Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

Anetko ciesze się, że wyjazd sie udał, natomiast zdziwiona jestem, ze Młody chciał w wózku jeżdzić. Mój 4 letni Mi z nami w Bieszczadach na wycieczce 20 km zrobił piechota (szliśmy na sam koniec pld-wsch Polski w upale 35 stopniowym) do wózka nigdy by nie wszedł. No, ale sa rózne dzieci, z wozkiem na pewno wygodniej :)

 

Ogród piękny, no i podziwiam Cie za warzywniak, kiedy Ty na to masz czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taras...wreszcie będziemy mogli go skonczyć...:wave: po lewej stronie na calej szerokości bedzie drewniana, szara ściana, po jej zewnętrznej stronie winobluszcz, któremu pozwolimy wejsc odrobinę do środka:cool: a do niej bedzie przystawiona też szara, drewniana ławko - skrzynia z wygodnymi poduchami, ławka będzie mega bo długa na 340cm więc do posiedzenia i poleżenia:yes::D. na całej długosci tarasu pod zadaszeniem ogromne drewniane też oczywiście szare donice a w nich iglaki ale niewiele i generalnie rosliny jednoroczne...nie chcemy barierek a donice bedą chronić Marysię przed upadkiem o ile ich nie sforsuje...:)pod spodem w murku są rózne gatunki traw, uwielbiam trawy a dodatkowo jest to miejsce na któro zjezdza nam z dachu snieg więc nie bedzie obawy o roslinne zniszczenia po zimie:cool:... od czoła będzie jeszcze deska maskująca.:yes:

tam gdzie dachu nie ma bedzie stała ogromna szara parasolka (grzecznie czeka w garażu) a wzdłuż tej części będą stopnie - chyba 2 na trawkę, marzyłam o tarasie bez stopni ale się nie da, na jeden tez za mało ziemi mieliśmy....po prawej na całej szerokości drewniane donice i stopień przy domu, żeby iśc po kostce...ach aż się rozmarzyłam...oby Mężowi zapału starczyło, żeby te nasze wizje urealnić...:cool:

Edytowane przez aneta s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kwaśna"cześć ogrodu widoczna z tarasu - wrzosy, wrzośce, borówki, rododendrony, azalie, funkie, bluszcze, barwinki, hortensje i magnolie i inne...

http://img710.imageshack.us/img710/6994/img3088lr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img715.imageshack.us/img715/4812/img3089n.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img27.imageshack.us/img27/9456/img3090i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img405.imageshack.us/img405/8053/img3084kf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img43.imageshack.us/img43/2497/img3091g.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img137.imageshack.us/img137/5269/img3097f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez aneta s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, super że widac postępy. Jeśli kamień ma się ładnie stapiać z resztą wybrałabym ten po środku - trzeci od prawej i... trzeci od lewej :). Albo drugi od lewej. Oba ładnie kontrastują z zielenią :).

Aniu mnie ten też najbardziej się podoba ale jest jedo ale - to jest zwykły kamień budowlany i jest zanieczyszczony, tzn jest w nim sporo piachu, nie usmiecha mi się go siać a w przeciwnym razie może się okazać, że nasza wyspa mimo maty bedzie zarastać:yes:. Ten drugi od lewej to jasny granit...one ciut inaczej wygladaja w realu:cool:

 

Anetko ciesze się, że wyjazd sie udał, natomiast zdziwiona jestem, ze Młody chciał w wózku jeżdzić. Mój 4 letni Mi z nami w Bieszczadach na wycieczce 20 km zrobił piechota (szliśmy na sam koniec pld-wsch Polski w upale 35 stopniowym) do wózka nigdy by nie wszedł. No, ale sa rózne dzieci, z wozkiem na pewno wygodniej :)

 

Ogród piękny, no i podziwiam Cie za warzywniak, kiedy Ty na to masz czas?

Alu u nas wózek nie był używany od niepamiętnych czasów...Młody potrafi się szwędać na nóżkach cały dzień ale na wyjeżdzie nie protestował a nawet spodobało mu się, że zamiast maszerować jest pchany...:lol2::Dwygodnie było i jemu i... nam:yes::cool:

warzywniak...czy Ty widzisz kochana jaki on jest maleńki? :lol2:czekam na drugi inspekt, żebym mogła do niego sałatę porozsadzać mo i ziola posadzić i kilka krzaków poziomek...:yes::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, można jak wszystko ale najlepszą porą na sadzenie lilaków jest okres powakacyjny :) to nie znaczy, że teraz jest źle, spokojnie. Nie miałam na myśli samego wyglądu tylko obawiałam się, że wyrośnie z niego duuuże drzewko :D i wtedy sama rozumiesz. Jak do 100 cm to super :yes: .

 

Bardzo podoba mi się taras, kostka i murki przy rabatach. Sporo trawki będzie i tak równiutko (takie moje zboczenie :lol2:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alu u nas wózek nie był używany od niepamiętnych czasów...Młody potrafi się szwędać na nóżkach cały dzień ale na wyjeżdzie nie protestował a nawet spodobało mu się, że zamiast maszerować jest pchany...wygodnie było i jemu i... nam

warzywniak...czy Ty widzisz kochana jaki on jest maleńki? czekam na drugi inspekt, żebym mogła do niego sałatę porozsadzać mo i ziola posadzić i kilka krzaków poziomek...

 

Nam tez wygodniej byloby pchać przynajmniej po asfalcie na scieżce dydaktycznej gorzej, ale nasz mial adhd i wózek to nie jego bajka, jak nauczył sie chodzić do wózka nie wsiadał :lol2:

 

Z warzywami ostrożnie , nie szalej bo później bedziez płakała, że nie wyrabiasz :) (cos na ten temat wiem tesciowie maja działke i sa zarobieni po uszy !!!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow:jawdrop: Jest bosko! Ile roślin:eek: drzewek:eek: I ty marudziłaś że małe że skromnie, a tu masz:eek:

Piękna ta nerka :lol2:

W ogóle te rabaty w kamieniach bajeczne.

 

W kostce jestem zakochana i w ogrodzeniu :yes:

 

Anetko bo może mi gdzieś umknęło.... czy wykonanie to też ogrodnicy, czy oni tylko projekt? Ciekawa jestem jak to wyszło u Ciebie cenowo za całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko,nie załapałam się na fotki Rodzinki,ale widoki chorwackie mogę oglądać godzinami... Byliśmy w Cro 2 razy (samochodem),w tym roku MOŻE (nie wiadomo) się uda samolotem- połączenie wakacyjne uruchomił eurolot, także jeśli ktoś nie chce samochodem,a mieszka blisko Krakowa,może w 2h być w Dubrowniku :) Chorwacja jest cudowna, uwielbiamy ten klimat,spokój,ech...dużo by mówić :)

 

Ane3ka, ja też myślę,że kiedy się mieszka w domu el.niania to bardzo fajny wynalazek :) Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę,żeby ktoś siedział przy łóżeczku kiedy dziecko śpi (pomijam chorobę itp). Wykorzystajcie ten czas dla siebie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow:jawdrop: Jest bosko! Ile roślin:eek: drzewek:eek: I ty marudziłaś że małe że skromnie, a tu masz:eek:

Piękna ta nerka :lol2:

W ogóle te rabaty w kamieniach bajeczne.

 

W kostce jestem zakochana i w ogrodzeniu :yes:

 

Anetko bo może mi gdzieś umknęło.... czy wykonanie to też ogrodnicy, czy oni tylko projekt? Ciekawa jestem jak to wyszło u Ciebie cenowo za całość?

Martuś i projekt i wykonanie ogrodnicy. Cudów nie ma tzn nie mam systemu nawadniającego bo to ogromna kasa zakopana w ziemi, ogrodnik odradzał - w razie czego będę rozwijać wąż z bębna i ustawiać zraszacz...według niego nasz ogród bedzie wymagał podlewania sporadycznie... :cool:

Ja miałam na myśli, że te moje roślinki takie malutkie...jest ich sporo a ja chciałabym powsadzać takie fajne, spore okazy ...a moje marudzenie to do wyspy było bo ona taka srednia mi się wydaje , no ale czekam aż to wszystko zasypię kamyczkiem no i rozrosnąc się ciut musi.:yes::cool:

Cenę jak juz się rozliczymy wyśle Ci na priv...

Anetko,nie załapałam się na fotki Rodzinki,ale widoki chorwackie mogę oglądać godzinami... Byliśmy w Cro 2 razy (samochodem),w tym roku MOŻE (nie wiadomo) się uda samolotem- połączenie wakacyjne uruchomił eurolot, także jeśli ktoś nie chce samochodem,a mieszka blisko Krakowa,może w 2h być w Dubrowniku :) Chorwacja jest cudowna, uwielbiamy ten klimat,spokój,ech...dużo by mówić :)

 

Ane3ka, ja też myślę,że kiedy się mieszka w domu el.niania to bardzo fajny wynalazek :) Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę,żeby ktoś siedział przy łóżeczku kiedy dziecko śpi (pomijam chorobę itp). Wykorzystajcie ten czas dla siebie :hug:

Dubrownik to nasz kolejny cel...:cool:

 

Anetko, ale pięknie już macie:jawdrop::jawdrop::jawdrop: Kawał dobrej roboty:yes: Teraz tylko czekać na wzejście trawki i rozkrzewienie się roślinek:D Pięknie:cool: Nerka mnie najbardziej ubawiła:lol2::lol2:
:hug:

 

Alez u Ciebie pieknie Anetko! czysciutko ani kawałeczka chwastów! normalnie załamałas mnie, i nie mów ze to wszystko wy sami???

No i zazdroszcze wypadu do Chorwacji! Piekna z was rodzinka!;-))

Aniu :hug:nie , nie nie my sami....jedynie troche pomagalismy uporządkować teren ja codziennie wybieram kamienie i śmieci bo jak trawka zarośnie to będzie po wszystkim, czyli mam koło tygodnia:lol2:

Fajnie Wasz ogród zaczyna wyglądać. A jak się trawka zazieleni będzie bosko ;)

 

Ps. Mam pytanie: ile arów ma Wasza działka?

:hug:działka niemała - 18 arów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, rabatki. TARASISKO ogromne !!! Piękne. Oczywiście rabatki, krzaczki też piękne, ale ... jakoś taras mi się rzucił (a że u mnie na taoecie więc się zaraz rzuca ).

U nas też bez systemu nawadniającego, mam wody gruntowe niemal tuż przy powierzchni (niecały metr), glinę i region deszczowy. Mam nadzieję, że obejdzie się bez podlewania.

Pięny ohród, nie od linijki, taki ... naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...