Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odzysk wody szarej


fuzja

Recommended Posts

To prawda

Tylko czy w ciagu tych 10 min. miałbym inną prace - alternatywną do przepompowania wody

 

Przy zastosowa pompki

np. pompka bierze 20 watt na godzine i pompoje 12 l/min

Przypuśćmy, że działa przez 5 minut, czyli bierze (20/60)*5=0,33 watt/min = 0,00033 Kwhx0,55zł(koszt prądu)=0,00018zł.

Czyli koszt zastosowania pompki (nie wliczając jej zakupu) to poniżej 1 grosza

Taki byłby koszt przepompowania

To są wyliczynia teoretyczna, muszę to w praktyce sprawdzic

Ale sprawdz mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na segregowanie śmieci nie poświęcam dodatkowego czasu, wynoszę wszystkie rodzaje jednocześnie, a samo wrzucanie do różnych pojemników nie wymaga dodatkowego czasu. Poza tym jest to obowiązek nałożony prawem.

 

Obowiązek to ma państwo - musi osiągnąć cel w segregacji odpadów. Obowiązek ten bezczelnie usiłuje przerzucić na szarego obywatela - coś jak z odśnieżaniem chodnika. Na szczęście nie ma chyba gminy, gdzie mieszkańcy mają obowiązek sortować, jest tylko obowiązkowa presja finansowa. Mnie na szczęście stać na niesortowanie - bez tego, przy częstotliwości wywozu większości frakcji w mojej gminie (co kilka miesięcy), utonąłbym w tych plastikach (śmierdzących z reguły, bo w tym są różne tacki po mięsie itd), szkle itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek to ma państwo - musi osiągnąć cel w segregacji odpadów. Obowiązek ten bezczelnie usiłuje przerzucić na szarego obywatela

To Państwo ma prawo nakładać obowiązki na swoich szarych obywateli... czy według Ciebie ma to sens czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moje wyliczenia z zastosowaniem pompki się zgadzaja?

 

Z tego co wiem, to w większości krajów sie segreguje odpady, juz poczynajac od obywateli.

Niestety jeszcze nie ma skupów butelek platykowych (słyszałem tylko o Krakowie)

 

Odchodzi się od platykowych butelem na rzecz butelek szklanych - ponowne wykorzystanie

Z woda będzie podobnie, "woda czysta" zdatna do picia bedzie coraz droższa - a my niestety przyczyniamy sie do tego marnując ja- nie oszczędzając jej

 

Ale tu można cały szereg przykładów dawac

 

Powiadasz, że nie wykonujesz pracy przy segregacji, tylko godzisz sie na koszty (na ktore musisz zarobic, czyli musisz wykonac przed tym jakąś pracę by móc zapłacic za wywóz-segregację odpadów)

Edytowane przez Genesis72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...