Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kto ma w domu klimatyzację ??


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam jednostki zewnętrzne na przeciwległych ścianach. Jak już zbuduję domek to pierwszy sezon pomieszkam bez. A potem zastanowię się,w którym miejscu będzie najlepiej zainstalować klimatyzator tak aby schłodzić lub ogrzać dom.

Przy -10st, przyzwoicie grzeje, ale jaki COP ma wtedy nie mam pojęcia.

Teraz mam wilgotność 54% na zewnątrz 85% i to jest równie przyjemne jak niższa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie pewnie do 0st. Wszystkie firmy COP-y podają to dla optymalnych dla siebie temperatur. Przypuszczam że przy -15st. to będzie 1,1-1,2. Kiedyś usiłowałem zdobyć informacje jaką temperaturę minimalną uzyskuje czynnik w jednostce zewnętrznej ale nikt nie był w stanie udzielić takiej "tajnej" informacji. A wiadomo,że im większa różnica temperatur(czynnik, temp. zewn.) tym urządzenie efektywniej pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakby nie patrzeć całą wiosnę i jesień można grzać klimą

kto by pomyslał.....ja nie wpadłabym na to, gdyby nie to, że w pracy mamy nowe biura z nową klimą i kazali nam ogrzewać się klimą (do -5 st.) - bo taniej niż gaz z sieci. i to ciepełko z klimy jest bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie pewnie do 0st. Wszystkie firmy COP-y podają to dla optymalnych dla siebie temperatur.

 

Warto poczytać:

 

http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietrzna/copy-scopy-i-inne-seery-czyli-efektywnosc-energetyczna-pompy-ciepla/

 

Co do temperatur czynnika, a właściwie ciśnień - wiem, tylko nie wiem skąd, także proszę nie cytować, że to 4-8*. Powietrze słabo to ciepło odbiera, także zawsze masz dylemat: czy dać lepszy wymiennik (większa powierzchnia wymiany), czy dać więcej prądu na kotłowanie powietrza wentylatorem, czy podbić różnicę ciśnień. Chyba każdy producent robi po swojemu i stąd te nieznaczne różnice w parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresach przejściowych dogrzewam się klimą. Z tym że u mnie przy braku ociepleniu szybko wyziębia się. Cieplutko i przytulnie jest jak chodzi. U was przy dobrym ociepleniu pewnie utrzyma znacznie dłużej ciepło które zakumuluje się we wszystkim co jest w pomieszczeniu.

Jak wracam z pracy to wystarczy parę minut pracy klimy i już jest ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

po 3 tygodniach mogę powiedzieć: rewelacja! wiadomo, że chłodzi, ale że tak fajnie grzeje, wentyluje i osusza zgniłe jesienne powietrze to jestem mile zaskoczona. nie musielismy jeszcze załączać ani podłogówki, ani kominka. wystarczy 20 minut klimy rano i 20 minut wieczorem, i mam 23 st. i przyjemne swieże ciepłe powietrze.

jak rachunek za prąd - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...