadowolona . Jest f.Deante model Epsilon ( spodobał mi się bo był podobny do Franke model Mythos , ale znacznie tańszy ) .

Zresztą zobacz sama

 

http://deante.lodz.pl/promocje/epsilon_01.jpg

 

Pozdrowionka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 kmory+ociekacz +zmywarka.

Początkowo miało być coś niewielkich rozmiarów - 1 komora + mały ociekacz (nie podobają mi się duże zlewozmywaki), ale po zastanowieniu zdecydowałam się jeszcze na małą ( :wink: mieści 12 deserowych talerzyków i łyżeczek + kilka filiżanek) komorę, która się świetnie sprawdza w przypadku osączania niedużych ilości owoców i warzyw, rozmrażaniu mięsa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna komora z ociekaczek zdecydowanie wystarczy.

Tak też zaplanowałam sobie w nowej kuchni, mając motowaną zmywarkę.

Dodam jeszcze, że z takim zlewem "żyję" cztery lata w mieszkaniu bez zmywarki - wszystko ręcznie i jakoś jest ok. Jedyny problem to zbyt niska bateria, ale w nowym domu już będzie wyciągana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...