Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dylemat z wkladem kominkowym


Hir

Recommended Posts

C

 

Powtarzam .

 

Pierwsze palenisko o którym piszesz , testowałem w swoim

laboratorium ,zanim poznałeś jego zasadę działania i zacząłeś sprzedawać.

 

 

 

.

 

Piotrze .. To co napisałeś jest całkowicie niezgodne z prawdą . Palenisko z boczną szybą znam z faz pierwszych prototypów . Co masz na myśli pisząc "testowałem w swoim laboratorium " ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pierwsze dziesięć sztuk testowali zduni wybrani przez fabrykę .Ciebie wśród nich

nie było .

 

Wybacz ,ale poszukaj sobie innego głupka dla swoich pyskówek....

 

Sprawdziłem o żadnym testowaniu przez Ciebie lub jakichkolwiek innych zdunów nie wiedzą w fabryce . Fabryka Romotop posiada własne pracownie w których testuje się opracowywane wkłady i piecyki , dotyczy to także urządzeń z płaszczem wodnym . Testowanie pierwszej serii produkcyjnej, w domyśle prototypowej , poza firmą przez wykonawców :jawdrop: ?? Takie praktyki nie są spotykane chyba u żadnego producenta :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W języku polskim , jeśli coś jest "bez" , to nie może być "z". Chodzi

tu o drobiazg z dziedziny językoznawstwa , więc nie rób znów afery na cały

kraj. Samochód bez kół to samochód , który nie ma kół , tak trudno

Ci to pojąć ?!!

 

Jak Czesi do palenisk bezrusztowych wkładają ruszt , to ich sprawa,

ale nie próbuj nam tu czeskich norm flancować , skoro na całym

świecie bezrusztowe to bez rusztu. Nic nas nie obchodzi ,ze czescy

zduni nie mogli tego załapać i trzeba im było ruszty zamontować,

podnosząc bez sensu koszt paleniska.

 

Czescy zduni są po SZKOLE nie szkółce i wiedzą co to jest palenisko bezrusztowe... Wbrew temu co piszesz nie jest to kwestą posiadania lub nieposiadania rusztu lecz sposobu / miejsca lub miejsc dostarczania powietrza do paleniska :) Tak dla Twojej wiedzy muszę dodać że palenisko bezrusztowe to rozwinięcie pojęcia spalanie bez rusztu :) Powody zastosowania METODY SPALANIA bez rusztu znają wszyscy ZDUNOWIE :stirthepot: Zaręczam że nie jest to koszt rusztu :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podpytuję, bo od dwóch lat używam 2180 CBS i jestem bardzo zadowolony ... Nie mam doświadczenia z innymi kominkami, ale ten spełnia moje wszelkie wymagania. A ... "pogrzać nie za mocno" ... widać jakoś u mnie udaje mi się nim pogrzać nieźle :)

 

pozdrawiam, majki

 

Majki nie dziw się pewnej niechęci do tej firmy. Ja również za nią nie przepadam- nie lubię farbowanych cwaniaków , którzy na całym świecie wmawiają ,że są wikingami. Dobry producent podaje adres swojego zakładu, centrali , kapitału zakładowego itp. Sprawdź a zobaczysz jak niewielu to robi :( Twoje zadowolenie ze spełnionych wymagań jest ważne , ale nie dla kominkarzy. My wymagamy troszkę więcej - chyba ,że w grę wchodzą prowizje :D

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem bliżej niż dalej wybrania wkładu "zabawki".Wczoraj był u mnie bardzo obeznany pan w kominkach przedstawiciel firmy arysto gość z fachowa wiedza miły życzliwy wszystko dokładnie tłumaczył nie spieszył sie jakoś mnie przekonał.Tu muszę powiedzieć ze wkłady nie sa wykonane super extra ale nie są jakoś rażąco brzydkie.Dużym plusem który gdzieś mnie ujoł jest to ze gwarancja w Arysto jest na wszystkie elementy na szybę!!!nawet na szamot mówił ze z tym nie ma problemu ze sam sie dziwił i pytał producenta.Tak ze raczej skusze sie na aryto przedstawicie zaproponował mi wkład z jedna szyba bez narożnikowej twierdząc ze na pewno lepiej będzie grzał ale to już mój wybór czy chce mieć gięta.Sprawa wygląda tak ze W cenie kominka z szyba gięta w kształt litery L mogę mieć wkład z otwierany gilotynowym i tu sie zacząłem trochę zastanawiać co będzie lepsze.

Plusem szyby prostej jest to ze mam mniej do czyszczenia, lepiej grzeje i mogę podnieść kurtynę i palić z otwartym frontem.O ile sie nie mylę ktoś pisał tu na forum o jakim problemie z szyba unoszona do góry w wersja H czy coś takiego nie mogę odnaleźć tego wątku wiec jak ktoś posiada jakieś informacje proszę sie nimi podzielić z góry dzięki.

Plusem wkładu narożnego jest jego wygląd i to chyba tyle minusem gorsze palenie i szorowanie bocznej szybki:).

Dodatkowo facet polecał mi żeby zrobić system odzysku i akumulacji ciepła AKUBETU firmy cebud.

Co o tym wszystki sadzicie?Gilotyna czy L bo juz sam nie wiem moze kazda sugestia moze mi pomuc podjac wlasciwa decyzje bo mam metlik.

Warto było by zainwestować w ta akumulacje na tej klasy wkład?? jakie są plusy i minusy takiego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Już jestem bliżej niż dalej wybrania wkładu "zabawki".Wczoraj był u mnie bardzo obeznany pan w kominkach przedstawiciel firmy arysto gość z fachowa wiedza miły życzliwy wszystko dokładnie tłumaczył nie spieszył sie jakoś mnie przekonał.Tu muszę powiedzieć ze wkłady nie sa wykonane super extra ale nie są jakoś rażąco brzydkie.Dużym plusem który gdzieś mnie ujoł jest to ze gwarancja w Arysto jest na wszystkie elementy na szybę!!!nawet na szamot mówił ze z tym nie ma problemu ze sam sie dziwił i pytał producenta.Tak ze raczej skusze sie na aryto przedstawicie zaproponował mi wkład z jedna szyba bez narożnikowej twierdząc ze na pewno lepiej będzie grzał ale to już mój wybór czy chce mieć gięta.Sprawa wygląda tak ze W cenie kominka z szyba gięta w kształt litery L mogę mieć wkład z otwierany gilotynowym i tu sie zacząłem trochę zastanawiać co będzie lepsze.

Plusem szyby prostej jest to ze mam mniej do czyszczenia, lepiej grzeje i mogę podnieść kurtynę i palić z otwartym frontem.O ile sie nie mylę ktoś pisał tu na forum o jakim problemie z szyba unoszona do góry w wersja H czy coś takiego nie mogę odnaleźć tego wątku wiec jak ktoś posiada jakieś informacje proszę sie nimi podzielić z góry dzięki.

Plusem wkładu narożnego jest jego wygląd i to chyba tyle minusem gorsze palenie i szorowanie bocznej szybki:).

Dodatkowo facet polecał mi żeby zrobić system odzysku i akumulacji ciepła AKUBETU firmy cebud.

Co o tym wszystki sadzicie?Gilotyna czy L bo juz sam nie wiem moze kazda sugestia moze mi pomuc podjac wlasciwa decyzje bo mam metlik.

Warto było by zainwestować w ta akumulacje na tej klasy wkład?? jakie są plusy i minusy takiego systemu?

 

No i co kolega wybrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

No to ciągnąc jeszcze temat - jeśli chodzi o wkład narożny - zakładając już wersję ze szprosem i otwieraną jedynie szybą frontową (przynajmniej problem obwisania z głowy) - biorąc np. takie Arysto 10 L vs Dovre CBS2, czy rezygnacja z giętej szyby coś poprawia w parametrach kominka - trwałość, jakość palenia? Czy - poza wizualnym minusem szprosa - takie rozwiązanie rozwiązuje choć część bolączek występujących przy bocznych drzwiczkach?

 

Na Sparthermy i inne wklady z 5-cyfrowa cena nie stac mnie niestety - zwłaszcza przy obecnym kursie euro. No może gdybym sprzedał dziecka nerkę, ale ani on, ani żona niespecjalnie entuzjastycznie do tego podchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podjąc decyzję jaki wkład kominkowy kupic. Zastanawiam się między Dovre 2180 cbs a Jotulem I 570 . Oba mi się podobają, ale zastanawiam się jak wygląda Jotul I 570 w środku, gdy zaczyna się w nim palic. Dovre jest w śordku czarny i taki będzie, a Jotul jest w środku jasny . Może ktoś ma taki wkład Jotula i się wypowie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciągnąc jeszcze temat - jeśli chodzi o wkład narożny - zakładając już wersję ze szprosem i otwieraną jedynie szybą frontową (przynajmniej problem obwisania z głowy) - biorąc np. takie Arysto 10 L vs Dovre CBS2, czy rezygnacja z giętej szyby coś poprawia w parametrach kominka - trwałość, jakość palenia? Czy - poza wizualnym minusem szprosa - takie rozwiązanie rozwiązuje choć część bolączek występujących przy bocznych drzwiczkach?

 

Na Sparthermy i inne wklady z 5-cyfrowa cena nie stac mnie niestety - zwłaszcza przy obecnym kursie euro. No może gdybym sprzedał dziecka nerkę, ale ani on, ani żona niespecjalnie entuzjastycznie do tego podchodzą.

 

 

Zdecydowanie się poprawi.

 

1. Z wkładu z boczną szybą (o większych wymaganiach kominowych)

robi się normalny - otwierany front

 

2. Otwarte drzwi to nie jakieś zagięte monstrum , utrudniające dostęp

 

3. Mniejsza szyba do wymiany w razie pęknięcia Szyba gięta to grubo

ponad 1000 zł, pojedyncza frontowa to ca 200 - 300 zł

 

4. Jakość palenia tak, ale tylko w kontekście obsługi, bo jak zamkniesz

drzwi to bez różnicy.

 

 

 

 

Przy okazji Anad65. Każdy nowy wkład szamotowy (jasny, żółciutki w środku),

po stracie dziewictwa jest czarny jak ........ :D. Oczywiście jak palisz , a nie

wędzisz drewno, kolor czarny trochę znika, ale nie na tyle, by podziwiać

wnętrze. Jak chcesz na kolorki popatrzyć, kup sobie ładny obraz i powieś obok

kominka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi podziwianie wnętrza. Bardziej podoba mi sie Jotul I570 ( ale nie ze względu na wnetrze ) , ale obawiam się ,że gdy to jasne wnętrze trochę się okopci to bedzie to bardzo razic, chyba że zrobi się całe czarne, to wtedy ok . Dla mnie ten jasny środek , to raczej minus niż plus , dlatego szukam kogoś kto użytkuje ten model kominka i powie jak to jest .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi podziwianie wnętrza. Bardziej podoba mi sie Jotul I570 ( ale nie ze względu na wnetrze ) , ale obawiam się ,że gdy to jasne wnętrze trochę się okopci to bedzie to bardzo razic, chyba że zrobi się całe czarne, to wtedy ok . Dla mnie ten jasny środek , to raczej minus niż plus , dlatego szukam kogoś kto użytkuje ten model kominka i powie jak to jest .

 

Zobacz tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?192598-Eniu-EKSPERYMENTUJE

 

jeden z forumowiczów przeżywa widoczne śruby (duże , dostępne, ułatwiające

wymianę szamotów), zapominając, że wnętrze za chwilę będzie jednym

szaro burym widokiem. Bez względu na kolor nowych okładzin. Według

mnie bierz Jotula, Dovre się nie umywa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Zdjęcie404.jpgBeznazwy-1.jpgDzień dobry,to może i mi Panowie z forum pomogą w wyborze wkładu oraz sposobie zabudowy.

1 Myślałem o wkładzie dovre 2175 cbs

2 Zabudowa miałaby być w części kominowej z płyty krzemowej i cześć z wnękami z płyt g-k (takie jest moje założenie)

3 Wysokość wlotu do komina 180cm - 90stopni

4Długość zabudowy 120 cm

5 Nad kominem miałaby iść rura chyba spiro z trójnikiem na dwa pokoje do DGP

Zgóry dziękuje za wszelkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to u hajduka są szyby bez szprosa... może byc też bruner ale to wysoka półka nie chce mi sie do katalogu zaglądać... jest jeszcze inne rozwiązanie... zamówić sama szybę ewentualnie razem z drzwiczkami u renomowanego producenta a sam wkład zamówić u innego... np: kmiecik albo cebud... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...