Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?  

221 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zlew pod oknem.. TAK czy NIE ?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 893
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sąsiadka ma zlew pod oknem, które zaczepia o wylewkę i nie może go (okna) otworzyć

Bo trzeba myśleć jak się kupuje baterie :lol: .

Mam zlew pod oknem i bardzo ładną stojącą baterię (wysoką) typu "window" z opuszczaną wylewką, tak, że nie przeszkadza w otwieraniu. I wcale nie była droga (trochę ponad 300 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Oczywiście, że miejsce jest najlepsze. Większość czynności wykonuję przy zlewie i w jego okolicy. Okno mam duże (150), zlew "półtora komory z ociekaczem", potem jest trochę blatu, róg kuchni, a dalej kuchenka. I właśnie tutaj wszystko przygotowuję. Tak zwane brudne czynności wykonuję na ociekaczu zlewu, który łatwiej się czyści niż blat. Gdy myję gary, lubię mieć je dobrze oświetlone i nie muszę w tym celu świecić światła w dzień. Gdybym miała zlew przy ścianie, podnosząc wzrok miałabym nieciekawy widok, a tak mam kwiatki na parapecie, a dalej ładny widok za oknem - pola, a potem las. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zlew pod oknem - półtora komory z ociekaczem. Kuchnia w kształcie litery U. Ogrzewanie podłogowe - nie wyobrażam sobie szpecić reprezentayjnej ściany z oknem grzejnikiem. W planie czyli za niedługo zmywarka pod zlewem. Nie zamieniłabym tego rozwiązania na żadne inne. Okno otwiera się bez problemu, bo jest trochę wyżej od zlewu, mam widok na uliczkę przed domem, więc zmywając widzę co się dzieje. Na początku bałam się, że zlew nie będzie dostatecznie doświetlony, ale zrobiliśmy oświetlenie halogenowe na linkach i sprawdza się w 100% (jest widniej niż pod szafkami). Obok zlewu po dwóch stronach są jeszcze krótkie blaty robocze, a mimo wszystko najwięcej czynności wykonuje się w okolicach zlewu. Uważam takie roziązanie za bardzo wygodne i optymalne. na prawdę niezdecydowanych zachęcam.

Pozdrawiam i życzę wystrzałowego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zagłosowałam ( pod oknem) potem przeczytałam wszystkie wypowiedzi. Muszę przyznać był moment w którym zwątpiłam czy decyzja- pod oknem- jest słuszna. Ale zawsze chciałam mieć zlew pod oknem i tak chyba już zostanie. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlew pod oknem bardzo nam się sprawdza, dodam, że w kuchni są dwa okna obok siebie (taki nasz kaprys - dotyczy całego domu). Okna są umieszczone wyżej niż w innych pomieszczeniach czyli około 110 cm od podłogi. Na początku wydawało się, że jest to bardzo wysoko, ale po umeblowaniu wyszło bardzo ładnie. Do tego bardzo pasuje kolorowa firanka (zasłony wcale nie ma), która kończy się około 20 cm nad parapetem, łatwo więc odstawić coś na parapet, nie grozi też zabrudzenie firanki podczas zmywania. Taki wariant może wydawać się dziwny - ale nie tylko nam bardzo się podoba.

Finiszant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mąż
Przeczytałem wątek. Argument, że ktoś tak lubi, albo, że mu się tak podoba, żeby zlew był pod oknem jest OK. Ale, że będzie miał ładny widok podczas zmywania - to się pośmiałem :D U mnie codziennie karmią się 4 osoby a żona wcale nie spędza przy zlewie większości pozapracowego czasu (ja co jakiś czas też). Czy wam te zlewy za telewizor robią, czy życie towarzyskie zastępują? Tym bardziej, że większość przyznaje się do zmywarek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Baaaardzo podobają mi się wyspy cokolwiek by to nie było zlew, kuchnia, czy po prostu kostka z szafkami, jednak jak zauważyłeś tylko dla szczęśliwych posiadaczy dużych kuchni. Na forum padło również stwierdzenie , że są ładne lecz nie praktyczne, czasami zawadzają. Moim zdaniem sensowny układ kuchni tzw. ciągów komunikacyjnych może temu zaradzić. A pomysł jest świetny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

ostatnio ogladałam zlewy kuchenne i sprzedawcy dosyć mocno polecają zlewy granitowe, podobno hit wszechczasów :o , z drugiej strony słyszalam, że łatwo pękają i wykruszają się. Już sama nie wiem, który lepszy: poczciwy aluminiowy, czy kamienny?

 

Proszę o Wasze za i przeciw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
he he. u mnie również jest zlew pod oknem, tzn. nie jest ale będzie..., mam okna polaciowe więc specjalnych widoków nie oczekuję, chyba że z nudów będę liczyła lecącę niebem samoloty :D , a co do praktyczności to się okaże "w praniu". mam nadzieję że z myciem okna nie będzie problemu, mam zamiar wspinać sie na zabudowę żeby je umyć, tak przynajmniej nóg sobie nie połamię :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...