Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SYPIALNIA - kolory, farby, style, realizacja


Gość eres@

Recommended Posts

KOCHANI!!!

Taki tynk miałam już w poprzednim mieszkanku, da się bez problemu pomalować tak aby miał nawet rysy w kolorze innym niż wierzch! Nie wiem jak, mój mąż jest specjalistą od glazury, tynków, ogólnie budowlańcem. Kurz również się w tym nie zbierał, więc mogę te mity obalić. Poprzednio miałam ściany w sypialni pomarańczowe, rysy białe. Teraz chcę zmiany! Sypialnia jest mała a wąska, okna to białe plastiki. Postaram się wstawić foto, czekam aż polakierują parkiet, może wtedy łatwiej będzie coś doradzić.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ten tynk kojarzy mi sie z typowym kornikiem na fasady lat 90tych. nie wyobrażam sobie przytulnej sypialni z czymś takim na ścianie. i zdecydowanie te szczerby sie kurzą. gdyby sie nie kurzyły to elewacje nie miałyby czarnych korytarzyków po kilku latach.

 

a komentarze jaksie oprócz tego że szczere zazwyczaj są dość ostro wyrażone. ale to akurat ona sama dobrze wie, prawda? :) i wątpię żeby potrzebowała do szczęścia chórek pochlebców bo sama wie swoje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie- blagam tylko nie tynki strukturalne ;) ilosc kurzu w tym do szalu by mnie doprowadzila - i te przecierki tez jakies takie nie teges ;)

 

acz i tak szczytem szczytow jest cos co ostatnio probowal nam doradzic Pan w Casto -tynk bawelniany - wyglada jak strzepki kolorwej waty mizernie przyklejone do sciany.. bleah - ale jak Pan namawial, ze super nad lozko, bo cieplo w plecy jak sie czlowiek opiera - LOL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie niektórych boli Twoja wiedza o wnętrzach, ja tam lubię Twoje i Joliski podpowiedzi, są szczere czasami do bólu, ale to dobrze :) Dzięki temu będę miała piękną sypialnię i mój salon się zmienia ku lepszemu .

 

 

Taki tynk pasuje, jak już chce się go we wnętrzach, to na korytarz a nie do sypialni.

 

No i o co Ci chodzi ze szczelinami? przecież to normalne, ze maluje się całość łącznie ze szczelinami.

 

 

ja tam również wolę szczerą odpowiedz, niz udawanie, ze coś jest ładne , zachwalanie na siłę. Tynk, który autorka pokazała, jest zwykłą struktura jaka kładzie sie na elewacje, czy na pewno tego chcesz?

 

''Taki tynk strukturalny to tylko kłopot, nie polecam. Gromadzi się na nim kurz i w razie ewentualnej zmiany struktury ściany lub przemalowania trzeba się sporo napracować.''

 

 

Mam tynk w przedpokoju , kładziony packą od płytek, taki koguci grzbiet, na muratorze nazywają to tynkiem czesanym , nie mam z nim najmniejszego kłopotu, nie zbiera się w nim kurz, więcej miałam roboty gdy w przedpokoju była nieśmiertelna boazeria. Malowanie jest super łatwe, bo nie trzeba uważać aby się nie porobiły mazaje. Robotnicy uwinęli się z malowaniem w jedno popołudnie. A jakie wygodne przy dzieciach:)Jak coś obija, zadrapią wystarczy gąbeczka, farba i jest jak nowe. w nowym dom też planuje takie tynk na klatce schodowej, tylko może inaczej położony.

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywalczę gładzi w pokojach! Mam w kuchni, mąż chce tynki i koniec. Cóż zrobić. Pozostaje mi dalej Was błagać i prosić o pomoc w doborze kolorów.

Proponowałabym użyć jasnego koloru w tonacjach skóry ludzkiej, bądź kolorów ziemi. Twoja sypialnia jest mała, więc jasny kolor doda jej przestrzeni, jak również wpłynie pozytywnie na wasz sen. :) A z której strony położona jest Twoja sypialnia? Chodzi mi o położenie geograficzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki mają jedną wadę - są takie chropowate i nieprzyjemne w dotyku.

a że nocne wycieczki do kibelka, jeśli już sobie uprawiam, to zdecydowanie w stanie pół-przytomnym i nieraz obijam się o sciany (i nawet % do tego nie trzeba)... nie wyobrażam ich sobie w tych najbardziej "domowych" przestrzeniach. strasznie nieprzyjemnie jest otrzeć odkrytym ramieniem o "mur"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilloDeMon jeżeli będziesz chciała dostosować kolor sypialni do kierunku geograficznego to możesz użyć następującej kolorystyki:

Sypialnia południowo-zachodnia (najlepsze miejsce dla sypialni ;) ) : ciepłe żółte, róż, dodatki czerwieni

Sypialnia zachodnia, oraz północno zachodnia: perłowy, kolory ziemi

Duś masz racje, zdecydowanie to nie jest najlepsza kolorystyka dla sypialni :) intensywne dodatki tak, ale ściana w czerni jest zbyt przytłaczająca i ponura, trudno się odprężyć w takim pomieszczeniu po ciężkim dniu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...