Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RAVAK: kabiny, brodziki, wanny - opinie, modele, realizacje, uwagi, montaż


Gość

Recommended Posts

Ja napewno kupię wannę bez obudowy -i nie chodzi o cenę -a o wygląd, ten plastik w ogóle do mnie nie przemawia. My planujemy wannę (jaka by nie była) obudować płytkami -prawdopodobnie mozaiką -najlepiej ją dopasować bo jest drobna a wanna ma wypukły bok więc ze zwykłych płytek za dużo docinania. Mozaika za to jest piękna ale koszyuje około 200zł za metr (np Tubądzin)... ale wychodzę z założenia że łazienkę urządza się na kilka a nawet kilkanaście lat :)

 

To fakt, urządza się ja na długi czas. Mi się podoba obudowa w drewnie - mojej drugiej połówce też. Natomiast jest zupełnie przeciwny mozaice - więc Kachna28 nie mam wielkiego wyboru :-) Mozna jeszcze zbudować dwustopniowy podest i wpuścić ją w niego, ale to jakoś do mnie nie przemawia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to fakt -druga połówka też ma leżeć w tej wannie -więc musi mu się podobac bo inaczej ucieknie :wink:

A te podesty i schodki do wanny -fajne -ale to już jak będę budowała pałac ewentualnie rezydencję (z łazienką 30-40m.kw.) a nie domek 120m.kw. :D

PS: I tak moja 15 metrowa łazienka na poddaszu wydaje mi się olbrzymia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy taką wa wprost wejścia do łazienki ,łaz o wym.200x300, i wanna jest ok, super wygląda obłożony mozaiką gięty przód...do niej mam kibelek roca-dama senso i umywalkę keramag..nie pamiętam nazwy, w sumie łaienka jest w prostych kształtach, liniach...a ten wyoblony przód wanny lekko to przełamuje....fajnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domku. Piszesz ad. mojego pytania o wannę Magnolia? Bo Laski tak sie rozpisały o igraszkach w wannie, że zginał mój problem z wyborem.

 

Rozumiem, że jesteś zadowolona(y?) z wanny. Powiedz proszę czy korek w tej wannie jest pośrodku i czy nie ma problemu z odpływem wody w takim układzie. czy wokół dziury na korek nie żółknie wanna? :(

Tak sobie ją wyobrażam, że nie można lekko uchylić jedną stronę, żeby woda miała lepszy spływ/

Szkoda, że nie pamiętasz nazwy. A może masz zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko przeglądałam twój dziennik i strasznie spodobała mi się Twoja kabina -napisz proszę wymiary, firmę i cenę -bo może skorzystam :)

 

Grazia a jakie masz wymiary łazienki, że nie wejdzie Ci wanna narożna (jeśli można wiedzieć?).

PS ta wanna jest fajna, tania i niezbyt wielka:

http://www.lazienki-lux.com.pl/photo/1796.jpg

To Riho Dorado -kosztuje 1100zł (170cm*75cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :lol: mi też sie podoba :wink: chociaż cena już nie...kupiliśmy brodzik i nie kosztował niby aż tak dużo, ale dopiero później okazało się, że do tego brodzika pasuje tylko ta kabina co w linku, a cena jest szokująca. Brałam przez znajomą hurtownię z fv na znajomego, od którego odzyskałam cały vat. Hurtownia dała nam 35% rabatu. Inaczej nie wie m w jaki sposób byśmy ją kupili. Wymiar brodzika 90x90

http://www.kolo.com.pl/1857_2459.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domku. Piszesz ad. mojego pytania o wannę Magnolia? Bo Laski tak sie rozpisały o igraszkach w wannie, że zginał mój problem z wyborem.

 

Rozumiem, że jesteś zadowolona(y?) z wanny. Powiedz proszę czy korek w tej wannie jest pośrodku i czy nie ma problemu z odpływem wody w takim układzie. czy wokół dziury na korek nie żółknie wanna? :(

Tak sobie ją wyobrażam, że nie można lekko uchylić jedną stronę, żeby woda miała lepszy spływ/

Szkoda, że nie pamiętasz nazwy. A może masz zdjęcie?

 

Nie igraszkach, tylko o odpoczynku w wannie (z dziećmi igraszki?), a on jest przecież najważniejszy w wannie - ODPOCZYNEK.

 

Za dwa tygodnie będę u brata w salonie - powiem Ci jak się spisuje ta wanna - właduję się do niej i spróbuję rozłożyc - a co mi zależy. Do tej pory o tym nie myslałam, bo wannę narazie odłożyliśmy na plan dalszy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko -tzn że to Koło Niven. My też się nad Niven zastanawialiśmy, tylko że w opcji drzwi prysznicowych -mamy dylemat -czy wstawiać całą kabinę, czy zabudować wnękę w łazience -mamy taką możliwość stworzyć wnękę 100*100cm) i wstawić do niej płytki brodzik i szklane drzwi - :roll: też Koło niven -tylko że cena powala -same drzwi 1900zl, a brodzik do nich 600zł. A Wy dziewczyny co radzicie? lepiej cała kabina czy drzwi wnękowe i płytki brodzik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angeliko to "właduj się" przy okazji do Love Story, Pool spa Corazon, Ravak Play i Ravak Gentiana :D A potem opisz wrażenia!

A te drzwi wyglądały by tak:

http://www.kolo.com.pl/rysunki/kabiny/niven/FDRF80R/FDRF80R.jpg

 

nie wiem, czy będe miaa możliwość władowania się do wszystkich :-) Bo mogą wszystkich nie posidać w salonie, ale potestuję co się da. Może nie we dwójkę, bo to już by głupio wyglądało , ale chociaz samodzielnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domku. Piszesz ad. mojego pytania o wannę Magnolia? Bo Laski tak sie rozpisały o igraszkach w wannie, że zginał mój problem z wyborem.

 

Rozumiem, że jesteś zadowolona(y?) z wanny. Powiedz proszę czy korek w tej wannie jest pośrodku i czy nie ma problemu z odpływem wody w takim układzie. czy wokół dziury na korek nie żółknie wanna? :(

Tak sobie ją wyobrażam, że nie można lekko uchylić jedną stronę, żeby woda miała lepszy spływ/

Szkoda, że nie pamiętasz nazwy. A może masz zdjęcie?

 

żadnego problemu z odpływem,( po środu) nie żółknie....tylko po roku użytkowania lekko się już zarysowała, ale to jest łazienka gdzie kąpią się moje chłopaki...w wodzie nie raz urządzają jazdy swoimi samochodzikami więc ektremalne użytkowanie....zdjęcia mogę zrobić..ale ta łazienka cudem świata nie jest robiona jako ostatnia kilka dni przed przymusowym wprowadzeniem się....więc nieskończona i trochę spartaczona...ale wanna do polecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domku. Piszesz ad. mojego pytania o wannę Magnolia? Bo Laski tak sie rozpisały o igraszkach w wannie, że zginał mój problem z wyborem.

 

Rozumiem, że jesteś zadowolona(y?) z wanny. Powiedz proszę czy korek w tej wannie jest pośrodku i czy nie ma problemu z odpływem wody w takim układzie. czy wokół dziury na korek nie żółknie wanna? :(

Tak sobie ją wyobrażam, że nie można lekko uchylić jedną stronę, żeby woda miała lepszy spływ/

Szkoda, że nie pamiętasz nazwy. A może masz zdjęcie?

 

żadnego problemu z odpływem,( po środu) nie żółknie....tylko po roku użytkowania lekko się już zarysowała, ale to jest łazienka gdzie kąpią się moje chłopaki...w wodzie nie raz urządzają jazdy swoimi samochodzikami więc ektremalne użytkowanie....zdjęcia mogę zrobić..ale ta łazienka cudem świata nie jest robiona jako ostatnia kilka dni przed przymusowym wprowadzeniem się....więc nieskończona i trochę spartaczona...ale wanna do polecenia

 

no to się chwal :-) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie będę u brata w salonie - powiem Ci jak się spisuje ta wanna - właduję się do niej i spróbuję rozłożyc - a co mi zależy

 

:wink: A brat nie może władować się do tej wanny? Myślę, ze byłaby to świetna pokazówka dla kupujących :wink: A może zaprosić do władowania się również samotnie wybierającą wannę forumowiczkę?

 

A jeszcze lepsza, jakby trochę negliżu dokonał :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie będę u brata w salonie - powiem Ci jak się spisuje ta wanna - właduję się do niej i spróbuję rozłożyc - a co mi zależy

 

:wink: A brat nie może władować się do tej wanny? Myślę, ze byłaby to świetna pokazówka dla kupujących :wink: A może zaprosić do władowania się również samotnie wybierającą wannę forumowiczkę?

 

A jeszcze lepsza, jakby trochę negliżu dokonał :oops:

 

Wiesz, wolę sam przetestować, wiesz jak to jest ze starszymi braćmi ;-) Pewnie, że można się władować do wanny. Wkońcu wygodna to podstawowy czynnik decydujący o zakupie wanny :-) Pomijając jej estetykę, goemetrię itp.

A co do negliżu, to tę kwestię musicie omówić poza mną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sugestyjka....ta wanna przez to wyoblenie zyskuje na swojej pojemności co akurat nie jest może najbardziej pożądane....jeszcze nie udałomi się jej napełnić ,woda leje się i leje i wciąż mało....to jej minus

 

To fakt, ale ja chyba i tak wolę taka opcję niż za ciasna wannę w której nie możemy się zrelaksować i odpocząć :-)

 

Ale dla nowicjuszy w poszukiwaniu wanny - to bardzo cenna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...