Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Prostego (życia Jagny i Petera)


Jagna

Recommended Posts

piękny ten flamingo, choć za jesionolistnymi nie przepadam ;)

 

Mój

Brillantissimum jako, że słodki miał lokatorów - mrówki hodowały sobie na nim mszyce

- ale pryskanie pomogło. To głownie w czasie suszy, i wystarczało spryskiwanie wodą :yes:

 

Teraz mam małego cukrowego - jeszcze się żadne robactwo nie zwiedziało :no:

 

Gosiek jest taki fajny środek na mszyce Teppeki :)

http://e-hortico.pl/pl/p/Teppeki-50WG-140g/1588 tu jest akurat duże opakowanie więc drogie, ale jego się rozpuszcza 1g w 7 litrach wody. Działa systemicznie 21 dni. Po prostu mszyce chociaż są przestają na roślinie żerować i giną z głodu. Na klony, glicynie wg. mnie jest jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie szkodzi. Działa systemicznie. Inne owady siadają na takiej roślinie i nie zauważyłam żeby coś działo. Nawet mrówkom nie szkodzi. Łażą i nic. Po jakimś czasie przestają wchodzić na taką poteppekowaną roślinę. W zeaszłym roku popryskałam różę pod którą było gniazdo trzmieli i nie zaszkodziło im.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a tym moim grubym bzykaczom nic a nic nie zaszkodził.

Jak pryskałam to jescze nie wiedziałam, że mają gniazdo w dziurze pod różą.

 

Znasz się na tych opryskach? Może napisz co lepiej stosować, żeby pszczołom nie szkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a tym moim grubym bzykaczom nic a nic nie zaszkodził.

Jak pryskałam to jescze nie wiedziałam, że mają gniazdo w dziurze pod różą.

 

Znasz się na tych opryskach? Może napisz co lepiej stosować, żeby pszczołom nie szkodzić.

 

 

chyba, że to nowe przyleciały :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :no: U mnie każdego roku trzmiele pierwsze zaczyna∆ą pracować. Nawet jeśli jeszcze nic nie kwitnie latają i bzyczą, więc je obserwuję. Tego gniazda pod różą wcześniej nie wyczaiłam, bo tam trawą zarosło bardzo. Ale kiedy pryskałam, to zaczął się jeden grubas kręcić koło mnie, więc jak skończyłam, zaczęłam go śledzić. On myk w te trawy. Za momencik wyleciał stamtąd inny mniejszy. To sobie kucnęłam i popatrzyłam. Ruch był, choć mały. Za to następnego dnia widziałam jak jeden po drugim 6 sztuk wlatywało.

Drugie gniazdo było pod lawendami tuż przy wejściu do domu :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, odezwij się z dobrą radą jak działać na szkodniki typu mszyce czy przędziorki a nie robi krzywdy pożytecznym bzykającym. To bardzo ważne. Ja jak kupuję coś to patrzę na to czy szkodzi czy nie i pryskam wieczorami, ale pewności nigdy nie mam a chciałabym mieć. Wiem, że są naturalne metody jak gnojówka z pokrzyw, ale u mnie pokrzyw jak na lekarstwo (paradox taki mi wyszedł :D)

U nas też mnóstwo trzmieli. Jedno gniazdo przenosiliśmy w zeszłym roku i tydzień cały przekucałam, żeby podglądać jak się wylęgają i jak szczeniaki uczą się chodzić. Niezły widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesteczko !

Niema " dobrych" oprysków na robaka, takich które nie szkodziłyby owadom pożytecznym.

Jeśli tylko mi się uda / zgrają terminy oprysku i dostępność pokrzyw /, to stosuje właśnie oprysk z pokrzywy.

W zeszłym roku pierwszy raz opryskałem drzewa octem. Mieszanka 1;1 winny, domowy i spirytusowy. Nie jestem wstanie w pełni ocenić skuteczności tego oprysku, gdyż jak przyjechałem na działkę po kilku dniach, na drzewach żerowały całe zastępy biedronek. Dziwne w tym wszystkim to, to, że nie było drugiego i następnych wysypów mszycy.

Ciekawy sposób na pozbywanie się mszycy z niezbyt wysokich roślin, to ich mycie mydłem, najlepiej potasowym i silnym strumieniem z opryskiwacza.

Fajne badania prowadził w latach 2004-2008 Instytut w Skierniewicach. Do zwalczania mszyc stosowali oni preparaty czosnkowe oraz mydło ogrodnicze potasowe z dodatkiem skrzypu, biocząskowe i o silnym zapachu czosnku. Wyniki ciekawe, obiecujące.

Problem polega również na tym, że zastosowany, skuteczny sposób zwalczania mszycy na mojej działce, nie musi być skuteczny na innej. Mszycy występującej w Polsce jest kilka rodzajów.

Temat jest na wiele stron pisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Pokrzywy mam za płotem. U mnie problem z wielkością ogrodu. Nie zawsze zauważę w porę, a potem musze pryskać wsio jak leci. Ale spróbuję z pokrzywami, bo skoro są to niech się przydadzą.

 

Jestem ciekawa, czy w tym roku pojawią się trzmiele w tych samych gniazdach :D

 

W domu mam gdzieś ukrytą motylarnię. Całą zimę co kilka dni pojawia się jedna dwie latające dość niemrawo piękności - rusałki admirał. Widać temperatury u mnie niezbyt im odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O opryskach już rozmawiacie? Znaczy się wiosna blisko. A ja tak bardzo teraz nie mam czasu, chciałabym w ziemi już pogrzebać, krzaczki ochędożyć, a tu d..a blada:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poobcinałam trochę badylków w ogrodzie, przycięłam perowskię, lawendę, hortensje róże.A w ogóle to zamówiłam sobie buty, bo...spodobały mi się jakniewiemco :) Proszę się tylko nie śmiać ze mnie, przynajmniej oficjalnie :)

 

http://www.zalando.pl/buffalo-sznurowane-sportowe-niebieski-bu311a02p-502.html

 

Czy zagląda tu ktoś, no i gdzie jest gospodyni, bo chyba nie w gawrze nadal tkwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansi, PLEASE :) moje dziecko nosiło kiedyś Martensy. Ja przyzwyczajona jestem do klocków na nogach. Wychowałam się i powykręcałam kostki na drewniakach z 15 cm obcasem i stosownie grubą podeszwą. Ale................ :no: Kolor tylko okey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansi ............... :no: Kolor tylko okey

Pesteczko - kocham Cię :):) Ale zaryzykuję, najwyżej, jak będzie zbyt obciachowo - siostrzenicy oddam, jej się bardzo podobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...