Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mikrofalówka - niezbędna a może zbędna?


bettka

Recommended Posts

A tam doniesienia, ja nie wierzę, na kuchenki indukcyjne też są doniesienia a ja z niej na pewno nie zrezygnuję. A jeśli chodzi o kolory to widziałam mikrofalówkę czarną i w kolorze wina - Art. Flower Wine + kryształki Swarovskiego

 

Kolorki fajne, ta czarna chyba bardziej mi się podoba.

Jakbyśmy mieli wierzyć we wszystkie szkodliwe działania, to trzeba by było siedzieć w domu i nie wychodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
A ja w Art. Flower Wine zakochana :) Do tego te kryształki, rewelacja :)

Ja nie wierzę to tylko propaganda, dokładnie tak jak z kawą, jedni piszą, że jest szkodliwa a inni, ze leczy wątrobę z otłuszczenia.

Ja na temat właściwości leczniczych czy może szkodliwości nie wiem za wiele, wiem tylko,że mikrofalówka nie ma kryształków - jedynie lodówka. Przynajmniej w Italii. :) Ale koleżanka ma,często korzysta i jest zadowolona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tak czy inaczej, mikrofala się przydaje. Czy ma kryształki czy też nie :-)

 

No własnie, ponieważ nie chcieliśmy mieć mikrofali ale po ponownym rozważeniu wszystkich plusów (np dziecko samo szybko podgrzeje sobie obiad) i minusów ( np dodatkowe koszta zakupu i użytkowania) zmieniliśmy zdanie. Będziemy kupować mikrofalę do zabudowy, 60cm -nie mam jeszcze rozpoznania w tym temacie więc jak ktoś ma swoje typy to proszę piszcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
100 razy tak tak tak ;-) przy trójce dzieci bym chyba się zapogrzewała na śmierć. Nie wyobrażam sobie podgrzewania obiadków albo herbatki dla dzidziek w np kąpieli wodnej tak jak radzą specjaliści od dzieci ;-) Dzieci są tak niecierpliwe że jak nie dasz im pić teraz i zaraz to mogą rozszarpać na strzępy... bez mikrofali niewykonalne. Mam teraz model przywieziony z Francji jakieś 15 lat temu ... i będę go miała jeszcze i jeszcze (odpukać) bo na nową mikrofalę juz nie styknęło ale nie wyobrażam sobie życia bez niej- no może wyobrażam ale byłoby bardzo utrudnione i spowolnione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mikrofala przydaje się zwłaszcza w sytuacjach, w których trzeba coś szybko podgrzać, odgrzać itp. Kiedyś mieszkałam w maleńkiej kawalerce, w której był tylko aneks kuchenny bez piekarnika. Wiem, że mikrofala to nie to samo, ale w niektórych przypadkach skutecznie zastępowała mi nawet piekarnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 weeks później...
Nie wiem jak z walorami zdrowotnymi mikrofali, bo podobno wartości odżywcze zabija. Chociaż tutaj są różne opinie i prawda leży pewnie gdzieś zakopana. Ale wygodzie się nie da zaprzeczyć, chociaż zapiekanki wychodzą strasznie nie dobre. Bułka okropnie ciągnąca, ale zupę jednak łatwiej odgrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 6 years później...

Szkodliwość mikrofalówki to mit....W moim domu mikrofalówka jest bardzo przydatna - rzadko kiedy jemy wspólne posiłki, i często odgrzewamy to czego wcześniej niedojedliśmy.

Oczywiście wszystko też zależy od tego jaką mikoraflówkę się posiada. Stare modele są bardzo głośne i odgrzewanie odbywa się dość długo. :spam: - które są mega szybkie i ciche ;)

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofalówka przede wszystkim do podgrzania , jest to oszczędność czasu, pieniędzy oraz wody nie trzeba myć dodatkowych garnków. Dodatkowo nieoceniona przy robieniu przetworów można pasteryzować słoiki, robić powidła śliwkowe i mus jabłkowy bez mieszania i chlapania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...