Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

Ciekawa jestem opinii użytkowników zlewów podwieszanych, np. takich:

 

http://franke.pl/resources/Image/FRANKE/PRODUKTY/duze/CP__42.jpg

 

oraz użytkowników zlewów o różnym wykończeniu stali szlachetnej:

 

Atłas: http://franke.pl/obrfranke/kolory/duze/stal_atlas.jpg

Jedwab: http://franke.pl/obrfranke/kolory/duze/stal_jedwab.jpg

Len: http://franke.pl/obrfranke/kolory/duze/stal_len.jpg

 

Wg mojej wiedzy najmniej plam od wody widać na "lnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam w tej chwili jednokomorowy okrągły zlew ze stali z fakturą - bardzo to wygodne, wody absolutnie nie widać, żadnych zacieków - polecam.

 

 

Jednakże do nowego domu myślę o zlewie z konglomeratu jasnego i zastanawiam się nad modelem który wleiła KARO1.

 

Mam tylko takie pytanie do osób które takie zestaw wykorzystują: Do czego tak naprawdę słuzy ta mała komora??? Przecież nie da sie tam nic umyc? Zwłaszcza jak obok jest duza. Nic nie da się tam włozyć... Czy trzyma się po prostu tam gąbkę??? ;-) Tak to sobie wyobrażam...

 

Napiszcie proszę !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tripper

mam jednokomorowy zlew i nie mam zmywarki. mieszkam sam. programowo nie zmywam ani nie sprzatam, do zmywania natomiast jednokomorowy zlew nadaje sie idealnie, bo zeby na przyklad nalac wody do czajnika, nalezy zmyc cala gore naczyn, ktore zalegaja tam, a nie mozna ich przelozyc do drugiej komory, jak to robilem w poprzednim mieszkaniu

 

nie wiem, na czym polega roznica miedzy jedno- a dwukomorowym zlewem. moi rodzice przeszli z dwu- na jedno- + do tego ociekacz i sa zadowoleni, a przetwory i tak robili najpierw w dwu- potem w jedno-, ja robilem w dwu- i w jednokomorowym pewnie tez bede robil

 

chyba nie ma innej opcji niz zmywanie na biezaco, w moim wypadku dwie komory = dwa razy wiecej miejsca do skladowania brudnych naczyn = dwa razy wieksze pole do popisu dla plesni, grzybow i roznych zyjatek, ktore mozna spotkac w blokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

jezeli masz pod oknem kaloryfer to nie uda ci sie zmaontowac tam zlewy.

Pytanie jak doprowadzisz wode i jak odprowadzisz ścieki.

nalezy usunąc kaloryfer spod okna i dopiero sie uda, ale musisz jeszce spełnic kilka warunków

1. Wysokosc okna musi byc odpowiednia minimum 82 cm

2. Jezeli jest okno jednoskrzydlowe musi sie otwierac.

3. nie zapomnij o oswietleniu tej czesc kuchni nad zlewem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% dwukomorowy :-) na 100% faktura lnu :-)

 

myślałam o dwóch owalnych komorach

 

nie wiem jaka firme wybrać :-(

 

przeszukując net dostałam zawrotu głowy

 

i jeszcze jedno - ważne ograniczenie 80 cm i ani mm więcej szerokości zlewu - ograniczenia z prawej i lewej :-(

 

może coś doradzicie....

 

net@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafka ma 80 ale sam zlew tez musi mieć 80 - czyli nie może wychodzic poza nią :-(

 

znalazłam fajny zlew z granitu i tworzywa sztuczengo ma 79 cm szerokosci -choc nastwiałam się na stalowy ten mógłby być ale nie wiem nic o takim materiale - jak się zachowuje w użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o zlewach z firmy Teka, faktura len, mam taki na oku i nie wiem czy go kupić ?

Niezla firma - IMHO doskonala alternatywa dla Franke , gdzie, nie oklamujmy sie, placi sie sporo tez za ... nazwe.

Podobnie jak we Franke sa zlewy z nizszej i wyzszaj polki cenowej. Te z wyzzszej czesto maja konstrukcje zebrowa, a wiec nie uginaja sie i nie "strzelaja" przy wlaniu goracej wody.

W przeciwienstwie do innych firm Teka podaje wymiar szafki jaki powinien byc , zeby zamontowac zlew.

Np. zlew jednokomorowy z ociekaczem o szerokosci c.a. 80cm wymaga zaledwie szafki 40cm :D i tak sa zlewy pogrupowane w katalogach.

Proste a jakze pomocne i nie trzeba czytac rysunkow technicznych.

A wiec nie do konca ma racje net@ mowiac , ze zlew 80 musi miec szafke 80 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio Franke Miss - na papierze jest świetny, bo ma dwie asymetryczne komory, z których ta większa jest naprawdę duża. Nie znalazłem takiej wielkości w żadnym zlewie za porównywalne pieniądze. Zobaczymy, czy w normalnym użytkowaniu będzie się sprawdzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam,

jesteśmy na etapie wykonywania instalacji wod-kan oraz rozmyślania co gdzie stanie w kuchni. Mojej żonie bardzo spodobał sie patent z umieszczeniem zlewu pod oknem. Fakt masa prezentacji kuchni ma zlewy pod oknem. Oczywiście doszło do starcia bo ja twierdzę, że szyby w oknie będą cały czas zachlapane, szlag trafi lakier na ramach. Tłumaczę kobiecie, że zlew na tych prezentacjach służy do opłukania jednej szklanki względnie jarzynek a nie do mycia garów, zaś do mycia garów służy zmywarka...

 

Jak sprawa zlewu pod oknem wyglada u was praktyce?

 

chrom`ek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój będzie obok okna , pod oknem by się nie zmieścił ( okno ma dolną krawędź na wysokości blatu przyszłych szafek i po daniu tam zlewu , nie moznaby otworzyć okna , bo przeszkadzałby kran ) trzeba by albo zrobić otwór okienny mniejszy , albo inne okno jakieś podzielone na dole z możliwością otwierania górnej cześci ) a na zmianę otworu czy okna było już za późno. Z tego powodu zlew będzie obok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...