Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aparacik cyfrowy "który"?


JAM

Recommended Posts

Przymierzamy się do kupna aparatu cyfrowego, pomóżcie zadecydować. Ostatnio testowaliśmy HP 735 i Sony DSC P72, ale nie mieliśmy okazji sprawdzić HP 935. Może ktoś z forumowiczów korzysta z tego aparaciku?

Z góry serdeczne dzięki, od tego zależeć będzie jakość naszych fotek na forum:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 10 months później...
Przymierzamy się do kupna aparatu cyfrowego, pomóżcie zadecydować. Ostatnio testowaliśmy HP 735 i Sony DSC P72, ale nie mieliśmy okazji sprawdzić HP 935. Może ktoś z forumowiczów korzysta z tego aparaciku?

Z góry serdeczne dzięki, od tego zależeć będzie jakość naszych fotek na forum:)))

HP, to drukarki, ale nie aparaty fotograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
HP, to drukarki, ale nie aparaty fotograficzne.

 

też mi znawca, użytkuje aparaty HP od paru lat, swego kupowałem, jeszcze gdy porządny 2mpx kosztował 3-5tyś zł. Potem jeszcze w moich rękach przerzuciłem, 3 inne sztuki HP, 2 x Soniaki (uważam iż są cienkie), i ostatnio Minolta A2, również sprzedaje/wałem cyfrówki. Jednak nadal jeszcze mam, mój pierwszy HP618c 2.2mpx, obiektyw Pentaxa, sporo funkcji i powiem wam szczerze, to obiektyw czyni aparat, a nie ilość mega, udowadniałem już to parę razy w konfrontacji z aparatami o dwa razy większej pojemności matrycy. Uważam iż aparaty HP, może nie są najlepsze, ale mają jeden z najlepszych współczynników cena/jakość. Inne markowe firmy za podobne parametry żądają więcej. Przekonałem do aparatów HP, moich kolegów w pracy, brata i każdy sobie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzalewski, a jak robisz tym HPekiem komuś zdjęcie, to zdążysz nacisnąć spust migawki zanim obiekt zaśnie?

Jesteś widzę znawcą tematu, he, he. Ale nie przejmuj się.

Zawsze przecież mogę użyć A2, znawco w aparatach nie jestem, tylko nie zgadzam się iż są złe, bo już któryś z rzędu HP morduję, ale z tym czekaniem nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... powiem wam szczerze, to obiektyw czyni aparat, a nie ilość mega, ...

Zgadzam się z tym, że jakość zdjecia bardziej zależy od jakości obiektywu niż ilości magapikseli (przy określonej wielkości obrazu/odbitki).

Ważniejszą jedank od jakości aparatu jest "jakość fotografującego". :D

Dobre zdjęcie to nie tylko ostrość, rozdzielczość, poprawna ekspozycja.

Ważniejsze jest to co i jak zdjecie pokazuje.

 

Ambitne to ale nie ja tą mądrość wymyśliłem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ważniejszą jedank od jakości aparatu jest "jakość fotografującego". :D

tutaj się nie do końca zgadzam, bo to własnie cyfrówka jest "wybaczająca błędy" i nie musisz być zawodowcem, cykniesz 200 fotek, wybierzesz z tego 100 dobrych, a jak niewyszło najlepiej to jeszcze możesz te złe poprawić na odpowiednich programach. Automatyka w cyfrówkach doszła to tego stopnia iż wystarczy pstryczek wcisnąć i zdjęcie dobre wyjdzie. Fakt zawansowane cyfrówki mają sporo funkcji manualnych i jak ktoś umie to można ze zdjecia jeszcze więcej wycisnąć. No i najwaniejsza zaleta można pocykać od razu foto zobaczyć i wyeliminować szybko błędy, a nie czekać aż do wywołania kliszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, Fuji 5500 jest bardzo dobry.

Wsrod malych polecam Konica-Minolta G500, G530, G600.

Mielismy okazje testowac rozne modele HP, Fuji, Minolte, Sony, Olympus i Casio i mini G500 i pozniejsze modele oraz G600 sa o niebo lepsze: szybkosc, idealne odwzorowanie kolorow (wiekszosc z HP, Sony, Opympusa wpada w roz albo niebieski), wygoda uzytkowania, funkcjonalnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...