Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to nie możliwe...

wygląda raczej tak jakby po pomalowaniu farbę zdarto szpachelką - widać, że spore płaszczyzny zlazły a przy papierze ściernym ten efekt jest inny.

Papierem ?

 

Poproszę o dokładną instrukcję - może na priv jak nie chcesz tu..

Jaka farba? Czy był podkład, jaki papier, na mokro czy po wyschnięciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko blaty to robię zawsze taka kosmetykę - najdrobniejszego używam i to nie zawsze, jedynie jak mam jakieś plamki albo zarysowania - zdaje się, ze 200;)no i nigdy ruchów kolistych tylko wzdłuż , tak jak się słoje układają. A jak blat jest ok to tylko dokładnie go myje i jak wyschnie to kładę olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli nie ścierasz tej oleistej warstwy ? Myślałam, że raz za kiedy trzeba, że się brud dostanie między te nakłądane po sobie warstwy i że powstaną plamy ...

 

Mirelko nie ścieram za każdym razem, nie wiem jak się to powinno robić ale ja właśnie w ten sposób postępuje:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie trzeba ścierać za każdym razem :no: tak się robi przy rzadkich wsiąkających olejach ale tylko przy pierwszych 3 olejowaniach. Normalnie można myć blaty olejowane wilgotną szmatką. Przed kolejnym olejowaniem muszą być po prostu czyste i suche. Pielęgnacja w zasadzie polega na przetarciu blatów delikatną szmatką nasączoną olejem (ja robię plamkę oleju na blacie i rozcieram :)). Po wyschnięciu użytkujemy dalej jak wcześniej.

 

Trzeba natomiast uważać jak postawi się coś mokrego i o tym zapomni. Mi w ten sposób zrobiła się duża czarna plama na blacie - oczywiście obecnie zeszlifowana, zaolejowana i śladu nie ma ale stres był. Prawda, olej z I jest do pupy. Teraz używam v3v - tworzy ładną powłokę i łatwo się czyści blaty.

 

Wiem, wiem że piszę niepytana :)

 

Anetko, dużo zdrowia :hug:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirelko, nie używałam innego :no: tylko v3v (kupowałam w casto) i wcześniej ikea (od którego szlag mnie trafiał bo musiałam co chwilę olejować i jakość nie była zadowalająca). Jak mi się skończy obecny to może wypróbuję coś nowego. W dalekiej przyszłości chcielibyśmy blaty pobielić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...