Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aparacik cyfrowy "który"?


JAM

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja niestety zmuszony jestem używać z braku funduszy kompakt. Obecnie Canon G6. Marzy się tak mnie jak i mojej córce lustrzanka np. Canon 20D z zapiętą jakąś jasną L-ką Canona np ale na razie eksperymentujemy tym co mamy:

http://img267.imageshack.us/img267/5504/20ky.jpg

 

Zdjęcie zrobione w tym roku w Makarskiej przy zachodzącym słońcu. Plik RAW po obróbce w PS CS oraz lekko skorygowany Neat Image'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...
Czy ktoś ma może Samsunga pro 815? Obiektyw niezły (zoom 15x) możliwości duże, ale... Samsung. Trochę się boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żonka wraz z moją mamą sprawiły "swojemu chłopakowi" 8) na 30-te urodziny Fuji 5600. Totalnie mnie zaskoczyły. Już od dłuższego czasu chciałem coś w tym stylu sobie sprawić, ale zawsze były potrzeby domowe na I miejscu. Na razie poznaję ten aparat, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Zreszta o wszelkiego rodzaju aparatach i technice fotografowania można bardzo dużo dowiedzieć się na tej stronie. Zresztą już lafcadio do niej robił odniesienia. Bardzo pożyteczna stronka. Polecam wszystkim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady odnośnie Samsunga. Zdecydowałem, że go nie kupię. Tylko co kupić, oto jest pytanie. Dotychczas robię zdjęcia lustrzanką Yashica (mam trzy obiektywy 28 mm 55 i 130). Czasami w mniej wymagających sytuacjach korzystam z idioten kamery. Marzy mi się długi zoom, szybki aparat i tani.

Wiem, że z tych 3 powinienem wybrać 2 (albo szybki i tani to zoom mały, albo długi zoom i szybki to nie tani, albo... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dłuższy zoom, ekwiwalent 400 dla filmu35 mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Canona A610. Zalety: relatywnie cienkie koszta zakupu, mały, pstryka bardzo ładne zdjęcia, rozbudowany manual pozwalający na fajne efekty, szybkie ostrzenie, powiedzmy że wystarczający 4 krotny zoom, duży lcd, kręci bardzo ładne filmy.

 

Wady:

Może trochę mały zoom, kiepskie zamykanko do gniazd wejściowych.

Brak stabilizatora obrazu.

 

Generalnie POLECAM!

 

Przez wiele osób uznawany jest za mistrza w swej klasie, pod względem jakości zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady odnośnie Samsunga. Zdecydowałem, że go nie kupię. Tylko co kupić, oto jest pytanie. Dotychczas robię zdjęcia lustrzanką Yashica (mam trzy obiektywy 28 mm 55 i 130). Czasami w mniej wymagających sytuacjach korzystam z idioten kamery. Marzy mi się długi zoom, szybki aparat i tani.

Wiem, że z tych 3 powinienem wybrać 2 (albo szybki i tani to zoom mały, albo długi zoom i szybki to nie tani, albo... :wink:

 

też myślałem o Samsungu

brałem też pod uwagę Minoltę A200 i Nikona 8800

i w końcu zdecydowałem i wybrałem

 

Lumixa DMC Fz30

i jest całkiem ok

może to byłby dla Ciebie odpowiedni sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lafkadio, te same aparaty brałem pod uwagę i chyba zdecyduję się na to samo co Ty :D

Podobno jedyną wadą są dość znaczne szumy. Możesz coś na ten temat skrobnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma poprzedni model nikona 8800 czyli 8700 i zdjęcia wychodzą bardzo dobre. Ja miałem dylemat sony dsc h1 i nikkon 8700.Zdecydowałem się na sony ,bo nikkon miał dość drogie "peryferia" i słabiutka baterię.

I jestem zadowolony.

Ale przed zakupem kupe czasu spędziłem na http://www.cyberfoto.pl i innych podobnych forach szukając przede wszystkim wad aparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lafkadio, te same aparaty brałem pod uwagę i chyba zdecyduję się na to samo co Ty :D

Podobno jedyną wadą są dość znaczne szumy. Możesz coś na ten temat skrobnąć?

 

dla mnie jedyną zasadniczą wadą jest wbudowana do lumiksa lampa

jest silna - to fakt (spokojny zasięg do 6-7 m) ale trzeba się mocno starać przy ustawieniach żeby zdjęcia nie wyszły zbytnio naświetlone i trzeba też uważać jak się trzyma aparat żeby nie ograniczać błysku bo natychmiast widać na zdjęciu

muszę koniecznie pomyśleć o osobnej lampie (sanki oczywiście są)

co do szumów to potwierdzam jak najbardziej istnienie przy ISO 400 widoczne zwłaszcza na ciemnym tle, w ciemnych słabo oświetlonych pomieszczeniach ale przy ISO 200 szumy akceptowalne (ja raczej nie robię dużych zdjęć a przy "normalnym" formacie zdjęcia 10x15 szumy nie są tak wielkie nawet przy ISO 400)

w ostateczności zostaje odszumianie w Photoshopie :wink: 8)

i po problemie...

musisz brać również pod uwagę rozmiary Fz30 są spore i ciężar też (mi to odpowiada ale żonka się lekko przeraziła przy pierwszym kontakcie :lol: )

ale skoro brałeś pod uwagę samsunga to on jest chyba jeszcze większy

jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to dawaj będę mógł to pomogę

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga i rozmiary mnie nie przerażają. Używam obecnie od wielu lat lustrzanki Yashica Reflex 35. Prosta, całkowicie mechaniczna i nie do zdarcia. Odwiedziłem dziś kilka sklepów i ceny trzymają się wysoko 2799.

Muszę poszukać w necie. Powinno być taniej. Dzięki za porady.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...