Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SYPIALNIA - kolory, farby, style, realizacja


Gość eres@

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znam wiele osób, którzy mają uwielbienie do kładzenia pod nogi skór, w wielu domach nawet je widziałam. Zgadzam się z wami dziewczyny niw wiem co w tym ładnego. To jest ohydne i dziwnie pachnie, ale niektórzy traktują to jak luksus, no bo to skóra prawdziwa a nie jakiś tam dywanik bawłniany czy wełniany. Wydaje mi się że to jest pozostałość z czasów PRL kiedy posiadanie czegoś takiego wdomu było ogromnym bogactwem, niewielu był na nie stać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałam się was doradzić w sprawie koloru ścian do sypialni. Bardzo podobają mi sie turkusowo-brązowe dodatki (dywan, zasłony, lampki, poduszki, narzuta) tylko nie wiem na jaki kolor pomalować ściany, żeby nie było za dużo tych kolorów. Pomożecie? Może ktoś ma zrobioną taką sypialnie i mógłby wkleić jakieś zdjęcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciałam się was doradzić w sprawie koloru ścian do sypialni. Bardzo podobają mi sie turkusowo-brązowe dodatki (dywan, zasłony, lampki, poduszki, narzuta) tylko nie wiem na jaki kolor pomalować ściany, żeby nie było za dużo tych kolorów. Pomożecie? Może ktoś ma zrobioną taką sypialnie i mógłby wkleić jakieś zdjęcie.

 

Pozdrawiam

 

Ja tworzę taką sypialnię, ściany pomalowałam na biało, turkusowe i brązowe dodatki będą świetnie się wyróżniać, widać to u Joliski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

w sypialni na ścianach chciałabym mieć tynk: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc7981b629f23ec6.html

Szczeliny na tym zdjęciu są zamalowane- ja chcę żeby były białe (tak ja sufit) a wierzch w innej barwie. Tylko w jakiej? Podłoga w sypialni- dąb bejcowany, meble czarne + kość słoniowa.

Salon chcę zrobić w fiolecie więc fiolet odpada. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaskinia to zupełnie neutralne określenie:) Nie widzę w nim niczego niestosownego - na analogicznej zasadzie białe kuchnie są porównywane do laboratoriów, a nawet prosektoriów. Jad wypłynął za to w komentarzach...

 

Ad rem - tynk strukturalny jest dla mnie zbyt surowy, zbyt nieprzyjemny w odbiorze (wizualnym i dotykowym), by dawać go do sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

w sypialni na ścianach chciałabym mieć tynk: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fc7981b629f23ec6.html

Szczeliny na tym zdjęciu są zamalowane- ja chcę żeby były białe (tak ja sufit) a wierzch w innej barwie. Tylko w jakiej? Podłoga w sypialni- dąb bejcowany, meble czarne + kość słoniowa.

Salon chcę zrobić w fiolecie więc fiolet odpada. Pomóżcie!

 

Taki tynk strukturalny to tylko kłopot, nie polecam. Gromadzi się na nim kurz i w razie ewentualnej zmiany struktury ściany lub przemalowania trzeba się sporo napracować.

 

Jeśli szukasz odpowiedniego koloru dla siebie w sensie, w jakim się będziesz dobrze czuć to najlepiej otworzyć szafę i sprawdzić jakie masz ubrania. Jeśli intensywne, żywe kolory to bym zaryzykowała z jakąś dominującą ścianą, jeśli wszystko szaro bure to kolory na ścianach też zrób neutralne.

 

A ponieważ widzę że lubisz eksperymentować zaproponowałabym Ci kolor wiśniowy:

w-otoczeniu-kolo&#1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jad, jedynie szczerość.

Joliska dokładnie wyraziła, to co miałam na myśli pisząc o jaskini.

 

Widocznie niektórych boli Twoja wiedza o wnętrzach, ja tam lubię Twoje i Joliski podpowiedzi, są szczere czasami do bólu, ale to dobrze :) Dzięki temu będę miała piękną sypialnię i mój salon się zmienia ku lepszemu .

 

 

Taki tynk pasuje, jak już chce się go we wnętrzach, to na korytarz a nie do sypialni.

 

No i o co Ci chodzi ze szczelinami? przecież to normalne, ze maluje się całość łącznie ze szczelinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...