Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybor welny


Bartek Maciejewski

Recommended Posts

Witam,

 

Stoje przed dylematem pod nazwa, wybor welny mineralnej, na rynku jest troche produktow, ale co czytam informacje na stronach to brzmi mi jak marketingowy belkot. Kwestie ktore mnie interesuja to, po pierwsze cena. A po drugie szeroko pojete "proeko". Staram sie caly dom budowac wg tych standardow wiec o ile to mozliwe, w przypadku welny tez bym nie pogardzil.

 

pozdrawiam

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

jeżeli szuka Pan wełny, która jest zarówno ekologiczna jak i posiada wszystkie cechy tradycyjne wełny polecam produkt firmy Knauf Insulation. Jest to jedyna firma, która w sprzedaży posiada właśnie tego rodzaju wełnę mineralną.

Produkowana jest ona w technologi ECOSE zgodnie z założeniami rozwoju zrównoważonego. Cena również jest bardzo przystępna a nawet niższa od innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie FlashBack czyżby nie zgadzał się Pan z tym, że wełna również może być ekologiczna? Firma Knauf Insulation za nic nie dostałaby certyfikatu Eurofins GOLD jako jedyna na świecie. Już chyba sam fakt świadczy o tym, że istnieje coś takiego. A cena jest bardzo przystępna, w porównaniu do innych marek jest nawet niższa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoje przed dylematem pod nazwa, wybor welny mineralnej, na rynku jest troche produktow, ale co czytam informacje na stronach to brzmi mi jak marketingowy belkot. Kwestie ktore mnie interesuja to, po pierwsze cena. A po drugie szeroko pojete "proeko". Staram sie caly dom budowac wg tych standardow wiec o ile to mozliwe, w przypadku welny tez bym nie pogardzil.

 

pozdrawiam

 

Bartek

 

Przede wszystkim należy najpierw określić do czego potrzebuje Pan wełnę. Jeśli do podłóg ta wątpie by nawet ww. wełna Kolegi Adama się nadawała. :) Tak więc bez podania konkretnych rozwiązań lub elementów które chce Pan ocieplić wełną, szczegółów dot. samego domu, polecanie wełny jest bezcelowe bo może byc w rzeczywistości nieodpowiednim rozwiązaniem - czyli jak Pan to nazwał może być "marketingowym bełkotem"

 

W przypadku ceny to tutaj polecam system zapytań o cenę, gdzie może Pan uzyskać ceny od hurtowni najbliższych w swoim regionie. Jednakze i tutaj by móc uzyskać informacje o cenach musi Pan okreslić do czego chce Pan wełnę i choćby jaką grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ceny to tutaj polecam system zapytań o cenę, gdzie może Pan uzyskać ceny od hurtowni najbliższych w swoim regionie. Jednakze i tutaj by móc uzyskać informacje o cenach musi Pan okreslić do czego chce Pan wełnę i choćby jaką grubość.

 

czy w ogóle ktoś odpowiada na te zapytania ?

ja w pierwszej połowie sierpnia wysłałem zapytanie i do tej pory nie dostałem odpowiedzi

ja chciałem ocieplić strop i dach rockwoolem toprock

ale jest duży problem z dostępnością tej wełny

jednak chyba zdecyduję się na isovera

wszędzie go można dostać bez problemu

ceny praktycznie takie same, dużej różnicy nie ma

tego knaufa też za bardzo nie widać o składach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w ogóle ktoś odpowiada na te zapytania ?

ja w pierwszej połowie sierpnia wysłałem zapytanie i do tej pory nie dostałem odpowiedzi

ja chciałem ocieplić strop i dach rockwoolem toprock

ale jest duży problem z dostępnością tej wełny

jednak chyba zdecyduję się na isovera

wszędzie go można dostać bez problemu

ceny praktycznie takie same, dużej różnicy nie ma

tego knaufa też za bardzo nie widać o składach

 

Już sprawdzam dlaczego nie otrzymał Pan jeszcze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku oczywiście mój błąd, że nie zadałem podstawowego pytania co ma być dokładnie ocieplone. Jeżeli jednak chodzi o zastosowanie wełny do podłóg, producent posiada również taką której można do tego celu użyć.

Panie kalumet jeżeli nie ma produktu firmy Knauf Insulation w sklepie to z pewnością istnieje możliwość zamówienia go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc!!! Mąż wyjechany a ja muszę zamówić wełnę. Potrzebuję do ocieplenia podłogi poddasza między ściankami kolankowymi oraz ocieplenia tych ścianek. Dach ma być deskowany więc w te miejsca trzeba położyć wełnę już. Chcę kupić Rockwool ale nie wiem czy Domrock 200 mm, Rockmin czy Toprock - grubość 180 mm. Domrock poszedłby na ścianki kolankowe, a co na podłogę? A może zupełnie coś innego? HELP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Docieplenia pionowych powierzchni (np. ścianek kolankowych) najlepiej wykonywać płytami z wełny mineralnej np. Rockmin, Superrock czy Rockton. Gdy układamy wełnę w poziomie np. na podłodze dobrze sprawdzają się zarówno płyty jak i maty: Domrock, Megarock lub Toprock. Jeżeli przestrzeń pomiędzy ścinką kolankową a murłatą zostanie zamknięta od góry pełnym deskowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność ułożenia oraz sposób jej zamocowania. Później nie będzie już możliwości poprawy i usunięcia nieszczelności.

Edytowane przez Tomek W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i ja stoję przed wyborem wełny mineralnej, potrzebuję ocieplić dach na zamieszkałym poddaszu i to pojawia się problem bo jest dość duży wybór o różnych parametrach. U mnie przewidziałem 20 cm wełny między krokwie i w poprzek jeszcze 10 cm. Najlepsze parametry ma wełna Rockwool toprock bo ma współczynnik przenikalności cieplnej 0,035W/mK co przy mojej grubości ocieplenia da mi jakieś 1,2W/(m²K) troszkę gorsza izolację zapewni mi wełna isover, bo przy tej grubości jakieś 1,3W/(m²K), najgorszy parametr przenikalności cieplnej uzyskam wełnę mineralną knaufa w granicach 1,4W/(m²K). Za tymi parametrami izolacyjnymi idzie również cena Rockwool mogę mieć za 31,60zł 200mm i 14,20zł 100mm, isover 19,61zł 200mm i 10,42zł 100mm, knauf 12zł 200mm i 7zł 100mm. Ktoś może mi doradzić czy wybór najdroższej opcji z parametrem lepszym o 0,1W/(m²K) od następnej będzie faktycznie aż tak wyczuwalny że opłaci się dołożyć i wziąć droższą? Czy lepiej przy tej grubości ocieplenia nie szaleć i wziąć isover? Dom mam wybudowany z betonu komórkowego o grubości 42 cm z przenikalnością 0,25W/(m²K) i nie chciał bym żeby dach był tutaj słabszym ogniwem, wszyscy przecież wiemy że najwięcej ciepła ucieka przez dach. Bardzo proszę o jakąś dobrą radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i ja stoję przed wyborem wełny mineralnej, potrzebuję ocieplić dach na zamieszkałym poddaszu i to pojawia się problem bo jest dość duży wybór o różnych parametrach. U mnie przewidziałem 20 cm wełny między krokwie i w poprzek jeszcze 10 cm. Najlepsze parametry ma wełna Rockwool toprock bo ma współczynnik przenikalności cieplnej 0,035W/mK co przy mojej grubości ocieplenia da mi jakieś 1,2W/(m²K) troszkę gorsza izolację zapewni mi wełna isover, bo przy tej grubości jakieś 1,3W/(m²K), najgorszy parametr przenikalności cieplnej uzyskam wełnę mineralną knaufa w granicach 1,4W/(m²K). Za tymi parametrami izolacyjnymi idzie również cena Rockwool mogę mieć za 31,60zł 200mm i 14,20zł 100mm, isover 19,61zł 200mm i 10,42zł 100mm, knauf 12zł 200mm i 7zł 100mm. Ktoś może mi doradzić czy wybór najdroższej opcji z parametrem lepszym o 0,1W/(m²K) od następnej będzie faktycznie aż tak wyczuwalny że opłaci się dołożyć i wziąć droższą? Czy lepiej przy tej grubości ocieplenia nie szaleć i wziąć isover? Dom mam wybudowany z betonu komórkowego o grubości 42 cm z przenikalnością 0,25W/(m²K) i nie chciał bym żeby dach był tutaj słabszym ogniwem, wszyscy przecież wiemy że najwięcej ciepła ucieka przez dach. Bardzo proszę o jakąś dobrą radę.

 

Dodam stronniczo ;) Izoluje Pan raz, nie z myślą o dalszych remontach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pytanie to odpowiem że nie myślę na razie o remoncie bo jeszcze nie skończyłem budowy :D. I zapytam gdzie tkwi błąd który dyskwalifikuje remont?

 

Celem ocieplenia poddasza, jak i innych części budynku, jest minimalizacja start ciepła. Więc im lepszy parametr lambda i poprawne wykonanie tym mniej tego ciepła stracimy. Jednakże w przypadku grubości 30 cm warto sprawdzić czy oszczędności uzyskane dzięki lepszej izolacyjności materiału dadzą wartość pokrywającą koszty droższej izolacji i w jakim czasie. Takie proste wyliczenie daje ogólny obraz na całosć, a czas zwrotu w grubszą/lepszą izolację może wynosić nawet 7 lat. Zapraszam do zapoznania się z raportem 6 paliwo - Inwestycja w cieply dom cz II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję ocieplenie dachu w budynku pełniącym funkcję pracowni i pomieszczenia gospodarczego.

Jestem laikiem w temacie budownictwa a znajomy polecił mi użycie wełny ekologicznej.

Na pierwszej stronie była mowa o wełnie firmy KNAUF.

Z tego co zdążyłem wyczytać na ich stronie jako jedyni posiadają certyfikat "Eurofins GOLD". Wie ktoś czego on dotyczy?

I na czym polega technologia ECOSE o której również była mowa ?

Używał w ogóle ktoś z was wełny tej firmy?

Dają gwarancję skuteczności wełny tradycyjnej?

Nie znalazłem cennika tej wełny :( Orientuje się ktoś ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

certyfikat Eurofins Gold został przyznany za badania nad poprawą powietrza w pomieszczeniu przy użyciu wełny firmy Knauf Insulation- wełna w 0,000% reaguje z powietrzem,czyli nie przenikają do niego żadne substancje.

Technologia ECOSE oznacza, że wełna została wykonana z odnawialnych surowców naturalnych, jej spoiwo to żywica na bazie skrobi. Wełna nie zawiera również takich substancji jak formaldehyd, akryl oraz fenol.

A to link do cennika

http://www.knaufinsulation.pl/pl/documents/overview/cenniki

Chętnie odpowiem na inne pytania

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...