Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kto ma w domu klimatyzację ??


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

miałam w mieszkaniu mam w domu i nie widze wad. Spotykalam się z reakcją znajomych że klimatyzacja przy dzieciach jest niezbyt dobra, ale wcale tak nie uważam. Należy nie przesadzać i nie ustawiać temperatury na 18st . Ważne by klimatyzator był INVERTEROWY, (niektórzy piszą przy klimatyzatorach pompa ciepla nawet przy zwyklych on-ofach) czyli w skrócie energooszczędny. Cichy bo jak Ci będzie głośno buczał w nocy to średnia przyjemność (ostatnio w hotelu spotkałam takie cudo, spać nie można było). Zwróć uwagę też na czas gwarancji. Wcześniej miałam Fujitsu, teraz Mitsubishi obie firmy dają 5 lat gwarancji, ale Mitsubishi jest zdecydowanie cichsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung faktycznie jest cichy , ale LG także, do pomieszczenia 25m2 poszukaj klimatyzatora o mocy 2,5kW do 35m2 - 3,5kW .LG S09AHP (2,5kW) ma głośność minimum 30dB ta sama moc Samsunga 24dB. Natomiast inverterowy LG o takiej samej mocy ma 19dB a Samsung 21dB . Według mnie LG to praktycznie nie słychać .

Z reguły klimatyzatory inverterowe są cichsze od on-off . Ale droższe w zakupie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

podciągam temat

chce kupic klimatyzator z funkcja grzania do pomieszczenia 35 m2 wys. 2,75m łączącego sie jeszcze z pomieszczeniami 8 m2 i 10 m2 (bez drzwi)

jestem skłonna wydac na to maks. 3-3,5 tys. zł. czy ktos może mi cos polecić?

 

zalezy mi na funkcji grzania chyba bardziej niz na samym chłodzeniu - podobno jest to bardzo tani sposób ogrzewania w pewnym zakresie temperatur (wczesna jesień, wiosenne poranki i wieczory). uzupełniłoby to moje kable w podłodze i kominek

Edytowane przez Zielony ogród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ogrodzie wybierz inwerterowy. Będziesz musiała mieć jakieś 3,5kW. Niestety będzie trochę droższy od zakładanej kwoty, ale da radę grzać do -17stopni. Tańsze nie wyrabiają się w niższych temperaturach z sensownym grzaniem. Szukaj wśród dobrych producentów, a nie u badziewnych chińskich producentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, znalazłam więc takie:

 

LG Seria LIBERO-E Inverter

 

Model : E12SQ

 

Moc chłodnicza: 3,5 (0,9 - 3,5 - 4,0) kW

Moc grzewcza: 4,0 (0,9 - 4,0 - 5,1) kW

Obsługiwana powierzchnia: 25-35 m2

 

albo

 

 

Klimatyzator naścienny FUJI ELECTRIC Seria LE sprężarka INVERTER

 

Model : RSG12LE

 

Moc chłodnicza: 3,4 kW

Moc grzewcza: 4,0 kW

z filtrm plazmowym

 

albo

 

Klimatyzator split Daikin Inverter seria EASY

 

Model : FTXN35K

 

Moc chłodnicza (kW): 3,2

Moc grzewcza (kW): 3,5

 

 

wszystkie w zblizonej cenie 3,5k-4k plus montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam klimatyzatory ZIBRO wersja SC

 

- inverter

- ciche jednostki wew. i zew.

- funkcja grzania do -15C (podgrzewany zew, wymiennik)

- wymiennik zew. pokryty specjalna warstwą antykorozyjną (na bazie złota)

- montuje się go samodzielnie (szybkozłączka patentowa)

 

Moce do wyboru 2.5kW, 3.2kW, 5kW.

Ceny 2300zł - 3400 zł

 

Sam sobie montowałem.

Sprawdziłem przez 2 sezony.

Działa świetnie i w lato (chłodzenie) i okresach przejściowych (jesień, wiosna - grzanie)

 

Pozdrawiam

GREGOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niską hałaśliwość i pracę w jak najniższej temperaturze. Ja bym został przy Samsungu tylko teraz wziąłbym 3,5kW z serii K( ale to ze względu na stopień oczyszczania powietrza). Ale to ze względu na sytuację domową muszę mieć urządzenia jak najmniej szkodzące dwóm osobom. Dla mnie liczy się niska hałaśliwość zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej( chociaż ta ostatnia mniej mnie drażni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sama nie wiem

mam pokój 30 m2, do którego przylega jadalnia 10 m2, do której z kolei przylega kuchnia 8 m2. obawiam sie, że przy naszym zwyczaju nie zamykania drzwi do jeszcze następnych pomieszczeń (2 sypialnie i mały wiatrołap) to taka klima 3,5 kW może się męczyć.

może doradzisz jeszcze.....

te 3,5 kW są znacznie tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwartych drzwiach do innego pomieszczenia nie zyskuje się za bardzo chłodu czy też ciepła.Wymiana jest bardzo wolna i różnica temperatury jest spora. Moja 3,5 kW obsługuje 35m2 w starym budownictwie(ostatnia kondygnacja), bez ocieplenia, a druga 2,9kW - 30m2. Temperatury uzyskuje takie jak chcę. Więc sądzę że przy takim ociepleniu jak u ciebie nie będzie problemów.

Osobiście poszukałbym wydajniejszego klimatyzatora( COP).

I jeszcze jedno. Klimatyzacja wymaga okresowego czyszczenia, bo w przeciwnym razie będziemy mieć niezbyt przyjemny zapaszek( można to robic samemu odpowiednimi preparatami).

Gdy będę już budować to prawdopodobnie jednostkę zewnętrzną nie dam na ścianę tylko zamontuje na osobnym fundamencie przy budynku( nie będzie przenoszenia drgań na ściany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...