Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SYPIALNIA - kolory, farby, style, realizacja


Gość eres@

Recommended Posts

To i ja poproszę o radę. W sypialni planuję kudłatą wykładzinę, trawiastozieloną, taki fajny wiosenny kolorek. Do tego będą mebelki w kolorze dąb milano i czerwona wersalka, ale taki czerwony, że aż dech zapiera. To nie ma być wyłącznie sypialnia, tylko pokój, w którym się będzie spędzało równiez popołudnia, z biurkiem do nauki, regałami itd. Dodatki mają być czerwone - żyrandol, kinkiet, zasłonki ecru w czerwone paski.

No i jak rozwiązac ściany? Pokój ma po obu stronach skosy, ściana szczytowa z jednej strony ma drzwi, a druga balkon. Czyli mam tylko dwie "trójkątne" wysokie ściany, do tego dwa niskie pasy pod skosami, no i skosy z sufitami.

Najpierw myślałam, aby te pasy pod skosami oraz ścianki wysokie zrobić zielone jak wykładzina, a skosy z sufitami na jakiś ciepły krem, magnolię albo coś. Ale czy nie będzie zbyt zielono?

A może całość w jednym neutralnym kolorze? Ecru? Biala czekolada? Tylko wtedy nie będzie tła dla mebli, one się wtopią w ściany.

Co myślicie?

 

Ja bym zrobila zielony ciemny najlepiej butelkowy na obu trojkatnych scianach i ecru na pozostalych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sypialnia juz pomalowana oliwką H455, bardzo ładnie wyszło, taki spokojny kolorek teraz tylko dopasowac całą resztę;))

Dzieki Grazia, tylko zdjęcia nie doszły do mnie;(a jesli chodzi o dodatki to wolałabym chyba oliwkowo-beżowe

Zastanawiam się czy łożko i komodę, meble w jakimś ciemniejszym brązie sobie wstawić czy raczej pójść w jasniejsze tonacje, hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypialnia już pomalowana S1000N. Kolorek wyszedł sliczny. Wyraźnie szary,nie tak jak na testerze. Moja mama mówi ,ze właśnie taki gołębi. Sypialnia jest jednak od wschodu ,a więc dość ciemna. W salonie ,gdzie jest dużo okien pomalowałam kominek ciemniejszym szarym S1500N i prawie nie widać ,ze to szary. Muszę przemalować na mocniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, trzeba sobie porobic próby na ścianach, mnie chyba będzie pasował 1500 N ale póki co to nie mogę nigdzie dostać puszki mniejszej niż 0,7 litra. Nie chcą mi mniej umieszać. Nie wiecie gdzie mieszają mniejsze pojemności na bazie NCSa ? Bo na swoich bazach chcą mieszać ale inne odcienie wychodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zaczynam wierzyć,ze te testery nie wychodzą z mieszalnika. Minimum jakie trzeba kupić to 1 litr, wtedy ten pigment rzeczywiście jest dodany w takiej ilości jak trzeba. Przy jasnych kolorach i malutkich objętościach to ociupinka pigmentu może wcale nie zostać dodana,albo w mniejszej ilosci niż trzeba. Mi na testerze, szary S1000N wyszedł prawie biały a taki nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest, ale ja patrzyłam na wzornik NCS i tam też nie jest, nawet sie dziwiłam że ludziom wychodzi prawie biały. Ja go dla odmiany postrzegam jako szary lekko przyżółcony, sprzedawcy na mnie patrza jak na wariata. No więc poszłam z kawałkiem płytki o której wiem, że ma kolor dokładnie taki jak chcę i wybrałam 1500 N. Zreszta wszystkie jasne kolory na ścianach wychodza trochę ciemniejsze. Chyba faktycznie kupię te puszkę 0,7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwa...normalnie szczena w dol mi opadla!!!!!!!!

jak ogladalam Twoja sypialnie to skupilam sie na kolrach scian ,a teraz dopiero dostrzeglam lampy!!!!

PRZEPIEKNIE!!!!

 

Ja Ci mowie jeszcze raz...zakladaj galerie...masz takie zachwycajace wnetrza!!!

 

Lampy wyposazylam we fredzelki. Na poprzednich zdjeciach nie bylo. Denerwowalo mnie to, ze widze oprawki, od dolu:)

Cos probuje z galeria - mam juz dodana lazienke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graziu, żeby kolor nie wpadał w jakiś dodatkowy odcień to kod musi mieć końcówkę N jak neutral. Np. NCS 2000 N. Jasny szary neutralny. Co do perłowości to sie nie znam. Tu masz takiego beckersa:

http://fotoforum.gazeta.pl/a/32150.html

 

Foty korytarza z linku - cudo. Szarość piękna.

No własnie, to szarość perłowa? Na taką wygląda. I to Beckers NCS 2000 N?

 

kaszak, że tak się spytam, bo zawsze korzystałam z mieszalnika Dulux'a, baza Diamond - da radę znaleźć odpowiednik odcienia Dulux'a z mieszalnika w systemie NCS (takim Beckers'ie lub Benjaminie)?

 

Edit: Wynalazłam info, że z Dulux'em ciężko w NCS:

http://forum.muratordom.pl/kolory-duluxa-wg-wzornika-ncs-czy-ktos-wie,t85928.htm

ale na str. Dulux'a jest:

http://www.dulux.pl/p_diamond_matt.html

 

Czyli, jak chcę kupić w Benjaminie odcień z Dulux'a to nie da rady? Tylko na odwrót pójdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwa...normalnie szczena w dol mi opadla!!!!!!!!

jak ogladalam Twoja sypialnie to skupilam sie na kolrach scian ,a teraz dopiero dostrzeglam lampy!!!!

PRZEPIEKNIE!!!!

 

Ja Ci mowie jeszcze raz...zakladaj galerie...masz takie zachwycajace wnetrza!!!

 

Lampy wyposazylam we fredzelki. Na poprzednich zdjeciach nie bylo. Denerwowalo mnie to, ze widze oprawki, od dolu:)

Cos probuje z galeria - mam juz dodana lazienke:)

a to taki myk :) gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...