Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Da_Leny


Da_Lena

Recommended Posts

Dziś robią wylewki, więc termin końca budowy zbliża się... Oferta na wy posażenie łazienek też przyszła i już jest do przyjęcia. Poza tym piękna pogoda za oknem i jakoś tak lepiej na duchu się zrobiło. :D.

 

Da_Lena Lecicie, pedzicie. Ale w sumie na co czekac? :) To kiedy chcecie sie wprowadzac?

 

Turlututu a moze zalozysz swoj watek?

Powoli dorastam do tego. Jak wroce dzis z PL to sie chyba zabiore, bo sporo spraw tu zalatwilismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Turlututu wprowadzić się chcemy jak najszybciej! :yes:

 

Wprowadzić się możemy jak zrobimy odbiór domu (od wylewek 6-8 tygodni) i prace wykończeniowe (3-4 tygodnie). Teraz planujemy przeprowadzkę w pierwszej połowie grudnia, żeby przed świętami jakoś się ogarnąć i nie płacić za kolejny miesiąc wynajmu. I jak nie będzie jakiejś obsuwy to powinno się udać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Ale u Was postepy: Elewacja mi sie bardzo podoba, super zestawiliscie kolory.

 

Wylewek zazdroszcze :) Juz rzut beretem i bedzie finisz :) Jak rozwiazaliscie problem, ze za wysoko zrobili wylewke przy schodach?

 

Jaki wybraliscie laminat do gory? Mnie sie ten ciemny bardzo podoba (pewnie dlatego, ze u nas tez bedzie winylowy o zblizonym kolorze :lol2:)

 

A w ogole, to nie wiem czemu, ale nie dziala mi subskrybcja Twojego watku :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turlututu wylewki są, rusztowanie zdemotowane i jakoś nic pozy tym się nie dzieje... :bash:

 

Schody – temat przekazany do fachmanów od schodów i nie wiem czy coś wymyślili, bo nikt nie dzwonił. Czekam... ;)

 

Laminat będzie jasny. Boję się, że ciemny przytłoczy nam wnętrza, pokoje mają okna od strony zachodniej. Zresztą ja ostatnio w coraz jaśniejszych materiałach wykończeniowych gustuję: białe ściany (co prawda raczej tymczasowo), jasny gres, jasny laminat. :D

 

A z subskrycją to nie wiem czemu nie działa. :confused:

 

Podczytuję Twój wątek, ale jeszcze nic nie napisałam. :o Obiecuję poprawę. :yes:

Edytowane przez Da_Lena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zastoj na koncowce budowy jest chyba najbardziej irytujacy. Ale zdazycie ze wszystkim na pewno.

 

Jasny laminat z pewnoscia powiekszy pomieszczenie optycznioe, choc osobicie wole jednak ciemniejsze podlogi. No i podobno nie widac tak kurzu.

 

A na kiedy macie umowiony montaz kuchni? I czy sprzety tez od tej firmy bierzecie, czy w De kupujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynata wiem, karkołomne założenie...

 

Ale chcemy przeprowadzić się przed świętami, bo w styczniu duże koszty bądą jeżeli będziemy jeszcze wynajmować.

 

Niestety znów jest opóźnienie, tym razem z ogrzewniem. :bash: Okazuje się, że do zainstalowania bojlera potrzebna jest platforma, powinna być zrobiona w naszym zakresie, nasza firma budowlana umywa ręce, bo kontrakt nie obejmuje podłączenia ciepła do domu. :mad: Niestety pan od ogrzewania mnie o tym nie poinformował. I ja, naiwna, czekałam dwa tygodnie aż prace ruszą dalej. Ogrzewanie nie ruszy póki bojler nie będzie zainstalowany i odebrany przez technika z elektrociepłowni, a tu mrozy powoli się zbliżają, podłoga niewygrzana... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turlututu dzięki. :)

 

Platformę zrobię sama, pewnie w jeden dzień, tylko muszą mi dać wytyczne, bo potem mogą kręcić nosem że za nisko albo za wysoko albo coś tam jeszcze nie tak... :rolleyes:

 

Spotkanie będzie w środę, ja-kierownik budowy-szef od ogrzewania, i mam nadzieję wszystko wyjaśnić, bo czas ucieka... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Alija dzięki. :) Wnętrza robię sama, coś tam w komputerze mam, ale ostatnio czasu na uzupełnienie dziennika mało... :eek:

 

Turlututu u nas w zeszłym tygodniu sprawa bojlera się wyjaśniła, ofertę na wyposażenie łazienki też w końcu zamknęliśmy.

 

Niestety pan od robót ziemynch wystawił nas do wiatru... :mad: W związku z tym, że dwa czy trzy razy przekładaliśmy prace ziemne, z winy naszej firmy budowlanej, to teraz mamy czekać do końca marca, bo wtedy ma wolne terminy... Może coś się zwolni wcześniej, ale gwarancji nie daje... Bez podłączenia do kanalizacji nie można ruszyć z ogrzewaniem i hydrauliką, a bez tego nie ruszą inne prace... :bash:

 

Jestem wściekła i załamana... Zima za pasem, znaleźć inną firmę, która zrobi nam prace szybko, nie będzie łatwo i pewnie kilka tysięcy więcej będzie trzeba zapłacić... :bash:

 

Czyli szykuje nam się przestój do wiosny... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Alija.:)

 

Kolorystyka to u mnie wielka niewiadoma. ;) Tzn. baza będzie monochromatyczna, a kolor pojawi się poprzez dodatki i jako akcenty na ścianach. I pewnie jak się wprowadzimy będzie dosyć surowo, bo zamierzam najpierw trochę pomieszkać i potem, stopniowo, dopieszczać wnętrze.

 

Teraz zastanawiam się czy nie zrobić wężowego WC, bo znalazłam fajną tapetę (w WC nie będzie kafli na ścianach), która idalnie pasuje do podłogi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...