Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RAVAK: kabiny, brodziki, wanny - opinie, modele, realizacje, uwagi, montaż


Gość

Recommended Posts

ja chyba mam taką ... ściana musi być równa ale bez przesady ... pomiędzy bocznymi szybkami a ścianą jest taka specjalna uszczelka, która się sama reguluje do nierówności. Tą uszczelkę do ściany przymocowywujesz dołączonym do zestawu montażowego silikonem ...

 

Ale co do samego montażu to trzeba się trochę pobawić :wink: Efekt jest jednak bardzo pozytywny ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam takową zakupioną, ale jescze nie zamontowaną, więć truidno mi powiedzieć, ale sprzedawca tylko wposmniał , że trzeba pożadnie zamontować, no ale bez przesady, sam miał zamontowaną na wystawie i to nieźle, więc ja nei widze większego problemu. Ale warto raczej porozmawiac na ten temat z osobą, ktora montuje a nie sprzedaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Owszem kabina jest trudna do zamontowania ale jak juz prace zostaną ukończone można byc dumnym z zakupu. :D

 

Jeśli jeszcze nie kupiliście to zapraszam http://www.cersmikaplus.com.pl

 

Pozdrawiam

Marek

 

mam pytanko, czy ta kabina ma uszczelke magnetyczna??? widzialam ja dzis na wystawie i szczerze mowiac wygladala zle...drzwi byly wyzej nad brodzikiem i nie domykaly sie, nie bylo niczego co by te dzrwi przyciagaly, co sie czyje w innych kabinach...jak to jest? i czy konieczny jest brodzik firmy ravak czy mozna inny zakupic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o obsadzenie kabiny w danym sklepie to najprawdopodobniej nikt nie zwracał uwagi na jakosc ustawienia. Wprawdzie seria GLASSLINE jest zaprojektowana przede wszystkim dla brodzików klasy GALAXY,

produkowanych przez firmę RAVAK, ale z powodzeniem można ją zamontować na brodzikach

pozostałych producentów, jeśli tylko brodziki są kompatybilne kształtem i rozmiarami. Kabiny

mogą być również osadzone na wymurowanej i wykafelkowanej podstawie, ewentualnie

bezpośrednio na kafelkach łazienki, co stwarza możliwość bezbarierowego dostępu. Drzwi i kabiny

prysznicowe mogą być montowane wyłącznie przy ścianach łazienki. Metalowe elementy mocujące,

zawiasy i uchwyty są w wykonaniu chrom.

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Owszem kabina jest trudna do zamontowania ale jak juz prace zostaną ukończone można byc dumnym z zakupu. :D

 

Jeśli jeszcze nie kupiliście to zapraszam http://www.cersmikaplus.com.pl

 

Pozdrawiam

Marek

 

mam pytanko, czy ta kabina ma uszczelke magnetyczna??? widzialam ja dzis na wystawie i szczerze mowiac wygladala zle...drzwi byly wyzej nad brodzikiem i nie domykaly sie, nie bylo niczego co by te dzrwi przyciagaly, co sie czyje w innych kabinach...jak to jest? i czy konieczny jest brodzik firmy ravak czy mozna inny zakupic??

 

Tak - jest uszczelka magnetyczna z boku ... od dołu jest specjalny ociekacz ... Jeżeli jest poprawnie osadzona i wyregulowana to wygląda naprawdę dobrze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Kupiłem nowe, na przecenie /~90,00 zł za jeden/ dwa takie brodziki.

Cena wydała mi się super atrakcyjna /przy cenach podobnych brodzików na poziomie ~300,0 zł/.

Czy ktoś ma takie? :o

 

Te co mam nie mają żadnych żadnych nóg montażowych /pewnie też dlatego były przecenione/.

Nie do końca wiem jak je zamontować.

 

Może coś poradzicie???

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

witam,

z powodu nieprzemyslanej decyzji architekta ( stroniacego od mycia lub posiadacza prywatnego basenu ) nasza lazienka ma kosmiczne wymiary 140 szerokosc i 277 dlugosc ( WC wliczone w metraz).

po 2 miesiecznych poszukiwaniach wanny ( sama kabina prysznicowa jakos nie wystarczy, lubimy kapiele w piance + winko :oops: ) wybralismy wanne ROSA firmy RAVAK. ( 140cm*105cm)

czy ktos ma, uzytkuje i potrafi nas przekonac ze warto...dodam ze nie widzielismy jej w sklepie, wylacznie w katalogu, totez zdjecia forumowiczow mile widziane... zakup bedzie w okolicach grudnia dopiero. jeszcze mozna zmienic zdanie (przylacza sie przesunie najwyzej)

link do wanny na stronie producenta:

http://www.ravak.pl/?page=rosa&oznac=rosa

 

dziekuje wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Rosę w mieszkaniu. Długiej piankowej kąpieli jeszcze w niej nie brałam ale myć się w niej myjemy. :)

Razem z wanną kupiliśmy ściankę prysznicową, która jak narazie jeszcze nie jest w pełni wykorzystywana z powodu niezasilikowanych obrzeży wanny i ścianki. Muszę się w końcu za to zabrać.

Jedyne z czym był problem to montaż wanny. Kupiliśmy ją razem z panelem przednim i moja ekipa montująca (mąż i znajomy) nie doczytała instrukcji i podpórki ustawiła tak jakby wanna miałaby być zabudowana na stałe płytkami. Ale poszło to do poprawy i teraz wszystko jest dobrze.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam Rosę w mieszkaniu. Długiej piankowej kąpieli jeszcze w niej nie brałam ale myć się w niej myjemy. :)

Razem z wanną kupiliśmy ściankę prysznicową, która jak narazie jeszcze nie jest w pełni wykorzystywana z powodu niezasilikowanych obrzeży wanny i ścianki. Muszę się w końcu za to zabrać.

Jedyne z czym był problem to montaż wanny. Kupiliśmy ją razem z panelem przednim i moja ekipa montująca (mąż i znajomy) nie doczytała instrukcji i podpórki ustawiła tak jakby wanna miałaby być zabudowana na stałe płytkami. Ale poszło to do poprawy i teraz wszystko jest dobrze.

Polecam!

 

serdeczne dzieki, moze jakies fotki?? ja tez zamierzam zamontowac ten parawan na prysznic.... wizualizacje mile widziane ;) dzieki raz jeszcze, ps jaka kolorystyka lazienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wrzuciłabym jakieś zdjęcia ale nie dysponuję w tej chwili żadnym lepszym aparatem. Mąż ma całkiem niezły aparat w komórce, ale jakoże jesteśmy świeżo co po przeprowadzce nie wiem gdzie wsadziłam kabelek do komputera. Jeżeli znajdę go to wrzucę kilka zdjęc. :)

A co do kolorystyki to mamy płytki Osaka Blue z Paradyża http://paradyz.com.pl/?s=24&a=7&collID=125&scID=183 w wersji z kwiatowymi wstawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wrzuciłabym jakieś zdjęcia ale nie dysponuję w tej chwili żadnym lepszym aparatem. Mąż ma całkiem niezły aparat w komórce, ale jakoże jesteśmy świeżo co po przeprowadzce nie wiem gdzie wsadziłam kabelek do komputera. Jeżeli znajdę go to wrzucę kilka zdjęc. :)

A co do kolorystyki to mamy płytki Osaka Blue z Paradyża http://paradyz.com.pl/?s=24&a=7&collID=125&scID=183 w wersji z kwiatowymi wstawkami.

 

 

CIEKAWE....INTERESUJE MNIE JAK TO WYGLADA W PRAKTYCE...POZA TYM NASZ METRAZ NIE POZWALA NA TAKIE SZALENSTWA....CO DO PLYTEK TO JESZCZE NIE WIEM, ALE RACZEJ KOLORY PIASKOWE DO POMARANCZY, MOZE COS Z ZIELONYM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Rosę Ravaka . Użytkujemy ją prawie 2 lata .

Sprawdza się doskonale , jest wygodna , łatwa w utrzymaniu czystości .

Zdjęcia kiedyś wkleiłam w projektach - topik Libra II .

Jutro wyjeżdżam ale po powrocie postaram się zrobić jakieś nowe fotki i wkleić je tutaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od prawie roku. Ładna, duża ale... jeśli macie szmbo to sobie darujcie - trzeba kosmicznych ilości wody, żeby się zanurzyć. I czasu, żeby tę kąpiel przygotować.

Teraz żałuję, że nie mam zwykłej prostokątnej.

 

witam, dzieki, jakos sie powtarza opinia ze duzo wody schodzi,,,,mieszkanie bedzie w bloku wiec szambo nie problem, a chodzilo o wybranie wanny ktora bedzie sluzyc bardziej jak prysznic...bo sam prysznic to za malo :).... dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...