Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My też mamy 2 okna i zlew pod jednym z nich.Tak chcialam i tak mam.Nie brudzi się bardziej niż gdyby pod nim nie było zlewu :wink: Jedno jest pewne-mycie takiego okna jest bardziej kłopotliwe bo jest gorsze dojście do niego.Uważam,że ustawienie zlewu to jednak indywidualna kwestia.Zależy od tego np.czy jest to kuchnia nowoczesna czy tradycjonalna.Czy jest otwarta,zamknieta czy półotwarta itd.itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wyjścia i MUSZĘ mieć zlew pod oknem :(

Miałam wybór albo NAROŻNY albo POD OKNEM.

Z dwojga złego wybrałam pod oknem,

narożny - może być tylko jednokomorowy (są też dpodwójne,ale strasznie masywne i dużo miejsca zamują poza tym mały wybór zlewów), narożny mniej wygodny do zmywania a my narazie nie planujemy zmywarki,

wiec wybrałam "zachlapane okno"

chociaż SUPER byłoby mieć pusty blat pod oknem, gdzie można przygotowywać potrawy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej wersji miał być czarny zlew, ale teraz wychodzi, że jednak powinien być jasny. Nigdy nie miałam jasnego zlewu i zastanawiam się czy po jakimś czasie nie widać trwałego osadu?

Myślałam o czym takim:

http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0001834&categoria=CA-0000008&idioma=pl&backto=&nameProd=AURA%2045%20B-TG&nameCat=Zlewozmywaki

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bialy tegranitowy zlew - jest cudowny i nie zamieniłabym na żaden inny :)

Polecam bardzo!

Dzięki za odpowiedź.

A jak długo go użytkujesz? Nie ma nalotu od kawy i herbaty? Mam teraz beżowy zlew i sama nie jestem w stanie go doczyścić, muszę prosić męża.

Rozumiem, że tegranit tak nie "łapie" nalotu?

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej,

w kuchni mam trzy okna 8) , ale zlew jednak pod oknem z wyboru - kiedyś miałam inaczej i zawsze nie domywałam garnków albo byłam skazana na światlo sztuczne. Dodatkowo jestem krótkowidzem więc sami wiecie jak jest ... ech ... :D

ale jestem zadowolona:

http://images46.fotosik.pl/165/42b0e5d4deab8b5em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam zlew pod oknem od wielu lat i nie narzekam, wręcz przeciwnie, bardzo sobie chwalę. Teraz w domu też tak będzie. Zmywanie przy takim zlewie to sama przyjemność, można sobie przy okazji popatrzeć na świat, a nie gapić się w ścianę. Poza tym okno jest jednak dalej niż ściana, bo jest wnęka okienna, dzięki czemu jest przy zlewie więcej przestrzeni. Z tego samego powodu z tym chlapaniem to zawracanie głowy. Szyba jest znacznie dalej, niż ściana. Między nią a zlewem stoi zwykle jakiś kwiatek, albo koszyk z owocami... Na a jak już się faktycznie coś chlapnie na szybę, to trudno, wytrze się. A dodam, że okno mam na poziomie blatu i parapet z blatem tworzy jedną płytę. Teraz też tak będę miałam, polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych teflonowych nie można myć w zmywarce :wink:

po kilku drogich jak diabli patelniach tefala, które szlag trafiał po kilku miesiącach, kupiłam sobie patelnie z Olkusza

 

http://www.1002.pl/admin/zdjecia/7368f7381d4e9ef736e69771cd46b2c6.mini.jpg

 

mam je od prawie 2 lat

nic się nie łuszczy

nic nie obłazi

i jak w mordę miała napisane, że można myć w zmywarce

więc myję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze chciałam zlew pod oknem a przynajmniej myślałam że to normalne, ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi napewno nie wstawie zlewu pod okno, w swoim jeszcze nie dokońca wybudowanym domku mam tylko jedno okno w kuchni i pod nim napewno będzie sam blat,

 

Mówiąc szczerze to gdybym miała tylko jedno okno w kuchni też nie dałabym tam zlewu. Na szczęście dom projektowaliśmy sami i strasznie zależało mi na dwóch oknach w kuchni i to na dwie różne strony świata :oops: ...ale udało się i jestem bardzo zadowolona bo mam super doświetloną kuchnie. Spotkałam się jednak z opinią, że dwa okna w kuchni to przesada, w miejsce okna można dać przecież szafki, ale osobiście myślę że jeśli kuchnia ma więcej niż 12m2 warto mieć drugie okno.

 

pozdrawiam

 

Jak ja kocham takie opinie w stylu: "dwa okna w kuchni to przesada " ....

Przecież to wyłącznie Twoja sprawa ile masz okien w swoim własnym domu :o Ja mam trzy i 25 m2 kuchni ... żadnych szafek wiszących i nie czuję się z tym źle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zlew pod oknem. Tego stanowczo zażądał mój małż! :o :D Powiedział, że w starym mieszkaniu wkurzało go jak coś zmywał i musiał patrzeć w bok na świat ;)

Parapet mam ok. 20 cm wyżej niż zlew - akurat mieści mi się pod nim bokiem deska do krojenia ;) Nic nie chlapię a widok na ogród poprawia humorek :)

Światełko dodatkowe nad zlewem na noce i wieczory - punktowe halogeniki. Jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...