Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

dlatego szukam czegos podobnego do

http://www.123armatura.pl/Produkty/Villeroy_amp_Boch/Zlewozmywak-podwieszany-Villeroy-amp-Boch-CISTERNA-60B-classicline-6702-01_2277.html

i nie widze:( a 3 tysiące to za dużo na zlew dla mnie.

 

Ja zapłaciłam za swoją cisternę 50 1700zł, a subway 45 można za 1900zł kupić( ale może on być za mały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pomijajac ten malutki ociekacz w rogu cisterny, w ktorym chyba niewiele sie zmiesci , niczym ona sie nie rozni ( przynajmniej na zdjeciu ) od jednokomorowcow z ikea czy deante ... podejrzewam ze rozni sie materialem-jakoscia no i logo producenta ale patrzac na to ze za cene V&B mozna kupic kilkanascie zlewow z ikea z 10-letnia gwarancja chyba by sie nie zdecydowal .... ale to przemyslenia czlowieka oszczednego ktorego budzet nie pozwala na takie luksusy jak zlew za prawie 2tys :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

wiem, ze juz o zlewakach bylo duzo, ale moze niekoniecznie w takiej konfiguracji :)

Pytanie zwlaszcza do uzytkownikow majacych do czynienia z jednym i drugim. Ktore (generalnie, niezaleznie od marki) sa lepsze?

Moj stalowy zlewak Teki uzywam ledwie rok, ale patrzec na niego juz nie moge, wyglada okropnie, a zachowanie go w jakiej takiej czystosci graniczy z cudem. Dlatego aby nie wpasc w nerwicę natręctw (co podchodze do zlewu to musze go wyczyscic zeby kropek nie bylo widac) postanowilam zamienic go na granitowy, konkretnie Deante Amadeo bo idealnie wpasuje sie w dziure po Tece :lol: . Tylko, zeby nie bylo to na zasadzie "zamienil stryjek....".

Czy granitowe nie łapia brudu "z powietrza", czy tez nie trzeba ich polerowac po kazdym uzyciu, czy czasem nie trzeba zainwestowac w drogi zlew, aby faktycznie byc usatysfakcjonowanym?

Podpowiedzcie cos prosze :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tego samego powodu co ty kupiłam zlew granitowy (tzn. z fragranitu czy czegoś tam). Piękny, szary (nie jasny, nie ciemny, taki pośredni), firmy chyba Pyramis (podobał mi się taki "kwadratowy" kształt). Wszystko było pięknie, do momentu, gdy zaczęliśmy do niego wylewać kawę, herbatę... Teraz wygląda koszmarnie. Ma ohydne smugi herbaciane, których usunięcie graniczy z cudem. Tzn. nie jest to niemożliwe, ale trzeba potraktować chlorem + solidne szorowanie. Ale nie jest do końca tak źle, jak piszę, gdyż z kolei moja koleżanka ma też zlew granitowy, jaśniutki beżowy, i czyści go bez problemu. Po prostu przy wyborze musisz zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany zlew. Mój ma taką "niespoistą", troszkę chropowatą strukturę, więc chyba dlatego brut łatwo wnika. Zlew koleżanki jest niemal gładki, więc brut tak nie wnika. Moim zdaniem to główne kryterium wyboru takiego zlewu. Oprócz tego "mankamentu" cała reszta zlewu granitowego na plus, nie trzeba go wycierać do sucha, krople wody szybko wysychają i nic nie widać. To tyle :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze poprzedniczka radzi. Zwróć uwagę żeby powierzchnia zlewu nie była "chropowata" a gładka w dotyku. Mój jest pół/na pół (powierzchnie poziome chropowate, pionowe gładkie) i na tej chropowatej powierzchni strasznie osadza się kamień (do tego zlew mam czarny więc wygląda to paskudnie :x)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam franke beżowy od ponad 5 lat i jest dokładnie tak jak napisała Duśka. Po polaniu domestosem i przetarciu gąbką, bez szorowania, wygląda jak nowy. Dlatego dołożyłabym do lepszego, żeby nie być w sytuacji przysłowiowego stryjka. Może wstrzymaj się jeszcze przez jakiś czas i pomęcz z tym blaszanym. Albo pofatyguj się do jakiegoś studia kuchennego, które sprzedaje deante i pomacaj, a kup przez allegro.

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Blanco kolor jaśminowy i jako wieloletni użytkownik stalowych uważam, że jest rewelacyjny. To chyba najlepsze połączenie wyglądu i praktyczności jakie posiadam w domu. Kamień albo się nie osadza, albo tego nie widać. Czyści się nie tylko domestosem (mam POŚ więc z takimi środkami nie przesadzam) ale zwykłą gąbką z płynem do mycia naczyń. Zlew wraz z baterią kupiłam w promocji za niecałe 1000zł. :D

 

Deante nie jest niestety polecaną firmą. Piszę niestety bo sama miałam plany zakupu kilku rzeczy tej firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede mieć przy oknie. nic sie nie bedzie chlapac, teraz w wynajętym też tak mam i jest super. Parapet jest tak z 20 cm nad blatem i jest idealnie. A poza tym w dobie zmywarek chyba już tak dużo się nie stoi przy zlewie i garach co nie? :wink: a przy myciu sałaty aż tak się nie chlapie. poza tym jak już się stoi przy tym zlewie to fajnie sobie powygladać na świat no i bezcenne światło dzienne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje, że skoro już się stoi przy tym zlewie, to lepiej powyglądać na świat niż na ścianę :) I dlatego planuję zlew przy oknie.

 

ja bede mieć przy oknie. nic sie nie bedzie chlapac, teraz w wynajętym też tak mam i jest super. Parapet jest tak z 20 cm nad blatem i jest idealnie. A poza tym w dobie zmywarek chyba już tak dużo się nie stoi przy zlewie i garach co nie? :wink: a przy myciu sałaty aż tak się nie chlapie. poza tym jak już się stoi przy tym zlewie to fajnie sobie powygladać na świat no i bezcenne światło dzienne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmywam, to patrzę w garnki a nie za okno. Mam zlew przy ścianie a nad nim w szafce ociekacz (czy inaczej suszarkę). Tak jest według mnie praktycznie i tak będę miała w domku. Ale też często czytam, że zlew pod oknem. Tylko nie wiem dlaczego. Bo właściwie pod oknem wole miec stolik, i siedząc przy nim wygladac za to okno :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmywam, to patrzę w garnki a nie za okno. Mam zlew przy ścianie a nad nim w szafce ociekacz (czy inaczej suszarkę). Tak jest według mnie praktycznie i tak będę miała w domku. Ale też często czytam, że zlew pod oknem. Tylko nie wiem dlaczego. Bo właściwie pod oknem wole miec stolik, i siedząc przy nim wygladac za to okno :) Pozdrawiam

 

a ja mam w kuchni dwa okna :wink:

zlew będzie tylko przy jednym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...