Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybor welny


Bartek Maciejewski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

Planuję ocieplenie dachu w budynku pełniącym funkcję pracowni i pomieszczenia gospodarczego.

Jestem laikiem w temacie budownictwa a znajomy polecił mi użycie wełny ekologicznej.

Na pierwszej stronie była mowa o wełnie firmy KNAUF.

Z tego co zdążyłem wyczytać na ich stronie jako jedyni posiadają certyfikat "Eurofins GOLD". Wie ktoś czego on dotyczy?

I na czym polega technologia ECOSE o której również była mowa ?

Używał w ogóle ktoś z was wełny tej firmy?

Dają gwarancję skuteczności wełny tradycyjnej?

Nie znalazłem cennika tej wełny :( Orientuje się ktoś ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam serdecznie

 

Witam,

 

A ja mam pytanie o szczegóły konstrukcyjne dot. dachu. Nie jest napisane nawet czy to dach płaski czy skosny a tutaj produkty izolacyjne znacząco sie różnią i nie wybierałbym osobiście ze wzgledu na certyfikaty, a bardziej produkt który znajduje zastosowanie przy Pańskim dachu. Czekam zatem na szczegóły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako żem nowy to nieśmiało jedynie zapytam:

Czy próbowaliście zastosować zamiast wełny pianę poliuretanową? (oczywiście chodzi mi o ocieplenie poddasza)

Piany mają sporo lepsze parametry "niezniszczaloności",nie nasiąkają i co chyba najważniejsze - eliminują mostki termiczne i właściwie uniemożliwiają "spieprzenie" instalacji.

Ja ostatnio szukałem nieco info na ten temat - jest niestety dość duży rozrzut jakościowy.

Proponuję poszukać takich firm co dają porządną gwarancję (ja znalazłem nawet taką co daje dożywotnią - producenta), mają produkt nietoksyczny (bo niektóre piany potrafią nieźle śmierdzieć)

 

pozdrawiam

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie od dziś wiadomo, że styropian tańszy jest od markowej wełny, ale tu znowu wkraczamy na temat: wełna vs styropian....

 

Tańszy ale niewiele :D

No a ile dodatkowych korzyści z wełny:p

 

Bassonurek - podaj wymiary krokwi, rozstaw etc. albo rysunek z projektu - mozesz też wyslać na adres doradcy @ rockwool.pl , wtedy dokładnie przygotujemy Ci wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dach dwuspadowy na krokwiach 8x20 co 90 cm. Zastanawiam się nad następnym wyborem: czy lepiej dać między krokwie 18 cm wełny 0,037 czy może lepiej dać na siłę wciskaną wełnę 0,044 nominalnej grubości 30 cm? Czy da się włożyć matę z wełny 0,044 o grubości 30 cm w przestrzeń 18 cm i czy nie wynikną z tego jakieś dodatkowe problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wybór wełny do ocieplenia polecam użycie Classic 035 oraz TP115. Pierwszy rodzaj wełny ma zastosowanie jako izolacja cieplna oraz akustyczna do wszystkich rodzai ścian oraz dachów. Ponadto może Pan również skorzystać na stronie producenta z kalkulatora w celu dokładnego doboru rodzaju i grubości wełny.

Poniżej link

http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z podstawowych własności skalnej wełny mineralnej produkcji ROCKWOOL jest jej hydrofobowość.

Hydrofobowość jest to cecha ciał stałych, polegająca na braku tendencji do absorbowania na powierzchni cząsteczek wody. Woda - jako substancja polarna, której cząsteczki mają bieguny elektryczne dodatnie i ujemne - wykazuje tendencję do przylegania do ciał o budowie polarnej (np. do szkła), zaś nie zwilża ciał o budowie niepolarnej, takich jak tłuszcze, parafina, polietylen lub teflon.

Właściwość ta wynika przede wszystkim z natury wełny skalnej powstającej w wyniku wytopu skał bazaltowych, które same w sobie są materiałem wysoko hydrofobowym. Jest to spowodowane faktem, że cząsteczki materii takiej jak bazalt (jak również wełna skalna) są właśnie niepolarne.

Dodatkowo, w procesie produkcji skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL impregnuje się włókna olejem impregnacyjnym, co dodatkowo wzmacnia hydrofobowość wyrobów gotowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z podstawowych własności skalnej wełny mineralnej produkcji ROCKWOOL jest jej hydrofobowość.

 

dotyczy to wszystkich rodzajów wełny czy tylko skalnej? Z resztą nie wiem jaki jest podział wełny skalne, mineralne .....

w każdym bądź razie interesuje mnie czy wełny fasadowe są nasiąkliwe a jeśli nie to które ... jak na to patrzeć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wybór wełny do ocieplenia polecam użycie Classic 035 oraz TP115. Pierwszy rodzaj wełny ma zastosowanie jako izolacja cieplna oraz akustyczna do wszystkich rodzai ścian oraz dachów. Ponadto może Pan również skorzystać na stronie producenta z kalkulatora w celu dokładnego doboru rodzaju i grubości wełny.

Poniżej link

http://knaufinsulation.pl/pl/program-obliczeniowe

 

Witam,

 

mam pytanie do p. Adama Sztabach (eRzecznik Knauf Insulation) Obecnie w Castoramie jest promocja (8zł/m2 - 15 cm) na wełnę Ekoroll w ECOSE® Technology (wsp. 0,044 w/mK) Czym ta wełna różni się od Classic 044 w ECOSE® Technology

Tę wełnę chcę zastosować do ocieplenia poddasza w części poziomej - przy kleszczach (nie skosów) - mogę spokojnie sobie pozwolić na ok 45 cm tej wełny - U wyjdzie mi 0,1 w/m^2*K - finansowo bardzo korzystnie - 24 zł/m^2

 

pozdrawiam

Irek

Edytowane przez IrekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...