Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zakochałam się w ceramicznych zlwach wpuszczanych w blat z konglomeratu, ale obawiam się, że jedna komora bez ociekacza będzie niepraktyczna. Od razu dodam, że nie lubię stojących suszarek do naczyń.

Czy toś tak zrobił i teraz żałuje?

A może jest jednak jakaś techniczne rozwiązanie by mieć wpuszczony blat i ociekacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz blat, jeśli z kamienia, to mogą Ci zrobić takie fajne :) wyżłobienia i ociekacz będziesz miała na blacie a woda będzie ściekać do zlewu, a nie rozpływać się po całym blacie.

 

Niestety też mam podobny dylemat, tyle że u mnie blat zwykły:( i takie rozwiązanie odpada.

 

Czy to praktyczne rozwiązanie, nie wiem. Zważywszy na dość twardą wodę w naszym rejonie, to musiałby być pewnie jasny blat.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością to ładnie wygląda, ale pomyśl o stronie praktycznej. Kilkanaście lat temu po zakupie zmywarki zlew zmieniliśmy na jednokomorowy bez ociekacza, bo po co, przecież jest zmywarka :roll:

Jednak w użytkowaniu brakuje mi tej drugiej komory, albo przynajmniej ociekacza. Szczególnie w takich sytuacjach gdy płucze się większe ilości czegoś (sałata, owoce, mięso, itp.) i trzeba, żeby to gdzieś ociekło :-?

Kłaść na ścierce na półce :x

 

W domku będzie 1,5 komory i ociekacz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż też choruje na taki zlew.

Ale ja powiedziałam, że jak zacznie gotować to będzie miał coś do powiedzenia w tej sprawie :) - a on nawet jajka nie ugotuje ;), dobrze żę zmywa naczynia ... no, ale tu nie o tym.

 

Te zlewy wyglądają ładnie, ale są ceramiczne i łatwo cos o nie roztłuc - ja wiem że są zmywarki - ale ja mam swój ulubiony kubek i pijam tylko w nim, co wiąże się z myciem "co herbatka".

Dla mnie zlew do kuchni ze zmywarką powinien mieć półtorej komory i ocekacz, np taki:

 

http://megamedia.pl/_p/31/n/zlewozmywaki-1.5-komorowe-kamienne-astracast-geo-1.5-+-akcesoria-p31204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceramiczny zlew w klasycznym stylu podoba nam sie dlatego ze nie jest kanciaty tylko bardziej oplywowy, obly dlatego strasznie spodobaly nam sie te zlewy z ikei zwlaszcza ze planujemy od nich kupic meble kuchenne FAKTUM STAT do ktorych taki zlew bedzie idealny ... zlewu jak ten z linka nie chcemy kupowac ... nie ukrywam ze u nas bedzie to kwestia kasy tzn. nie satc nas zeby na zlew wylozyc 1500-2000zl ale widzialem taki dukomorowy ceramiczny za 400zl i czytajac wypowiedzi damskiej czesci tego wniosku mysle ze powaznie przemysle zakup tego drozszego dukomorowego :lol:

 

http://images42.fotosik.pl/97/89618554c8003cbc.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/101/bc5ac6c521e9a258.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/97/2162bdbb71c549a5.jpg

 

co prawda zaplanowalismy szafke 60 pod zlew ktora jest za mala do dukomorowego zlewu ale projekt jeszcze mozna zmienic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też marzę o białym ceramicznym.Oglądałam ten jednokomorowy i w ikea i jest fajny.Cena mnie troche zastanowiła,że 170 zł to mało:) i czy rzeczywiście będzie trwały.

Ja się zkaochałam w półtora komorowym Vileroya (ale cena ponad 3 tysiace) i szukam jakieś z malutka jeszcze komorą.Ociekacza nie chcę,bo znając życie będa na nim stały brudne szklanki jako wystawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też marzę o białym ceramicznym.Oglądałam ten jednokomorowy i w ikea i jest fajny.Cena mnie troche zastanowiła,że 170 zł to mało:) i czy rzeczywiście będzie trwały.

Ja się zkaochałam w półtora komorowym Vileroya (ale cena ponad 3 tysiace) i szukam jakieś z malutka jeszcze komorą.Ociekacza nie chcę,bo znając życie będa na nim stały brudne szklanki jako wystawka.

 

U mnie na ociekaczu nigdy nie stoją brudne rzeczy, ale zawsze coś na nim jest, chyba nie da się tego uniknąć. Chyba jednak muszę przyznać rację mojej praktycznej naturze, że ten jednokomorowy się nie sprawdzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ociekaczu nigdy nie stoją brudne rzeczy, ale zawsze coś na nim jest, chyba nie da się tego uniknąć. Chyba jednak muszę przyznać rację mojej praktycznej naturze, że ten jednokomorowy się nie sprawdzi :(

 

no widzisz ja na siłe próbuję siebie przekonać,że to się zmieni jak będe miała mały zlew tonie będzie nic stało na blacie tylko w zmywarce,której do tej pory nigdy nie miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ociekaczu nigdy nie stoją brudne rzeczy, ale zawsze coś na nim jest, chyba nie da się tego uniknąć. Chyba jednak muszę przyznać rację mojej praktycznej naturze, że ten jednokomorowy się nie sprawdzi :(

 

no widzisz ja na siłe próbuję siebie przekonać,że to się zmieni jak będe miała mały zlew tonie będzie nic stało na blacie tylko w zmywarce,której do tej pory nigdy nie miałam.

 

Ale umytych owoców lub płukanego mięsa nie wstawisz do ocieknięcia do zmywarki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blacie z kamienia albo z konglomeratu ( czy kompozytu - nie wiem jak się to nazywa - chodzi o corian, starron, kerrock itp.) można zrobić żłobienia, które są ociekaczem - ja tak będę miała. Mam dwie podwieszane komory ceramiczne i taki właśnie ociekacz.

 

A możesz sobie zobaczyć też zlewy ceramiczne Villeroya - Subway 60 - jest piękny jednokomorowy z ociekaczem (tylko, że drogie są troszkę...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...