Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lodówka side by side czy jednodrzwiowa?


mrowkaania

Recommended Posts

Witam,

jesteśmy w trakcie projektowania kuchni i nadszedł czas wyboru sprzętu AGD. Od poczatku nie wyobrażaliśmy sobie innej lodowki jak side by side, jednak po obejrzeniu jednego z modeli Samsunga nasz czar prysł...strasznie wąskie półki i tak naprawde nie wyglądała ani na porządną lodówkę, ani zamrażarkę.Zastanawiamy się czy wszystkie te modele faktycznie są tak niepraktyczne w środku?(firma nie ma znaczenia- na żywo tylko Samsunga widzieliśmy)czy w ogóle jest sens takową kupowac?jakie są wasze doświadczenia?

 

drugie pytanie też do doświadczonych: jak jest z użytkowaniem czarnego sprzętu agd?faktycznie wszystko widac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chcesz szerokie półki i praktyczny zamrażalnik to kup któryś z czterodrzwiowych modeli Sharp'a. Lodówki są superpraktyczne, energooszczędne i mało awaryjne. Niestety cena nie jest najniższa.

 

Darpiot, widzieliśmy te lodówki są super, jednak masz racje co do cen...zastanawiam się, czy w tej cenie nie lepiej kupic zwykłą lodówkę, a do tego zamrażlke osobną bo na nią bedziemy miec miejsce w spiżarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim typem długo był czterodrzwiowy sharp ale zdecydowaliśmy, że dla dwojga wystarczy mniejsza. I tak zakupiliśmy Siemensa model KG46NH70 o szer 70cm czyli 10cm szerszą niż standart. Lodówka ma 185cm wysokości. Jeżeli chcesz większą to KG49NH70 - 200cm wys. Bosch ma też takie bliźniacze produkty.

Cena tej niższej 2700zł z dostawą ze sklepu internetowego

23afa144d2f90574e0&#.jpg

2cd2e79cfff3da9a35.jpg

d095fa2b7272666d62&#5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję zakup lodówki SBS i po długich poszukiwaniach i lekturze w sieci zdecydowałem się na Beko GNE 114610FX. Ma dobre opinie, niezła cenę i jest ogromna. Nie posiada środkowego słupka i dzięki temu jest w niej dużo miejsca. Na żywo wygląda także przyzwoicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Też się zastanawiam, co będzie lepsze dla rodziny 2+2. Obecnie mamy dość dużą lodówko-zamrażarkę wolno stojącą 1-drzwiową.

Moja koleżanka jest z side-by-side bardzo zadowolona, twierdzi, że często korzystają z dystrybutora wody i kostkarki.

Z tego co na szybko porównałam, to zużycie energii jest ok. x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, co będzie lepsze dla rodziny 2+2. Obecnie mamy dość dużą lodówko-zamrażarkę wolno stojącą 1-drzwiową.

Moja koleżanka jest z side-by-side bardzo zadowolona, twierdzi, że często korzystają z dystrybutora wody i kostkarki.

Z tego co na szybko porównałam, to zużycie energii jest ok. x2

 

Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są np. lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką.

Dokładnie

 

Tak czytam i się zastanawiam nad istota pytania. Chcesz podążać za modą?? bo wszyscy teraz takie kupują? Dla czterech osób to wystarczy z jednymi drzwiami spokojnie.

Taki mały przykład. Kupujesz samochód, bo potrzebujesz powiedzmy dojeżdżać do pracy, masz do wyboru osobowy, który mniej pali, wszędzie wjedzie, albo busa, ładnego, z dużą paką. Wybór wydaje się oczywisty. Po co masz kupować busa, który znacznie więcej pali i jest mało zwrotny w mieście.

Duża lodówka zużywa znacznie więcej energii i prawdopodobnie przy wielkości Twojej rodziny będzie chłodzić i zamrażać powietrze.

Niestety ludzie postępują co raz mniej logicznie...:) Do jazdy w mieście kupujemy pickupy, vany i suvy, bo są modne przy okazji ładne, praktyczność i ekonomia jest tu na ostatnim miejscu. Dlatego też i w domach dla 3-4 osób nie rzadko pojawiają się ogromne lodówy z równie wielkimi kolorowymi ekranami. Jak kogoś stać to czemu nie. Pytanie tylko po co, bo tradycyjne lodówki mają równie elegancki design a przy tym zużywają mniej energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie

 

Tak czytam i się zastanawiam nad istota pytania. Chcesz podążać za modą?? bo wszyscy teraz takie kupują? Dla czterech osób to wystarczy z jednymi drzwiami spokojnie.

Taki mały przykład. Kupujesz samochód, bo potrzebujesz powiedzmy dojeżdżać do pracy, masz do wyboru osobowy, który mniej pali, wszędzie wjedzie, albo busa, ładnego, z dużą paką. Wybór wydaje się oczywisty. Po co masz kupować busa, który znacznie więcej pali i jest mało zwrotny w mieście.

Duża lodówka zużywa znacznie więcej energii i prawdopodobnie przy wielkości Twojej rodziny będzie chłodzić i zamrażać powietrze.

Niestety ludzie postępują co raz mniej logicznie...:) Do jazdy w mieście kupujemy pickupy, vany i suvy, bo są modne przy okazji ładne, praktyczność i ekonomia jest tu na ostatnim miejscu. Dlatego też i w domach dla 3-4 osób nie rzadko pojawiają się ogromne lodówy z równie wielkimi kolorowymi ekranami. Jak kogoś stać to czemu nie. Pytanie tylko po co, bo tradycyjne lodówki mają równie elegancki design a przy tym zużywają mniej energii

 

To dobre pytanie tak naprawdę to obecnie muszę postanowić jaki projekt kuchni ma wybrać ten z lodówką side by side czy bez a jest to spora różnica w całym projekcie.

 

W lodówce side by side podoba mi się kostkarka do lodu i wygląd.

 

Ale są też lodówki jednodrzwiowe z automatyczną kostkarką a do tego o pojemności większej niż side by side.

 

Z drugiej strony wszędzie gdzie byłem w nowo wybudowanym domu zawsze widziałem lodówkę side by side :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno zastanawiałem się na lodówką side-by-side, ale kupiłem 70cm szerokości klasyczną z dużymi szufladami na dole. Po prostu dla mnie praktyczniejsze jest wrzucanie mrożonek do szuflady(własna produkcja).Side-by-side jest praktyczniejszy do przechowywania mrożonek żywności wysokoprzetworzonej - w pudełkach. Ale tego akurat nie używam. Dlatego dla mnie wybór był prosty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?

To proszę o jakiś przykład :)

 

 

 

Liebherr CBNes -5167

 

Wersja premium mam komorę 0 st C i automatyczną kostkarkę tzn musi być na stałe podłączona do wody.

 

Kostki lodowe są automatycznie uzupełnianie.

 

Pojemność tej lodówki jest taka sama a czasami większa niż side by side i można do nie wstawić większe gabarytowo przedmioty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liebherr CBNes -5167

 

Wersja premium mam komorę 0 st C i automatyczną kostkarkę tzn musi być na stałe podłączona do wody.

 

Kostki lodowe są automatycznie uzupełnianie.

 

Pojemność tej lodówki jest taka sama a czasami większa niż side by side i można do nie wstawić większe gabarytowo przedmioty.

OK.

Ale jak dla mnie to mamy w tym modelu drzwi dwoje :) jedne u góry a drugie na dole :)

Czyli jest to model dwudrzwiowy z dolnym zamrażalnikiem tzw. combi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja długo myślałem nad lodówką...SBS mi się bardzo podobały ale po pierwsze cena po drugie zużycie energii...zdecydowałem się na jedno drzwiowego samsunga z tacką na lód (niezależną od szuflad zamrażarki) i raz za czas nalewam wodę do foremki i wysypuje lód do szuflady...wspomniany Liebherr fajny, ale cena w granicach 7tys zł ciut duża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...