Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SYPIALNIA - kolory, farby, style, realizacja


Gość eres@

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no co :) tak mi na psychę siadłyście, że pobiegałam i machnęłam landszafcik na ścianie ;) żebym potem pretensji do samej siebie nie miała ;)

ale generalnie kupowanie próbek to podstawa. my malujemy Fluggerem, a ten ma akurat spore próbki - za 18 zł pół ściany można pomalować :) malowania na podstawie małego papierka nie polecam...

ale żeby nie było nie w temacie - sypialnie mam cała na biało, więc nie miałam problemów z doborem odcieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja malowałam szarym fluggerem łazienkę. Obyło sie bez próbek, bo Pani pobrała kolor z płytek czytnikiem i podała numer odpowiadający idealnie kolorowi z ich bazy. Jak dla mnie najlepsze rozwiązanie, szybsze i dokładniejsze niż szukanie z wzornikiem. Oczywiście pod warunkiem jak się wie jakiego dokładnie koloru się szuka (ja chciałam by zlał się z płytkami)

aha26- polecam to rozwiązanie jak chcesz powtórzyc kolor z fototapety:)

monah- na dąbrowskiego kupowałaś??

Edytowane przez akukuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, radzicie zatem dziewczyny żeby wybrać jednak jaśniejszy odcień szarości?

A ja myślałam w drugą stronę -- żeby ton lub dwa ciemniejszym szarym pomalować ściany :-P Jak to dobrze zapytać o radę doświadczonych :-D

 

Monah, :-D :-D mam nadzieję, że uspokoiłaś się po wymalowaniu próbnikiem połowy sciany w salonie :-D Napewno dobra wiadomość jest taka, że zostało Ci trochę mniej powierzchni do malowania :-P

Spojrzałam na strone Fluggera i żałuję, ale w mojej pipidówie nie ma nawet dystrybutora tej firmy :-(

 

jA co z oknem tzn. jakieś zasłony??

 

Właśnie !!

Do tej pory w oknie sypialnianym wisiała jedynie biała woalowa firanka, bez żadnych ozdóbek. Praktycznie w całym domu mam zresztą firany, w dwóch oknach makarony, w łazience roletę.

Myślałam nad nowym wystrojem okna, ale nie wiem czy nie popełnie faux pas jesli "wyskoczę" z czymś innym w jednym jedynym oknie? :-\ A myślałam o samych tylko turkusowych zasłonkach.

Zdjęcie, które mnie zaispirowało

http://go2.wordpress.com/?id=725X1342&site=naszemieszkanie.wordpress.com&url=http%3A%2F%2Fnaszemieszkanie.files.wordpress.com%2F2009%2F08%2Fturkusowe_zaslony-4.png&sref=http%3A%2F%2Fnaszemieszkanie.wordpress.com%2F2009%2F08%2F18%2Fsypialnia-turkusowe-inspiracje%2F

 

Czy poprostu nie szaleć z "nowościami" i zostawić białe firanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowałam sypialnię Duluxem w kolorze "babie lato" i wyszło pięknie do jasnych mebli. Sypialnia jest słoneczna więc kolor nie wydaje się ciemny i dlatego monika3, jeżeli twoja sypialnia jest słoneczna, dałabym najciemniejszy szary odcień. Wg mnie ciemne ściany dodają przytulności i ładnie kontrastują z jasnymi meblami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika3, ja tez jestem za najjasniejszym odcieniem. A co do firany to jesli masz podobna kolorystyke mebli i drzwi w sypialni, to mozesz sprobowac z innym kolorem (niebieskim jak srodek kwiatka lub szarym z palety odcieni wspomnianego). Ja kocham biel i na pewno u siebie zostawilabym bialy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :-)

 

Monka, wspominałam wcześniej że okno w sypialni mam od północnej strony -- słonecznie więc tam nie bywa :-P Ponadto ono nie grzeszy też wymiarami -- szerokie jest chyba na 90 cm. Boję sie eksperymentować z ciemnymi ścianami ;-\

Citizen, zdecydowałam że póki co zostawię białe firany. Może zepnę je jakoś inaczej i już będzie jakiś powiew świeżości :-)

 

Kolejna rzecz -- lampa wisząca i lampki nocne :-)

 

Podobaja mi sie takie z Ikei:

http://www.ikea.com/PIAimages/81584_PE206447_S4.jpg

http://www.ikea.com/PIAimages/81583_PE206446_S4.jpg

 

....a może przy białych meblach i szarych ścianach warto byłoby zaszalać i zapodać coś takiego?

http://www.topstylowe.pl/sklep_foto/big/8333.jpg

 

Proszę o opinie :-)

 

PS. Chyba za te wszystkie rady nalezy się Wam kawka ode mnie :-) Do kawki dołożę jeszcze przepyszny serniczek z brzoskwiniami mojej mamy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jestem na etapie malowania scian i kompletnie nie mam koncepcji na sypialnie:(

Dlatego prosze o pomoc wszystkich forumowiczow. Co dwie glowy...:))

 

Podloga jest raczej ciemna-cos jak dab palermo.

Lozko z szerokim zaglowkiem(zdjecie) z ekoskory ktora zmienia kolor w zaleznosci od padania swiatla.Kolor producent opisal jako szary-ale czystoszary nie jest. Ma w sobie cos z bezu-trudno opisac. Podobny do inoxu.

Szafki nocne beda kompozycja debu palermo i plyty mdf w kolorze inoxu wlasnie.

Na jednej scianie jest przedremontowa szafa wnekowa -a jej drzwi najprawdopodobniej obkleje tapeta badz fototapeta-jeszcze nie wiem.

 

No i brak mi koncepcji na kolor scian:(

Mialy byc szare, ale cos za duzo tych szarosci mi sie w mieszkanku zrobilo. Przedpokoj bedzie szary, lazienka juz jest, kuchnia bezowo szara, w pokoju dziennym "Jesienna mgla" Dekorala.

Chce by sypialnia pasowala do reszty,ale juz nie na szaro:) Choc myslalam tez o "Jedwabistym popielu" Dekorala-przelamany jest fioletem. Wtedy efekt moglby byc podobny do tego ze zjecia(nr2). Sama nie wiem..

 

powiem szczarze, ze koncepcji pelno w glowie i zadna mi do konca nie lezy. Dlatego prosze o pomoc i swieze pomysly.

bede wdzieczna

Obraz 012..jpg

20090924_1697381915&.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wiem. Robilam juz troche probek z mieszalnika i cena byla uzalezniona od wielkosci puszki oczywiscie i od bazy. Od natezenia koloru nigdy.

Moze podpowiesz , ktora firma ma taka taktyke, ze wycenia farbe w zaleznosci od ilosci pigmentu. Moze sie wtedy skusze:)

 

zreszta nie wiem czy chce jasna ...Ma byc jasna?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda firma tak ma :) Za bazę płacisz tak samo, a koszty rosną w zależności od nasycenia pigmentu (np. BM w najjaśniejszym kolorze 85 zł, w najciemniejszym 130 zł) Oczywiście wielkość puszki też się liczy.

Jaki ma być kolor, musisz zdecydować sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...