Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

obliczenia dotyczące schodów


alaa23

Recommended Posts

Bierzesz pod uwagę tylko wysokość od posadzki na dole do posadzki na górze i tak obliczasz wysokość stopni. Najlepiej by ostatni stopień to była już posadzka na górze bo wtedy optymalnie wykorzystasz miejsce na schody. Jeżeli nie masz jeszcze posadzek, wylewek itp to na dole pierwszy stopień dajesz o grubość tych warstw wyżej a na górze przedostatni (ostatnim bedzie podłoga) o grubość warstw na górze bliżej powierzchni stropu. W takiej sytuacji pierwszy stopień będzie wydawał się wyższy (bez wylewek) a ostatni niższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że możesz sobie wysokość stopni zaznaczyć na ścianie. Najpierw zaznaczasz poziom posadzki na dole i na górze (na górze może nie być ściany ale musisz poziom posadzki uwględnić). Dzielisz tę wysokość (posadzka na dole - posadzka na górze) przez ilość stopni. Od poziomu posadzki na dole rysujesz na ścianie stopnie (ich górną powierzchnię). Jeżeli nie masz jeszcze posadzek to pierwszy stopień będzie o grubość przyszłej wylewki i posadzki wyżej a ostatni o grubość wylewki i posadzki na górze niżej czyli pierwszy będzie miał np 16 + 3 (grubość warstw podłogi) = 19 cm a ostatni 16 - 3 (grubość warstw podłogi) = 13 cm. Od poziomu powierzchni stopni odejmujesz grubość trepów i zaznaczasz na ścianie. Możesz to też zrobić na kartce w odpowiedniej skali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...