Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aparacik cyfrowy "który"?


JAM

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dorobiłem się i ja swojej cyfrówki. Kupiłem Canona Pro1 + kartę 1GB HS. Zastanawiałem się nad Canon G6, właśnie Pro1 i lustrzanką z wymiennym obiektywem np EOS350. Przemyslałem i : profesjonalnie nie zajmuję się fotografią więc nie będę dźwigał kilku obiektywów, Pro1 ma doskonały obiektyw oznaczany "L". Przetestowałem to porównując Pro1 z OLympusem 8080 i co się okazało mimo że Olympus ma większy zoom optyczny to moje zdjęcia na max teleobiektywie dawały lepsze przybliżenie nisz Olympusa :D Teraz zacząłem studiować literaturę jak to cudo ustawiać aby wyszły dobre zdjęcia bo do tej pory miałem tylko "małpen kameren"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem się i ja swojej cyfrówki. Kupiłem Canona Pro1 + kartę 1GB HS. Zastanawiałem się nad Canon G6, właśnie Pro1 i lustrzanką z wymiennym obiektywem np EOS350. Przemyslałem i : profesjonalnie nie zajmuję się fotografią więc nie będę dźwigał kilku obiektywów, Pro1 ma doskonały obiektyw oznaczany "L". Przetestowałem to porównując Pro1 z OLympusem 8080 i co się okazało mimo że Olympus ma większy zoom optyczny to moje zdjęcia na max teleobiektywie dawały lepsze przybliżenie nisz Olympusa :D Teraz zacząłem studiować literaturę jak to cudo ustawiać aby wyszły dobre zdjęcia bo do tej pory miałem tylko "małpen kameren"

 

Nie do końca tak jest -

Olympus 8080 - 5x zoom optyczny

Canon Pro1 - 8x zoom optyczny

Ten obiektyw L ma swoje mankamenty - dbaj o niego bo jest mało szczelny i lubią się dostać do wnętrza paprochy, kurz i pyłki wszelakie.

Olek natomiast zbiera świetne recenzje za jakość zdjęć i odwzorowanie kolorów. Zoom (x5) trochę małło jeżeli ktoś szuka UZ to Pro1 lepszy. No i wygląd Olka taki trochę klockowaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to format zapisu zdjęcia :wink:

w Twoim Panasonicu jest tylko i wyłącznie format JPEG czyli format "upakowany" - a każde "upakowanie" powoduje straty na jakości obrazu. RAW jest formatem bezstratnym przez co zajmuje znacznie więcej miejsca na karcie.

Ale ale masz za to metalową obudowę, niewielkie wręcz kieszonkowe rozmiary aparatu no i ekran LCD 2,5'' - to tylko niektóre plusy. Zresztą co ja Cię będę przekonywał o jakości sprzętu jak Ty sam jesteś z niego bardzo zadowolony, a to najważniejsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

A ja dwa miechy temu zakupiłem Canona A510. Kosztował mnie niecałe 1100 zł, w tym był: aparacik, karta pamięci SD 512Mb, ładowarka i 4 akumulatorki. Użytkuję go razem ze swoją córką. Aparacik uważam za super (pełna automatyka dla leniwych, a dla bardziej wymagających aż 20 trybów fotografowania, a dla tych co lubią kombinować - oczywiście pełny manual). Myślę, że w cenie do 1000 zł nie dostaniecie nic lepszego tym bardziej, że w porównaniu do innych aparatów w swojej klasie ma przewagę (niewielką co prawda, ale zawsze - zoom optyczny 4x). Sam aparacik kosztuje teraz poniżej 800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...