Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prostego (życia Jagny i Petera)


Jagna

Recommended Posts

Teraz dopiero widzę, jak wielki błąd popełniłam przy wyborze płytek do kuchni, salonu, wiatrołapu - wszędzie są takie same - duuże, jasnoszare, trochę błyszczące, a trochę matowe. Istne cudo, Zachwyt nimi minął jednak, gdy na już ułożone zaczęło wkraczać moje stadko 20 kocio-psich łap dużych i małych, najczęściej ubłoconych, bo okolica wiejska. Marzę o rychłym remoncie ilekroć pochylam się nad szczotą do szorowania błotnych zakamarów. No i dlaczego Ty mi Jagno tak późno uświadomiłaś, że przy zwierzakach trzeba od razu płytki brudne i stare kupować.? Edytowane przez anSi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

To pierwsze prowadzi do Natalia i to jest ściema niestety. W ogóle nie mają Azulejos Borja w ofercie. Inne hiszpańskie firmy mają.

 

To drugie to firmowa stronka Azulejos Borja. Kontakt jest bezpośrednio do Hiszpanii. Trzeba albo odebrać osobiście, albo zapłacić za transport z Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiek, to normalka od jakiegoś czasu. Ja tam się nie dziwię. To kwestia kasy i płynności finansowej firmy.

 

Zochna, to chyba przerąbię ścianę do garażu :D A wiesz, że to jest myśl. Mamy garaż dwustanowiskowy, a samochód jeden i już drugiego nie planujemy. Nawet ostatnio rozmawialiśmy o zabudowaniu części garażu, żeby wreszcie było gdzie trzymać kosiarkę i pozostałe maszynki ogrodnicze, których mamy kilka. Przy okazji byłoby miejsce na drewno do kominka dostępne bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Przy takiej demolce może uda mi się mojego namówić na poszerzenie wiatrołapu o pół metra. To by wszystko rozwiązało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak opcja wycieczki do Hiszpanii wydaje się być też nęcąca. Potem opowiadasz: "A zmęczona troszkę jestem. Na zakupach byłam. Pojechaliśmy do Castoramy obejrzeć płytki, ale nic nam się nie podobało, więc skoczyliśmy do Hiszpanii, bo tam ładne mieli, a wracając zajrzeliśmy do Biedronki bo chleba na kolację zabrakło." :yes:

AnSi - trzeba było pytać! :p Moja miłość do starych, podniszczonych rzeczy nie kończy się na płytkach. Ja ogólnie się w takim stylu lubuję. Może dlatego bez problemu patrzę w lustro... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnSi - trzeba było pytać! :p Moja miłość do starych, podniszczonych rzeczy nie kończy się na płytkach. Ja ogólnie się w takim stylu lubuję. Może dlatego bez problemu patrzę w lustro... :cool:

 

Jagna, do tekstu copy rajtsy na pniu kupuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ja też z TYCH - uwielbiam drewno, kamień, wszelkie starocia po renowacji i na dodatek piękne „szmaty” czyli tkaniny w całej ich szlachetności.:wiggle:

I z lustrem u mnie to samo:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnSi, szare jest fajne i postarzenia na nim dobrze wyglądają. Jakby co, wal jak w dym, na pewno ocenimy i wybierzemy najfajniej usyfione ;)

Pestka, witamy więc w klubie. To są właśnie TE klimaty. Ja nie mogłabym mieszkać we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. Umarłabym ze smutku, że tu tak pusto....

Mam też awersję do napisów przyklejanych do ścian, stawianych na komodach itp. Nie chcę nikogo urazić, ale napis "HOME" i temu podobne na środku salonu kojarzy mi się z tabliczkami dla osób chorych na Alzheimera. Wtedy wiesza się tabliczki oznaczające kuchnię czy łazienkę, żeby ułatwić poruszanie się po domu. Zawsze jak to widzę to myślę sobie, że te osoby często muszą sobie zadawać pytanie "Jezu, gdzie ja jestem?" patrzą, czytają i mówią.... "Aaaa, w domu!" :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to właśnie chodzi. Minimalizm jest zimny jak zamrażarka. Przedmioty z wiekiem nabierają szlachetności. Na szczęście niektórym ludziom też ta przypadłość nie jest obca i patyna na twarzy oznacza, że spotkało się interesującą osobę :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam metalową tabliczkę z napisem "sweet home" - całkiem ładną zresztą. Tak się poniewierała po różnych szufladach,

w końcu zawiesiłam ją na wystającym gwoździu na belce, na ganku.

Mój G powrócił z pracy , się zadumał i po jakimś czasie zastałam obok kartonową strzałkę , nakierowaną na garaż, z napisem " dirty car":rolleyes:

Niestety, nie przetrwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam metalową tabliczkę z napisem "sweet home" - całkiem ładną zresztą. Tak się poniewierała po różnych szufladach,

w końcu zawiesiłam ją na wystającym gwoździu na belce, na ganku.

Mój G powrócił z pracy , się zadumał i po jakimś czasie zastałam obok kartonową strzałkę , nakierowaną na garaż, z napisem " dirty car":rolleyes:

Niestety, nie przetrwała.

Wygląda na to, że G ma podobne zdanie do mojego :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To są właśnie TE klimaty. Ja nie mogłabym mieszkać we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. Umarłabym ze smutku, że tu tak pusto....:rolleyes:

 

Oj, to w moim domu nie mogłabyś zamieszkać :( Co prawda u mnie raczej eklektyczny misz-masz, ale jednak z tendencją do minimalizmu.Ale i tak lubię zaglądać do wnętrz urządzonych "na staro" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoło tutaj:cool: i ja podpisuję się pod tym lustrem:D też kocham drewno, skórę, siwaki, bibeloty, taki dom ma duszę:yes:

anSi wcale nie musisz robić całego remontu, moja szefowa najpierw cały dół domu kazała wyłożyć eleganckimi lustrzanymi kaflami a niedawno na tę podłogę przykleili klejem Kerakoll cienkie jak szyba włoskie matowe płyty, mało bałaganu a efekt natychmiastowy:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...