Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego oferty dobrych firm ...


Gość Konto usunięte_12*

Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*

Witam,

Dlaczego internetowe oferty dobrych firm oferujących wkłady kominkowe są tak ubogie w szczegóły?

Poszukując odpowiedniego wkładu kominkowego w Internecie dochodzę do wniosku, że im lepsze wkłady kominkowe oferuje dana firma, tym są słabiej opisane i podaje się b. mało szczegółów technicznych.

PODSTAWOWYM "felerem" ofert jest brak rysunku gabarytowego a i często brak ważnych danych technicznych.

Brakuje też fotek szczegółów zastosowanych rozwiązań np. doprowadzenia powietrza z zewnątrz, sposobów uzyskania efektu "czystej szyby" i t.p.

Czy te dane są objęte jakąś zawodową tajemnicą? Czy producenci obawiają się, że na podstawie rysunku gabarytowego konkurencja skopiuje ich rozwiązania? Jak zatem te firmy zamierzają sprzedawać takiego "kota w worku" w dobie internetowych klientów-leniuchów (takich, jak np. ja)?

Postawię pewnie kontrowersyjną tezę, że np. tak pogardzana przez tutejszych fachowców firma "Kratki" swoje sukcesy zawdzięcza nie tyle niskim cenom, co świetnie opisanym, sfotografowanym i narysowanym produktom.

Czy inni (zapewne lepsi) nie mogliby również pochwalić się szczegółami swoich wyrobów?

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Częściowo masz rację . Pokazać łatwo a skopiować jeszcze łatwiej;). Jednakże jeszcze łatwiej napisać "krawaty wiąże , usówa ciąże"...;) Pamiętaj ,że jeszcze rok albo dwa temu miejscowy 'Guru" twierdził ,że podwójna szyba służy do zmniejszenia emisji ciepła do pomieszczenia z kominkiem a patent pojawił się ok. 25 lat temu. Ciekawe jakie jest jego zdanie dzisiaj??? Wiedza to skarb:)

pzdr.

ps. kup kratki i tak będziesz zadowolony bez skali porównawczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dlaczego internetowe oferty dobrych firm oferujących wkłady kominkowe są tak ubogie w szczegóły?

Może masz po prostu nieco "wypaczone" przez reklamowy bełkot zdanie o tym, które firmy są dobre, a które nie ...

Ci bardzo serio podchodzący do naszego rynku producenci mają bardzo bogate materiały techniczne i reklamowe.

Ale też z drugiej strony widać tu clou specyfiki sprzedawania produktów - nazwijmy to "odbiegających od średniej".

Za droższym i rozwiniętym bardziej technicznie produktem, stoją zawsze ludzie. To nie jest ewenementem tylko tej branży. Masz z tym do czynienia na co dzień. Filozofia ta polega na kontakcie z profesjonalnym (przynajmniej w teorii) sprzedawcą, dobrze przygotowanym do kontaktu z klientem, który powinien być "kopalnią wiedzy technicznej" zarówno o samym produkcie, jak i całokształtu rynku. O tyle jest to trudne przy tym, że sprzedaż takiego paleniska wiąże się najczęściej nie z samą sprzedażą a równocześnie z jego montażem, który jest osobną "bajką" - bo tyle ile jest osób chętnych do posiadania własnego kawałka ognia w domu, tyle może być rodzajów kominków, pieców, wykończeń, technik budowy, różnych materiałów, systemów grzewczych, itp. itd

Bardzo wielce się mylisz, mówiąc że firma Kratki.pl jest pogardzana przez tutejszych fachowców - najzwyczajniej w świecie brakuje im produktów na dobrym poziomie (pojedyncze sztuki w przypadku palenisk) i ich odbiorcą jest najczęściej "łykający" marketingowy, tani chłam, detalista, który może ten wyrób samemu, na własną odpowiedzialność i wedle własnego "widzimisie" zamontować u siebie w domu.

Wracając do tematu - większość "poważnych" producentów zachodnich i krajowych ma bardzo dobrze opracowane materiały dotyczące swoich wyrobów - może po prostu źle szukasz i nie potrafisz tego znaleźć ...

Pozdrawiam.

PS. Bader - a Ty nie widzisz różnicy w konstrukcji i zastosowaniu podwójnego przeszklenia we "francuzach" sprzed dwudziestu laty i w paleniskach współczesnych (np. tych do akumulacji) ? Sam kiedyś wrzuciłeś tu schemat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Nie wszystkie firmy produkujące wkłady nastawiają się na sprzedaż przez internet .

Mnie nie chodzi o SPRZEDAŻ przez Internet, tylko o dobrą informację. Dobrze opisany i obfotografowany produkt w Internecie pozwala mi przyjrzeć się mu "z bliska" (na początek bez pośrednictwa sprzedawcy) po to, aby mi się chciało pofatygować do konkretnego salonu już osobiście i dopiero wtedy dopytać o interesujące mnie szczegóły i pogadać o cenie. Gdy nie mam "na starcie" żadnych informacji, to mi się tam jechać po prostu nie chce. Podobnie jałowe mogą być rozmowy przez telefon lub pocztą internetową, bo nie zastąpią mi rysunku gabarytowego i fotek z różnych stron (a także i wnętrza) wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
tyle ile jest osób chętnych do posiadania własnego kawałka ognia w domu, tyle może być rodzajów kominków, pieców, wykończeń, technik budowy, różnych materiałów, systemów grzewczych, itp. itd

może po prostu źle szukasz i nie potrafisz tego znaleźć ...

Widzę, że oczekujesz klienta, któremu trzeba osobiście tłumaczyć "jak krowie na granicy", który lubi być sterowanym przez sprzedawcę, w pełni mu ufa i całkowicie zdaje się na jego wiedzę. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę, że jest już wielu takich, którzy coś niecoś wiedzą, mają jakieś swoje zachcianki i zanim wdadzą się w szczegóły i rozwiązania nietypowe chcieliby na początek zrobić "przymiarkę" do swojego projektu i posiadanego miejsca znajdując coś samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
ps. kup kratki i tak będziesz zadowolony bez skali porównawczej.

Właśnie o tym pisałem: Kratki na tyle dokładnie pokazują swoją produkcję w Internecie, że bez konieczności rozmowy z firmą dowiedziałem się tam tyle szczegółów, że zacząłem poszukiwać czegoś innego (nawet droższego) ale bardziej dopasowanego do moich oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem: Kratki na tyle dokładnie pokazują swoją produkcję w Internecie, że bez konieczności rozmowy z firmą dowiedziałem się tam tyle szczegółów, że zacząłem poszukiwać czegoś innego (nawet droższego) ale bardziej dopasowanego do moich oczekiwań.

 

 

No to masz odpowiedź na swoje pytanie mądralo.

Pokazali za dużo i zwiałeś ...:D Czyli nie ma co za

dużo pokazywać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie czasami bywa trudne ponieważ różni producenci podają odmienne/ wybrane /informacje o produkcie . Czasami jest to także o tyle trudne że ten sam wkład , np Romotop Dynamic kv 025 F , zależnie od tego jak zostanie obudowany/ zastosowany jako zwykły kominek dmuchający powietrzem tzw DGP lub jak palenisko piecowe do hypokaustum , będzie miał np różne temperatury na wylocie spalin .... itp itd . Tu już na samym opisie katalogowym niemożna poprzestać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
No to masz odpowiedź na swoje pytanie mądralo.

Pokazali za dużo i zwiałeś ...:D Czyli nie ma co za

dużo pokazywać !

Ja też na ich miejscu bym tak robił, aby mi po zakupie nikt nie marudził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Porównywanie czasami bywa trudne ponieważ różni producenci podają odmienne/ wybrane /informacje o produkcie . ..

Najlepiej więc podać tak dużo, jak podają te przykładowe "KRATKI" (nawet filmy z montażu ) :D Klient wtedy sam sobie wybierze to, co go interesuje. A do salonu na rozmowę (i zakup) nie przyjdzie całkiem zielony :sick: lecz dość szczegółowo poinformowany

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien producent ma taką oto informację dla potencjalnych użytkowników jego wkładów: sprzedaż tylko w autoryzowanych salonach ("oficjalnymi kanałami sprzedaży") a gwarancja obejmuje realizacje wykonane tylko przez autoryzowanych instalatorów.

No. I nie ma problema.

 

 

Tak powinno być . A czy jest ? Śmiem wątpić .

 

Tania socjotechnika marketingowa....

 

 

 

No chyba ,że to informacja z Austrii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Ciekawe jak oceniasz opisy na naszej stronie http://www.wklady-kominkowe.com.pl ??

Opisy - "palce lizać". Niestety (jak dla mnie) - BRAK RYSUNKÓW GABARYTOWYCH, co uniemożliwia wstępny dobór wkładu (mam mało miejsca i trójnik komina dość nisko :(). Poza tym fotki tylko od "frontu". A ja lubię wszędzie zajrzeć! :D

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Pewien producent ma taką oto informację dla potencjalnych użytkowników jego wkładów: sprzedaż tylko w autoryzowanych salonach ("oficjalnymi kanałami sprzedaży") a gwarancja obejmuje realizacje wykonane tylko przez autoryzowanych instalatorów.

No. I nie ma problema.

Jest problem, bo taka sprzedaż, to dla mnie jednak typowy "kot w worku" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy - "palce lizać". Niestety (jak dla mnie) - BRAK RYSUNKÓW GABARYTOWYCH, co uniemożliwia wstępny dobór wkładu (mam mało miejsca i trójnik komina dość nisko :(). Poza tym fotki tylko od "frontu". A ja lubię wszędzie zajrzeć! :D

 

Czy to co jest w zakładkach "RYSUNEK TECHNICZNY " to za mało ?? Sugestia z dodatkowymi fotkami detali ..przyjęta do realizacji:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...