Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aparacik cyfrowy "który"?


JAM

Recommended Posts

co do Minolt Z3 mam - jest bomba :)

Z20 - z tego co wiem ma wieksza matryce (5mln) (Z3 - 4mln);

zoom: Z20 - 8x; Z3 - 12x

tylko o tych roznicach wiem - pozostale pewnie do wyczytania na stronce producenta.

 

co do recznego ustawiania ostrosci - w z3 jest to mozliwe - osobiscie jeszcze nie korzystalem. jak chcesz podesle ci mailem instrukcje obslugi - bedziesz mogl sam sobie poczytac

 

co do sony - nic nie wiem nt. tych aparatow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zrobiłem wstępny research. Będę wyerał pomiędzy:

 

Konica-Minolta Dimage Z3

Canon A95

SONY Cyber-Shot W15

Pentax Optio MX4

 

Może ktoś jeszcze mi coś podpowie...

 

Do SONY są najdroższe karty, ale za to dają ładowarkę i dwa komplety akumulatorków gratis (i skórzany pokrowiec) Aparat fajny, bo siostra ma taki, więc trochę go znam (5mln pix)

 

Konica-Minolta - najbardziej rasowy wygląd. Najlepzy zoom optyczny 12 x, manualne funkcje. Tyle, ze 1500 kosztuje bez akumulatorkow i karty... (4 mln pix)

 

Canon to chyba klasyka... (5 mln pix)

 

A Pentax ma najbardziej kosmiczny wyglad..zoom optyczny 10x....co powiecie...(4 mln pix)

 

Powiedzcie co o tym sądzicie...

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wstępny research. Będę wyerał pomiędzy:

 

Konica-Minolta Dimage Z3

Canon A95

SONY Cyber-Shot W15

Pentax Optio MX4

 

Może ktoś jeszcze mi coś podpowie...

 

Do SONY są najdroższe karty, ale za to dają ładowarkę i dwa komplety akumulatorków gratis (i skórzany pokrowiec) Aparat fajny, bo siostra ma taki, więc trochę go znam (5mln pix)

 

Konica-Minolta - najbardziej rasowy wygląd. Najlepzy zoom optyczny 12 x, manualne funkcje. Tyle, ze 1500 kosztuje bez akumulatorkow i karty... (4 mln pix)

 

Canon to chyba klasyka... (5 mln pix)

 

A Pentax ma najbardziej kosmiczny wyglad..zoom optyczny 10x....co powiecie...(4 mln pix)

 

Powiedzcie co o tym sądzicie...

 

T

Ja bym był za A95. Mam A85 i jest spoko. Ma duzo ustawień ręcznych i sporo automatycznych. A A95 mam odchylany monitorek, więc może się przydać... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentax Optio MX4 - ja bym wybrał tego, miałem przyjemność "obcowania" z aparatami tej firmy i dobra cena, dobra jakość, duża trwałość, wadą jest funkcja nagrywania wideo (niska

rozdzielczość)

 

Jeśli ktoś nie ma kamery cyfrowej, a szuka czegoś uniwersalnego, to niech szuka aparatu, co nagra film z dzwiękiem w rozdzielczości 800x600, ograniczony tylko pojemności karty pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że to TY tego nie kupiłeś

 

moim zdaniem kompaktowe aparaty Soniaka nie są najlepsze (w tej cenie inne są lepsze) i nigdy bym sobie jego nie kupił, mam je w sprzedaży, testowałem i Ci co kupili i trochę pokumali o co chodzi w robieniu zdjęć, szybko się je pozbywają i kupują inne (nie Sony)

 

ale jest druga strona ..............

 

doradzanie zakupu aparatu firmy Sony jest w miarę bezpieczne bo to uznana wśród ludzi "mało obcykanych" firma. Dla takiego "osobnika" firma Pentax, a nawet Konica, Minolta to firmy obce i podejrzane, On więcej słyszał o firmie Daewoo. Dlatego jak widzę iż przychodzi Pan w "gumiakach*1" i chce kupić aparat to doradzam mu Sony, Panasa, co najwyżej Kodaka. Bo bez sensu jest mu tłumaczenie o migawce, przesłonie, balansie bieli, nasyceniu, czy charakterystyce obiektywu. Ten Pan jak kupuje telewizor to też najczęściej Sony, a znawcy wiedzą iż dzisjejszy Sony to nie "stare Sony" i dzisjaj bliżej mu do AIWY*2.

 

*1 - nie chciałem nikogo obraźić

*2 - AIWA i SONY mają wspołną bazę projektową/produkcyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scarab Zapomniałem Ci chyba podziękować za namiar na sklep internetowy. Z niego akuat nie skorzystałem, ale może w przyszłości...wiem przynajmniej, że raczej jest w nim ok.

 

mdzalewscy W gumiakach nie chodzę. Nie robi na mnie wrażenia nazwa SONY. W chwili obecnej mam niecyfroweo Pentaxa, wcześniej miałem Canona. Jak poczytasz wcześniej rozważałem też Konice-Minoltę i Canona.

Napisz może wprost jakie masz zastrzeżenia do SONY. Pewnie nie będę mógł się do tego odnieść, ale chociaż będę świadomy jego ograniczeń.

 

Niewątpliwie ma on kilka plusów, które w jakiś sposób przeważyły: wyświetlacz 2,5", metalowa obudowa, bardzo szybki, niezłe filmiki można kręcić, możliwość ustawień manualnych i optyka Zeissa.

 

Zastanawiałem się długo. Pewnie nie zajęło by mi to aż tyle czasu, gdyby był to aparat dla mnie. Myślę, że finalnie wybrałem dobrze...

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdzalewscy W gumiakach nie chodzę. Nie robi na mnie wrażenia nazwa SONY.

 

Tommco kolego sympatyczny nie przesadzaj nie było to do Ciebie, przecież nie napisałem iż chodzisz w gumiakach i od razu zaznaczyłem iż nie chcę nikogo obraźić.

 

Zobrazowałem tylko pewne zwyczaje iż ludzie często nie znający się na danym sprzęcie wybierają, albo markę znaną, co jest dosyć mądre gdyż zawsze dostaniemy sprzęt przyzwoity (przyp. Sony), lub markę badziewiastą (tanią).

 

 

Często do firmy w której pracuje przychodzą ludzie naprawde "obcykani" w aparatach i albo szukają sami aparatu albo doradzają innym. Jestem pod wrażeniem ich wiedzy i często słucham i raczej nie dyskutuję, tylko się uczę. Oni nigdy nie doradzają Sony

 

Z tych aparatów, które testowałem Sony (3 różne modele) to miały sporo wad: były wrażliwe na ruch, robiły nieostre fotki, pojechałem na wesele robić fotki - sporo zdięć była kiepska, słabo cykały w nocy - koszmar, za nim lampa się przygotuje to już uciekło ujęcie :evil: , poszedłem robić fotki w zimę (śnieg) myślałem iż aparat się skiepsił od zimna, ale na szczęście potem działał. Droższe pamięci (ostatnio potaniały)

 

ps. Pan w gumiakach Loewe też nie kupi, On pierwszy raz o takiej firmie słyszał dla niego bardziej markowy jest Daewoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraziłem się...

 

Tacy co się na serio znają, to nigdy nie doradzą cyfrówki, a jeśli już to lustrzankę (najtańszy Canon EOS300D ponad 3000zł - poza zasięgiem).

 

W ostatniej fazie wyborów na placu został właśnie SONY i Canon A95. Wybrałem tego pierwszego i . (kropka) :)

 

Mam nadzieję, że decyzji nie będę żałował...tzn nawet nie ja :)

 

Zresztą siostra ma SONY W1 i bardzo sobie chwali. Canonem A85 się kiedyś bawiłem i też nie powiem, niezły jest.

 

Pozdro.

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...