Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt ANASTAZJA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • 2 months później...

Cytat przenoszę z Wymiany doświadczeń:

 

A co? Anastazja nie jest fajna?

 

O fajna!!! Jak najbardziej, to był projekt w którym moja małżonka niemalże zakochała się :wink:

Zrezygnowaliśmy tylko i wyłącznie z powodu kasy, skomplikowamy dach, nieregularne kształty, wielkość....Przemówił jednak zdrowy rozsądek i wybraliśmy projekt o wiele skromniejszy. Muszę w tym momencie przyznać, że sprawcą tej decyzji było forum Muratora a raczej wszyscy Forumowicze udzielający rad. Uświadomili mi, że porywanie się na tego rodzaju domki jest nieco ryzykowne przy ograniczonym budżecie.

Do tej pory kiedy przeglądamy projekty to Anastazja wzbudza w nas wiele emocji.

Jeśli uważasz, że stać Cię na budowę takiego cacka no i oczywiście potem na utrzymanie to buduj :D

Powodzenia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Spidera oraz innych budujących Anastazje (jesli tacy są).

Udało sie usunac humus i przy okazji odnależc zakopana wode. Niestety ładowarka pogieła troche rurke i trzeba bedzie ja wymienic.

:-? Buduje z ytonga 36,5cm, dach chyba bedzie z Braasa. koszt stanu surowego otwartego to 130tys. W tym 11000 robocizna za dach i 24000 robocizna za reszte.

Acha budowa kolo Wrocławia.

Jak już bedzie co, to zapraszam do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, jeszcze zapomniałem napisac o schodach.

Wejscie do sypialni na dole (zrobionej z pokoju tv) bedzie na wprost wejscia z wiatrołapu a do łazienki zrobionej z pom. gosp. na wprost bocznego wyjscia z salonu. Schody, patrzac z góry, beda miały rzut lit C. Bedą sie zaczynały przy wejsciu z wiatrołapu, potem wzdluz sciany lazienki a potem wzdłuż sciany sypialni nad wejsciem do niej. Kiedys bedzie mozna pierwszy segment wyprostowac , polaczyc z wiatrolapem i na gorze zrobic osobne mieszkanie (do wynajecia na stare lata albo dla dziecka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 7 months później...
Buduje z ytonga 36,5cm, dach chyba bedzie z Braasa. koszt stanu surowego otwartego to 130tys. W tym 11000 robocizna za dach i 24000 robocizna za reszte.

Acha budowa kolo Wrocławia.

Jak już bedzie co, to zapraszam do oglądania.

 

Z ciekawości - jak poszła budowa?? Mógłbyś napisać coś więcej o kolejnych etapach i przybliżonych kosztach?

 

pzdr

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa poszla dobrze :)

Nie wiem co napisać o kolejnych etapach, bo najpierw były fundamety, potem ściany nastepnie stropy itd. Normalnie, w sumie.

Jeslichodzi o koszty, to przestałem liczyć po 2 misiącach budowy. I tak trzeba wydać tyle ile trzeba i liczenie tego niczego nie zmienia. Mogę tylko powiedzieć, że z ytongiem, dachówką ceramiczną, kominem klinkierowym, oknami drewnianymi, bez oszczędzania na innych istotnych elementach (zbrojenie, izolacje itp), z wykończonym parterem, poddaszem do póżniejszego wykończenia, bez tynków zewn. i bez wkładu własnej pracy koszt to ok 300tys. +- 30. Ale raczej plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne etapy są ogólnie znane - pytałem z ciekawości jak wyglądał orientacyjny koszt fundamentów, stanu surowego otwartego, zamkniętego, instalacji. Na ile to wszystko odbiega od wyliczeń podanych tutaj:

 

http://www.archipelag.pl/domek-kosztorys.php?KatID=3990400&ProjID=281

 

Czy koszt, który podałeś, obejmuje również koszt działki, czy nie?

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie powiedzieć ile kosztował jaki etap. Jak mówiłem, już na poczatku przestałem liczyć. Doszedłem do wniosku, że i tak muszę budować dalej, sumowanie kosztów niczego mi nie zmieni a przysparza tylko kupę dodatkowej roboty i wymaga systematyczności.

Mogę tylko powiedzieć, że dach (więżba z każdym elementem mocowanym do innego solidną blachą albo kątownikiem, dachówka ceramiczna angobowana, folia strotex, łaty, obróbki brass, robocizna) kosztował chyba nie całe 45tyś. okna z roletami 30tyś. Reszty nie wiem.

 

Koszt, który podałem nie zawiera ceny działki ale zawiera wykończenie parteru. Np. drzwi wewn. tynki wewn. malowanie, podłogi, łazienkę zrobiona z kotłowni, meble do kuchni. No i garaż został poszerzony o 2m.

 

A co? Budujesz Anastazję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Szykujemy się na wiosnę, żeby ruszyć z budową - teraz kończymy załatwiać ostatnie formalności, gnębić architekta o szybsze naniesienie zmian (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38676).

 

Z ciekawości - co zmieniałeś w projekcie? (oprócz powiększonego garażu)?

 

Może jakieś ogólne spostrzeżenia, uwagi??

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotłowni zrobiłem łazienkę, w pokoju tv zmieniłem układ drzwi , podniosłem podłogę i zrobiłem tam gabinet. Na stare lata nie będę się wdrapywał na górę. Drzwi do łazienki i przyszłej sypialni są jedne przy drugich, sa obok nich wyłączniki kinkietów z holu i salonu.

Kotłwnia jest w pom. gosp. w garażu. Wejscie do garażu jest z garderoby a ona jest odzielona drzwiami od holu. Zmieniłem układ schodów wewn.

Wstawiłe dwa skrzydła balkonowe w ściane jadalni i dodałem drugi otwór do grila. Mogę smazyć kiełbaski siedzac przy stole w jadalni i nie muszę wycodzić przez salon ani obchodzić murka. Gril jest zamykany stalowymi drzwiczkami z jednej lub z drugiej strony. I tyle.

Warto zmienić położenie pionu wc koło komina, tak by był z boku. Do wieńca trzeba dodać trzpienie i wieniec pod murłatę, bo inaczej chałupa pewnie sie zawali :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
ja uważam że to super domek i gratuluje wszystkim którzy go wybrali trafnego wyboru. W tym roku zaczynam budowę anastazji i mam nadzieję że w przyszłym roku będę mógł w nim zamieszkać. Jeśli ktoś ma zdjęcia wybudowanej anastazji lub zna adres wybudowanej w okolicy Łodzi proszę o informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Też się zastanawiałem ale okna będą zbyt głęboko osadzone, trzeba by je przestawiać. Położę tradycyjny tynk i zobaczę co będzie. Docieple ewentualnie ścianę pokoju tv i wnękę przy wejściu. Właściwie wszyscy, którzy radzą docieplić kirują się nie doświadczeniem tylko przeczuciem, a wełnę zawsze można dołożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...