Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Regulator wysokosci do jarzeniowek???


Recommended Posts

Chodzi Ci o płynną regulację codziennie, czy o to, żeby pół roku były na 2m, a pół na 3m? Jeśli rozwiązanie drugie, to oprawy wieszasz na łańcuszkach, i w zależności od potrzeb zmieniasz ogniwo łańcucha na haku w suficie. A co do pierwszego, to rozwiązanie jest w co drugiej łazience w Polsce. Wieszasz oprawę na linkach, w suficie malutki bloczek, na ścianie uchwyt trzymający linkę, albo jakiś blokowany kołowrotek. Może mało to profesjonalne, ale działać będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje to do doświetlania roślin.Mam wnękę na roślin wielkości 200cmx90 wysoka na 180.Rozwiązanie linek od prania brałem pod uwagę.Szukam jakiegoś innego rozwiązania zęby można było spuścić lampy nisko,a jak przyjdą goście podciągnąć wyżej(tym samym chowając jarzeniówkę za maskownicą)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje to do doświetlania roślin.Mam wnękę na roślin wielkości 200cmx90 wysoka na 180.Rozwiązanie linek od prania brałem pod uwagę.Szukam jakiegoś innego rozwiązania zęby można było spuścić lampy nisko,a jak przyjdą goście podciągnąć wyżej(tym samym chowając jarzeniówkę za maskownicą)

Mam wrażenie że chcesz przekombinować. Powietrze aż tak bardzo nie zjada światła aby trzeba było je obniżać. Może wystarczy tak ukształtować odbłyśniki aby nie świecić po ścianach?

Jeśli chcesz jednak obniżać to zrobił bym opuszczaną konstrukcję działającą na zasadzie suszarek do wieszania nad wanną, tyle że linki dać stalowe (lub stalowe zalane w plastiku) i opuszczanie jakąś korbką. Ewentualnie pokombinować z siłownikami (takimi jak do bram skrzydłowych) - ale to zależy od tego jak wysoko mają wisieć lampy i do jakiego poziomu opuszczać.

Można to nawet jakoś zautomatyzować na zasadzie że jak lampy nie świecą to jadą do góry (a działa wtedy jakieś inne oświetlenie dekoracyjne jeśli jest potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...