Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RAVAK: kabiny, brodziki, wanny - opinie, modele, realizacje, uwagi, montaż


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 206
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do uzytkowników Rosy, jak ja obudowywaliście. Czy kupowaliście specjalny nośnik styropianowy, czy tez była obmurowywana? Prosze o odpowiedź bo nie wiem czy kupować ten styropian (nie jest tani).

Piszecie, że jest to duża wanna a ja patrze na swoją i myślę, że mała. Kupiłam Rose II 160x105.

 

Też się zastanawiłam nas tym nośnikiem, ale glazurnik powiedziła, że mi ładnie obuduje bloczkami, chyba Ytongiem. Tylko, że ja mam obłożoną wannę częściowo kafelkami, częściowo mozaiką. Myślę, że jak ktoś będzie miał samą mozaike to nośnik będzie ardziej odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja myślę o Rosa 140x105, albo Rosa II 150x105, bo większej się boję ( choć spokojnie by mi się zmieściła każda wielkosć wanny :wink: ).

 

No to dziś spróbuję ją gdzieś znaleźć i pojadę się przymierzać :lol:

 

Brałabym 150, gdyż dla mnie jest w sama raz, chociaż jakbym miała wiecej miejsca wzięłabym największą. 140 myślę że będzie za mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może wannę Ravak Fresia 170x80cm?

 

Tu link do katalogu:

http://www.ravak.pl/?page=fresia

 

Szukam wanny w której można brać prysznic- ta ma chyba jedną pionową ściankę?

Ponadto niezbyt długiej- mam 167cm i nie chcę się utopić, no i jak najszerszej.

Wolałabym wannę jeszcze szerszą- np. 90x160, ale takiej nie mogę zaleźć więc biorę pod uwagę Fresię- czy jest wygodna? Czy może zdecydować się lepiej na Rose? Wizualnie bardziej podobają mi się jednak wanny prostokątne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już co nieco wiem o tej wannie- oglądałam 160 RosaII i chyba jest za duża troszeczkę. Dziś spotkałam Rosę 150 - ta ma chyba idealną długość, chociaż wolałabym aby była nieco szersza :roll: Ale i tak nie jest źle.

 

Teraz dylemat którą wybrać- Rosę 150 czy Rosę II 150? Rosa II ma chyba dłuższe dno? Czy szerokość mają w środku taką samą?

 

Przy okazji oglądania wanny miałam traumatyczne przejścia- w wannie, na półeczce do siedzenia siedział ogromny pająk i miałam dylemat co zrobić- musiałam do niej wejść. Na sczęście okazał się zdechły, więc zacisnęłam zęby i wlazłam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już je porównywałam na stronie Ravaka, i właśnie tak mi się wydaje, że Rosa jest ciut szersza, aczkolwiek ciężko to ocenić na podstawie rysunków. Jest tam tylko wyraźnie widoczne, że Rosa II ma ciut dłuższe dno.

 

Najfajniej by było je zobaczyć obie gdzieś na wystawie, ale nie wiem czy gdzieś w Warszawie są tak wystawione?

 

Albo w ogóle gdzie jest wystawiona Rosa II 150 w Warszawie może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa

Witam,

 

Mam pytanie do praktyków używających wannę ROSA II f-my Ravak i którzy mają ją obłożoną płytkami. Interesuje mnie zakup tej wanny i obłożenie jej płytkami z boku (standardowo cała boczna powierzchnia wanny obłożona płytkami) i z góry (wąskie płytki, na kilka cm, widoczne "z lotu ptaka", oddzielające akrylową płaszczyznę wanny od tej bocznej powierzchni standardowo wyłożonej płytkami), czyli chodzi mi też o wyłożenie płytkami tutaj, gdzie zaznaczyłem czerwonymi strzałkami poniżej:

 

http://images31.fotosik.pl/324/76a82123f7dfa591.jpg

 

http://images32.fotosik.pl/317/e907d6552d589f30.jpg

 

Wiem, że można płytki położyć na konstrukcję np. z cegieł. Ale Ravak ma też gotowy system o nazwie SYSTEM KOMPLET (powyżej zdjęcie - ten biały nośnik styropianowy), który służy do obłożenia płytkami (dla zainteresowanych podaję link http://www.ravak.pl/?page=pv4). I tu mam pytanie: czy SYSTEM KOMPLET pozwoli na wyłożenie wąskich płytek także od góry (to co zaznaczone czerwonymi strzałkami)? I czy ktoś z Forumowiczów mógłby podać ile cm zostanie na te górne płytki???

 

Czy też ten nośnik styropianowy przylega ściśle do bocznej płaszczyzny wanny i nie ma już miejsca na górne płytki :x

 

pomóżcie proszę... :roll: :evil:

heniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Moja mama jakieś 6 lat temu kupiła wannę właśnie z takim nośnikem styropianowym, zwykłą prostokątną do szybkiej zabudowy, i niestety po pewnym czasie wanna osiadła na tym styropianie, i na łączeniach między wanną a ścianą , przy scianie powstały 3mm szpary! wygląda bardzo nieładnie, fakt że trochę glazurnicy spiepszyli robotę ale i tak stwierdziłam że nigdy u siebie takiego patentu nie zastosuje! Co prawda może Ravak robi teraz lepszej jakości nośniki i teraz takich kwiatków nie powinno być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henku_wawa
Moja mama jakieś 6 lat temu kupiła wannę właśnie z takim nośnikem styropianowym, zwykłą prostokątną do szybkiej zabudowy, i niestety po pewnym czasie wanna osiadła na tym styropianie, i na łączeniach między wanną a ścianą , przy scianie powstały 3mm szpary!

nie jest dobrze, bo już zamówiłem razem z wanną :o

mam nadzieję że za kilka lat nie będę żałował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Gość Henku_wawa

nie jest dobrze, bo już zamówiłem razem z wanną :o

mam nadzieję że za kilka lat nie będę żałował...

 

ostatecznie, po dostawie nośnika styropianowego stwierdziłem, że waham się czy toto jest wytrzymałe na długie lata... i domówiłem stelaż metalowy (nóżki). Mam już i nośnik ze styropianu i stelaż. Wanna będzie więc standardowo na stelażu i dodatkowo w nośniku styropianowym, ten drugi będzie tłumił dźwięk i trzymał ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...