Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile zaplacić za malowanie płotu i mieszkania ?


Recommended Posts

Witam,

 

Będę wdzieczny za informacje dotyczące kosztów "nieprofesjonalnego" malowania.

A więc ile można / należy zapłacić za pomalowanie:

1. płotu - metalowy , 10 przeseł po 3mb, wysokośc ok. 1m, rama prostokąt z kątownika szer. 35 wypełniony prętami zbrojeniowymi dwadzieściakilka sztuk/przesło. Farba ftalowa inwestora. Malowanie pędzlem 1-krotne, bo rok temu zabezpieczone farbą podkładową. Słupki nie będą malowane.

Farba i narzędzia inwestora - ile zapłacić za 1 warstwę, jednokrotne malowanie?

2. płotu - drewniany, 10 przeseł po 3mb, wysokości ok. 1,4m, sztachety. Malowanie pędzlem 1-krotne. Słupki z betonu.

Farba i narzędzia inwestora - ile zapłacić za 1 warstwę?

3. ścian w mieszkaniu - farba emulsyjna , ściany i sufit na biało. Farba i narzędzia inwestora - ile zapłacić za 1 warstwę?

 

Malować ma pobliska brać studencka szukająca zajęcia i funduszy. Oczekiwana jakość 4+/5.

Miasto ok. 60 tys mieszkańców w woj. łódzkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjalny zleceniobiorca/cy to taka "dalsza rodzina" i studenci czekają na podanie "sprawiedliwej" stawki, która uwzględnia całokształt sytuacji.

Wszystko poza robocizną po stronie inwestora: farba, narzędzia, rękawice, jakieś przekąski, kanapki i kilka herbatek w trakcie przerw.

Browar ich nie interesi, mają bardziej ambitne zainteresowania.

Chciałbym aby ustalona stawka była obiektywnie sprawiedliwa dla obydwu stron.

Cenniki firm zamieszczane w internecie mają duże rozpiętosci np. za malowanie płotu 10-30 zł/m2.

Jak "zawodowcom" też nie uśmiecha mi się płacić - bo to też taka przysługa z mojej strony .... no i wolę wywalczyć urlop i samemu podziałać jeżeli dniówka wychodziłaby 150-200/dzień.

A ile za godzinę moża w takiej sytuacji im liczyć (np. za koszenie lub porządkowanie ogrodu).

Edytowane przez darek63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eskaa
Może zastanów się ile możesz zapłacić za całość, żeby to było dla ciebie opłacalne ? To nie są trudne prace, więc gdybyś chciał zaoszczędzić trochę grosza to zrobiłbyś to sam. Skoro fachowcy mają cennik 10-30 zł za m, to ustaliłabym dla studentów 10 zł, bo dokładasz jeszcze kanapki/ napoje, czego nie dawałbyś wynajętej firmie. Nie wiem czy studenci będą zadowoleni z takiej stawki, ale rozumiem, że to nie ty potrzebujesz pomocy, tylko szukasz trochę na siłę roboty dla nich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...