Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prostego (życia Jagny i Petera)


Jagna

Recommended Posts

Nie smuć się Jagna, dla Niego na pewno Twoja kuchnia się podoba - nawet jak o tym nie mówi - już ja Go znam ;)

A, no to mi ulżyło. Dzięki. I pozdrów Go koniecznie ode mnie.

 

Pan z BRW bardzo rozsądny , widocznie też ma szuflady i wie jaka to frajda :) Fru, otwierasz i wszystko jak na dłoni.

Albo miał 2487 klientek, które mówiły mu: "Panie drogi, jakie szafki? Szuflady chcę, SZUFLADY! Mucho, mucho szuflados!!!!

No i stół w kuchni - fajnie jest ,jak jest.

Tak domowo i ciepło. Już widzę, jak wszystkie imprezy się nasiadówką w kuchni kończą :)

Imprezy, powiadasz. A to nie u nas, bo nikt nas nie lubi. Ten stół jest dla mnie, żebym mogła przycupnąć po ciężkim dniu.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobry :)

Jak miło zajrzeć i zobaczyć, że dom już gotowy! No, może prawie gotowy, ale co to za różnica - tylko czasowa ;)

Nie wiem, jak to się stało, że ja o swoich różach kompletnie zapomniałam w tym sezonie. A one i tak kwitną do nadal, tylko trochę w plamki mają liście. Najbardziej wytrwała jest da Vinci chyba i zajeróżowa...

pozdrawiam i trzymam kciuki za bezproblemowy finisz :)

 

Cześć Aś! Jak to ZAPOMNIAŁAM o różach????! To się da? ;) Ja o moich nie zapomniałam a też plamistość mają okropną :rolleyes: A mój Leonardo bardzo dziwne rzeczy robi. Kwitnie już teraz pojedynczymi kwiatami, ale raz na górze a raz na dole. Ale to młodziak jest, więc wiele można mu wybaczyć.

Dom prawie gotowy.... Fajnie to brzmi. Myślałam, że nigdy nie dotrę do tego etapu. Za kciuki niezmiennie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nagle dotarło do mnie jak piękny jest nasz język i jak niewiele osób potrafi się nim dobrze posługiwać... Nań. Śliczne.

 

Jagna dzięki za uwagę. Rany, spłoniłam się, faktycznie źle użyte. Wychodzę z wprawy. I nie czytam 'po sobie'.... Eh, obok stoi trunek, spojrzałam łakomie nań i ukoję nim ból.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna dzięki za uwagę. Rany, spłoniłam się, faktycznie źle użyte. Wychodzę z wprawy. I nie czytam 'po sobie'.... Eh, obok stoi trunek, spojrzałam łakomie nań i ukoję nim ból.. :)

 

Dorcia.... Dżizas.... To było źle użyte??? Ja pisałam w odwrotnym sensie, że właśnie już niewiele osób tak ładnie mówi (pisze) jak Ty. No teraz, kochana, to ja chcę wiedzieć dlaczego w przypadku "mieszkać nań" było nie tak. Bo liczba mnoga "wylewki"? To jedyne co mi przyszło do głowy.... Aleśmy się dogadały: ja z zachwytami, a Ty się tłumaczysz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdybałam hiacynta - udaje, że kwitnie :yes:

 

 

róż niestety nie mam poza miniaturkami, to sobie tylko mogę u Was pooglądać

 

Śmiesznie, bo ja też dzisiaj hiacyntowałam. Ale cebulkowo. Posadziłam też tulipany (pierwszy raz), narcyzy i krokusy. Mam nadzieję, że się będzie działo wiosną, bo chyba dobrze zrozumiałam gdzie są nóżki a gdzie główka w takiej cebulce..... :rolleyes: A co do róż, to jeszcze wszystko przed Tobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia.... Dżizas.... To było źle użyte??? Ja pisałam w odwrotnym sensie, że właśnie już niewiele osób tak ładnie mówi (pisze) jak Ty. No teraz, kochana, to ja chcę wiedzieć dlaczego w przypadku "mieszkać nań" było nie tak. Bo liczba mnoga "wylewki"? To jedyne co mi przyszło do głowy.... Aleśmy się dogadały: ja z zachwytami, a Ty się tłumaczysz... :)

 

Tia, tia, połechtało mi ego, a potem wrodzony, choć przyznaję, że lekko faryzejski, hamulec zapiszczał. Nie w wyniku poszukiwaniu drugiego dna Twojej odpowiedzi, lecz jako następstwo zboczenia zawodowego i sięgnęłam do źródeł, na wszelki wypadek omijając wikipedię.

 

Co było nie tak:

Źle, bo w miejscowniku :) Ściągnięte formy odnoszą się li tylko do rodzaju męskiego. "Nań =(na) niego" występuje tylko w dopełniaczu i bierniku. Używanie tego w narzędniku lub miejscowniku jest grzechem przeciwko poprawnej polszczyźnie. Czas wrócić na łono ojczyzny :) /to było do mnie/

 

poprzyimkowa forma zaimka trzecioosobowego (takie długie nazwy na takie malutkie coś!) będąca tematem dyskusji odchodzi do lamusa, i jak twierdzą źródła różne, w zasadzie nawet nie przeżywa agonii, bo już umarła, więc jej niewłaściwym stosowaniem nie ma się co przejmować. Język się zmienia, a czas płynie jak już to kiedyś zauważył znany grecki filozof Panta Rej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacuja z Natenczasem - fajna para :) A jeden młodzian prosił w Wigilię żeby kolędę o wannie śpiewać. Okazało się, że tak to idzie : bo wanna czysta ... bo wanna czysta ...

I jak na kolędy przystało, wcale owego młodziana nie dziwiło, że wanna czysta porodziła syna. W końcu tyyyyyle cudów się wtedy działo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiesznie, bo ja też dzisiaj hiacyntowałam. Ale cebulkowo. Posadziłam też tulipany (pierwszy raz), narcyzy i krokusy.

 

sadziłaś luzem czy w koszyczkach? u mnie w ub. roku była inwazja nornic, z narcyzów nie zostało nic, tulipanów niewiele, tylko te okolone krokusami, widać krokusy są be :D podobno przebiśniegów gadziny też nie lubią:no:

wiosną przywiozłam z cmentarza takie niskie a szerokie doniczki po chryzantemach i w nich będę wsadzać cebulki:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof - ja ojczysta jestem z urodzenia (made in Poland i mama polonistka). Na co dzień, mniej lub bardziej zajmuję się jednak językiem obcym, choć na szczęście coraz mniej obcym.

Amelia - sadziłam luzem, bo u nas nie ma problemów z nornicami ani kretami. Następnego dnia po wsadzeniu cebulek, ujrzałam dwa piękne kopce i wyraźną ścieżkę krecią. Wyraźnie futrzak szedł sobie zygzakiem między cebulkami. Slalom ćwiczył... Mam nadzieję, że nie narobił szkód, bo liczę na ładne widoki wiosną. Jeżeli teraz się nie uda, to w przyszłym roku zrobię tak jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...