Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aparacik cyfrowy "który"?


JAM

Recommended Posts

A o canonie to nikt nie pisze? :o ja mam powershot A70 i jest ok.tyle tylko, że teraz kosztuje połowę z tego co ja dałem za niego przed rokiem... :cry: :wink:

 

Pozdrawiam

jak kupywałem moją pierwszą cyfrówkę (HP) to kosztowała z pamięcią ponad 3000zł, obecnie używki chodzą po jakieś 600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

rrmi potwornosc z tymi cenami :wink: .Tak w ogole to tu zona Macio :wink: :lol:

Ryszard1 czemu uwazasz ze canonA70 to malpka?Jak wiadomo takowy mam i nie uwazam.

Pozdrawiam

 

P.S.Mąż mojej kuzynki jest znanym fotografikiem,majacym firme reklamowa i uwaza ,ze A70 to i tak za dobry aparat jak na "zwykle" domowe zdjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie , ze masz racje , ze wystarczy . ja mam tego nikona a robie zdjecia na automacie , czy tam czasem maz cos ustawia , zeby byly lepsze . ogolnie jest roznica pomiedzy tym a poprzednim, to byl canon, 3.2, nie byl zly , ale powiedzmy , ze moglismy sobie na lepszy pozwolic. ceny sa szalone . ja kupilam w usa , tu jest duzo taniej niz w polsce . podam wam strone takiego sklepu w ktory kupujemy , jest nie najtanszy , ale i tak tanszy niz w pl http://www.bestbuy.com , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem minolte z3 (ma stabilizacje, video z dzwiekiem). jestem zadowolony. w porownaniu z hp850 - robi ladniejsze (ocena subiektywna) zdjecia - kolory nasycone, i bomba zoom - przydaje sie czesciej niz moze sie to wydawac.

a tu przykladzik:

http://www.monkeyview.net/id/2047/default/PICT0143.jpg

 

lub jeszcze ladniejsze:

 

http://www.monkeyview.net/id/2047/default/PICT0148.jpg

 

lub

 

http://www.monkeyview.net/id/2047/default/PICT0189.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to roznice w jakosci zdjec widac czesto dopiero przey uzyciu zoomu wlasnie . wtedy da sie zauwazyc tzw. ziarno . mysle jednak , ze dla amatorow nie ma to znaczenia .moj maz sobie zdjecia zbliza i oddala i sie przy tym cieszy , ze mamy taki dobry aparat , jednak moim zdaniem ogladanie zdjec nie polega na przyblizaniu i oddalaniu. Nie mniej jednak mam duza satysfakcje z posiadanego nikona , ale to dlatego , ze zawsze mi sie podobal odglos wydawany przy robieniu zdjec , np. jak to na filmach kiedys mozna bylo zobaczyc . zartowalam. kolega kupil ostatnio Sony 5 pixeli, roznica pomiedzy naszymi zdjeciami jest duza jednak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zdjecie jest z zoomem ~8

nie chodzi o zabawe z zoomem, tylko czasami jest przydatny - zrobic zdjecie czegos, co jest oddalone a nie mozna sie do niego przyblizyc

 

tak jak tutaj :) (x12)

http://www.monkeyview.net/id/2047/default/PICT0410.jpg

 

lub tutaj (x10)

http://www.monkeyview.net/id/2047/default/PICT0373.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że dla amatorów, którzy nie zawsze mają czas na te ustawienia różnych parametrów, a czasami w ferworze walki zapomni się coś tam zminić to ten apara jest dobry, który ma dużo trybów automatycznych, a oprócz tego ewentualnie jakieś manuale. Nie wiem jak Wy, ale ja aparatu głownie używam do imprez okolicznościowych, wycieczek i teraz budowy domu (a niedługo do robienia kroniki przyszłego dziecka). Tak więc przydatne jest avi z dzwiękiem i 4mln. Oczywiście fajnie by było mieć 7-8mln, ale ile miejsca zajmowałoby jedno zdjęcie. :o A tak to przy 4mln to 1 - 1,5mb i na karcie 512 sporo mieści się. No, ale może inni po prostu potrzebują większej jakości.. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram,

dla amatora wymienione przez ciebie funkcje - wystarczaja.

dla profesjonalisty - .... on tu pytania chyba nie zada ;)

a tylko (lub glownie) dla kroniki domu - prawie kazdy za 500/600 pln bedzie OK.

Robiłem kiedyś zdjęcia 1800 na 1200 (pocztówka) i w moim widać było rónicę tzn. pewne ułożenia dachówki nie wyszły. Chyba jednak 4mln aby widać by dużo szczegułów... A 4 już widziałem chyba za 850 (Nikon 4600). Tak więc niedługo za ok.600 powinny być 4. I dla amatorów powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak ku pokrzepieniu tych, ktorzy obawiaja sie wydatkow powyzej 1000pln :)

spokojnie taki aparat wystarczy... a ile radosci przyniesie :) pozniej wszystko mozna odkopac, powspominac - tysiace zdjec do przejrzenia.

no i doswiadczenie; pozniej jak ktos zlapie bakcyla - bedzie mogl kupic lepszy :)

polecam kupienie cyfraka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto pamiętać iż najważniejsza jest optyka, da się kupić aparat z matrycą 5mln za 500zł, ale nie da się kupić aparatu z matrycą 3mln i dobrą optyką. Ceny spadają z dnia na dzień i kwota 1000zł wystarcza do zakupu domowego/rodzinnego cyfrowego pstrykacza. Lada chwila i za 1000zł będzie aparat z matrycą 12mln pikseli, dlatego rzeba parzeć na inne parametry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No właśnie. Koleżanka zatanawia się jaki aparat kupić. Myślała o cyfrowej lustrzance, ale cena ponad 3000 za najtańszą ją wystraszyła.

Myśli teraz o jakimś zwykłym cyfraku, który ma możliwie dużo możliwości ręcznych ustawień, dużą matrycę, dobrą optykę, duży wyświetlacz i kosztuje gdzieś do 1500 zł.

Jaki model polecacie, gdzie popatrzeć co jest dobre i gdzie najlepiej kupić. Jesteśmy z Łodzi, a ponieważ mamy niewiele czasu, wchodzą w grę tradycyjne sklepy.

 

Pozdrawiam

 

Tommco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka lepsza ta Minolta Z3 czy Z20?

Bardzo mi zależy na ręcznym ustawianiu ostrości.

 

A jak z aparatami SONY? Mają bardziej kompaktowy wygląd, ale zdaje się też sporo ustawień ręcznych. Czy mi się wydaje? Wiem, że siostra moja ma taki z 5mln matrycą i baaardzo dużym wyświetlaczem...

 

Pozdrawiam

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...