Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dylemat z wkladem kominkowym


Hir

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oczyściłem temat ze śmieci.

 

Tak przy okazji, prosiłbym tylko rzeczowo - Co jest nie tak z Dovre ?

 

pozdrawiam, majki

 

 

 

Tylko rzeczowo będzie ciężko ...alergia na ENIA jest nieuleczalna :D

 

 

Dovre robi lepsze wrażenie , niż jest rzeczywiście warte . Zacznijmy od tego,

że podszywa sie pod Norwegię , gdzie jakość jest niezaprzeczalna (klepią je w Belgii).

 

Tak jak piszą na forum (patrz Hir) , nie jest to takie cudo jak reklamują i za nie kasują.

Poświecić (jak lachy wpadną :D) , można . Pogrzać nie za mocno ... ale na dłuższą metę

lepiej pójść w innym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rzeczowo będzie ciężko ...alergia na ENIA jest nieuleczalna :D

 

 

Dovre robi lepsze wrażenie , niż jest rzeczywiście warte . Zacznijmy od tego,

że podszywa sie pod Norwegię , gdzie jakość jest niezaprzeczalna (klepią je w Belgii).

 

Tak jak piszą na forum (patrz Hir) , nie jest to takie cudo jak reklamują i za nie kasują.

Poświecić (jak lachy wpadną :D) , można . Pogrzać nie za mocno ... ale na dłuższą metę

lepiej pójść w innym kierunku.

 

Tak podpytuję, bo od dwóch lat używam 2180 CBS i jestem bardzo zadowolony ... Nie mam doświadczenia z innymi kominkami, ale ten spełnia moje wszelkie wymagania. A ... "pogrzać nie za mocno" ... widać jakoś u mnie udaje mi się nim pogrzać nieźle :)

 

pozdrawiam, majki

Edytowane przez majki
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podpytuję, bo od dwóch lat używam 2180 CBS i jestem bardzo zadowolony ... Nie mam doświadczenia z innymi kominkami, ale ten spełnia moje wszelkie wymagania. A ... "pogrzać nie za mocno" ... widać jakoś u mnie udaje mi się nim pogrzać nieźle :)

 

pozdrawiam, majki

 

To nowy model , bardziej dopracowany...O nim słyszałem (też)

pochlebne opinie .

 

Pożyjemy zobaczymy . 5 lat bezawaryjnej pracy , to miernik

jakości. Oczywiście częstość i sposób palenia determinują wynik.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowy model , bardziej dopracowany...O nim słyszałem (też)

pochlebne opinie .

 

Pożyjemy zobaczymy . 5 lat bezawaryjnej pracy , to miernik

jakości. Oczywiście częstość i sposób palenia determinują wynik.

 

pozdrawiam

 

Tak właśnie słyszałem ...

Hajcuję w sezonie zimowym min 3 razy w tygodniu, drewno tylko wysuszone ( min rok ) : brzoza, dąb, czasem jakieś owocowe ...

Gruszka ładnie "pachnie" na zewnątrz ... uwielbiam zapach dymu z kominka ...

 

Własnie kompletuję teraz drewno na nastepny sezon ... ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu słyszałeś coś nie dobrego/dobrego o modelu 2175 cbs2 co możesz mi o nim powiedzieć co byś innego zaproponował w podobnej cenie teraz jest za 5300zl z 8% vatem.

Majki fajny ten twój kominek jak byl koszt z rabatami itp jak można wiedzieć?.Jak oglądałem to dovre to babka mi powiedziała ze ona by wolała tego niz jakiegoś hajduka i inne.Mówiła ze ma szpros wygląda to gorzej ale ze pali się super i szyba sama sie oczyszcza po przehajcowaniu. Stwierdziła ze lepiej kupić ten i coś widzieć przez szybkę niż kupić bez szprosu i mieć szybę czarna.Co do oprawy wkładu chce zrobić taki bardzo prosty jakby sam komin w polerowanym betonie i narożnikowy kominek żadnych bajerów no może wnęka na drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu słyszałeś coś nie dobrego/dobrego o modelu 2175 cbs2 co możesz mi o nim powiedzieć co byś innego zaproponował w podobnej cenie teraz jest za 5300zl z 8% vatem.

Majki fajny ten twój kominek jak byl koszt z rabatami itp jak można wiedzieć?.Jak oglądałem to dovre to babka mi powiedziała ze ona by wolała tego niz jakiegoś hajduka i inne.Mówiła ze ma szpros wygląda to gorzej ale ze pali się super i szyba sama sie oczyszcza po przehajcowaniu. Stwierdziła ze lepiej kupić ten i coś widzieć przez szybkę niż kupić bez szprosu i mieć szybę czarna.Co do oprawy wkładu chce zrobić taki bardzo prosty jakby sam komin w polerowanym betonie i narożnikowy kominek żadnych bajerów no może wnęka na drewno

 

 

Rozmowa z Panią która handluje Dovre na temat jakości , to jak rozmowa

z Panią w dziale wędlin ... Jedna i druga chce sprzedać :D

 

Jakby miała różne marki , też nie wiadomo na których więcej "przycina".

 

Lata doświadczeń wystawiają coraz lepszą opinię wkładom z okładzinami

szamotowymi . Tu żeliwo też ma swoich przedstawicieli, ale droższych

(kratki pl pomińmy...). Stalowe sprawdziły się i to właśnie Hajduki, Arysto,

Unirol itp itd , no i guru - Spartherm. Dovre po 5-8 latach intensywnego

hajcowania , zacznie się wypaczać , wyginać , rozszczelniać . Hajduk też,

tylko Hajduka przywrócisz małym remontem do stanu pierwotnego , Dovre

będzie ciężko...To już Romotop w tej cenie lepszy :D Jak jeszcze pepiki

błędy "wieku młodzieńczego" wyeliminują da się wytrzymać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze szyba narożna jest bardziej podana na zabrudzenia , wymaga także "żywszego" palenia aby stłumiony przepływ powietrza po KURTYNIE nie powodował zawirowań spalin po bokach szkła. W naszej ofercie jest wkład Romotop DYNAMIC KV055C w wersji R /L= prawy/lewy . Jest to palenisko BEZ RUSZTOWE z kurtyną powietrzną , szyba gięta podnoszona i otwierana , powietrze do spalania w 100% z poza budynku .Jako opcja dostępna wersja z podstawą do PIERŚCIENI AKUMULACYJNYCH firm Ortner lub Cebud . http://www.wklady-kominkowe.com.pl

 

 

BEZ RUSZTOWE ? Od kiedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to juz nie wiem nic idę wypić piwko.Chyba będę sie rozglądał za arysto przedstawiciela mam blisko ze jak coś sie stanie to ściągnę miecz ze ściany i pójdę z nim porozmawiac

 

 

Piwko z Czarnkowa polecam . Nawet Mistrzowi Z. smakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BEZ RUSZTOWE ? Od kiedy ?

 

Od ZAWSZE :) Na dnie paleniska jest ruszt pod który jest wyjmowany do góry popielnik . Powietrze do spalania pobierane z poza budynku w 100% podawane jest nad płomień :) Przez ruszt , dokładniej nakładkę na popielnik , podobnie jak z dołu szyby NIEMA dostarczania powietrza ! Palenisko działa jak bez rusztowe :) takie było założenie aby sprostać wymaganiom zdunów którzy preferują taki typ palenisk . Ta sama zasada jest we wszystkich wkładach Romotop Kv 055 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadę działania serii 055 znam. Pierwszy testowany w Polsce

egzemplarz , do dziś mam w laboratorium. Inne były testowane

w Czechach i na Słowacji .

 

Chodzi mi o Twój brak precyzji w wypowiadaniu się na forum,

będący potem przyczyną Twojej frustracji. Bezrusztowe , to

bezrusztowe , jak może być inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadę działania serii 055 znam. Pierwszy testowany w Polsce

egzemplarz , do dziś mam w laboratorium. Inne były testowane

w Czechach i na Słowacji .

 

Chodzi mi o Twój brak precyzji w wypowiadaniu się na forum,

będący potem przyczyną Twojej frustracji. Bezrusztowe , to

bezrusztowe , jak może być inaczej ?

 

Szkoda że oprócz zobaczenia jak ten wkład wygląda nie zadałeś sobie trudu aby dowiedzieć się jak działa. Palenisko BEZ RUSZTOWE to takie w który powietrze do spalania podawane jest nad płomień jak w piecu szamotowym do spalania drewna , wynika to z teorii optymalnego sposobu spalania drewna , innej drogi dostarczania tlenu nie ma . To że w serii Kv055 jest ruszt w podłodze będący jedynie przykrywką na popielnik NIEMA wpływu na zasadę działania paleniska jako BEZ RUSZTOWEGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadę działania serii 055 znam. Pierwszy testowany w Polsce

egzemplarz , do dziś mam w laboratorium. Inne były testowane

w Czechach i na Słowacji .

 

 

Laboratorium ?? Czy masz na myśli ten namiot za wystawą ? Testowanie palenisk odbywa się w pracowni fabrycznej , zanim jakikolwiek model trafi do sprzedaży wykonywane jest wiele prób , oceniany jest tam min. pod kontem sprawności oraz czystości spalin. Następny etap to ATESTOWANIE paleniska w UPRAWNIONYCH do tego celu instytutach badawczych . Modele serii KV 055 produkowane są w seriach po 100 sztuk , bo taki system "krótkich serii " ;) jest typowy dla fabryki Romotop , w ilości ponad 1000 sztuk rocznie. Miały więc wiele "testów" wykonanych przez odbiorców detalicznych , firmy instalujące kominki, zarówno w Polsce jak i innych krajach . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że oprócz zobaczenia jak ten wkład wygląda nie zadałeś sobie trudu aby dowiedzieć się jak działa. Palenisko BEZ RUSZTOWE to takie w który powietrze do spalania podawane jest nad płomień jak w piecu szamotowym do spalania drewna , wynika to z teorii optymalnego sposobu spalania drewna , innej drogi dostarczania tlenu nie ma . To że w serii Kv055 jest ruszt w podłodze będący jedynie przykrywką na popielnik NIEMA wpływu na zasadę działania paleniska jako BEZ RUSZTOWEGO :)

 

 

Czytaj ze zrozumieniem , zanim zaczniesz się wściekać i biadolić

po całym forum ,że Cię źle traktują. Nie pisz bzdur i właściwie

używaj języka polskiego , nie będziesz traktowany jak

bezmózgowiec (Twoje słowa).

 

Powtarzam .

 

Pierwsze palenisko o którym piszesz , testowałem w swoim

laboratorium ,zanim poznałeś jego zasadę działania i zacząłeś sprzedawać.

 

W języku polskim , jeśli coś jest "bez" , to nie może być "z". Chodzi

tu o drobiazg z dziedziny językoznawstwa , więc nie rób znów afery na cały

kraj. Samochód bez kół to samochód , który nie ma kół , tak trudno

Ci to pojąć ?!!

 

Jak Czesi do palenisk bezrusztowych wkładają ruszt , to ich sprawa,

ale nie próbuj nam tu czeskich norm flancować , skoro na całym

świecie bezrusztowe to bez rusztu. Nic nas nie obchodzi ,ze czescy

zduni nie mogli tego załapać i trzeba im było ruszty zamontować,

podnosząc bez sensu koszt paleniska.

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium ?? Czy masz na myśli ten namiot za wystawą ? Testowanie palenisk odbywa się w pracowni fabrycznej , zanim jakikolwiek model trafi do sprzedaży wykonywane jest wiele prób , oceniany jest tam min. pod kontem sprawności oraz czystości spalin. Następny etap to ATESTOWANIE paleniska w UPRAWNIONYCH do tego celu instytutach badawczych . Modele serii KV 055 produkowane są w seriach po 100 sztuk , bo taki system "krótkich serii " ;) jest typowy dla fabryki Romotop , w ilości ponad 1000 sztuk rocznie. Miały więc wiele "testów" wykonanych przez odbiorców detalicznych , firmy instalujące kominki, zarówno w Polsce jak i innych krajach . .

 

 

Pierwsze dziesięć sztuk testowali zduni wybrani przez fabrykę .Ciebie wśród nich

nie było . Być może mój "namiot" zrobił na Czechach większe wrażenie od

Twoich "salonów" w Żabiej Woli. Znów zachowujesz się jak wściekły

bulterier . Zachowanie irracjonalne i destrukcyjne...

 

Wybacz ,ale poszukaj sobie innego głupka dla swoich pyskówek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...