Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

Dziewczyny a z czego macie tarasy???? Bo my się niedługo za nasz bierzemy-już się nie mogę doczekać! :wave:- ja chcę z modrzewia syb. a M się upiera na jakiś egzotyk...

Aneta jakie masz trawy ozdobne???

 

Z tego co wiem wszystkie trzy (ja, Reni i Aneta) mamy z modrzewia syberyjskiego :yes:.

Tzn. co do Anety nie jestem pewna, ale chyba tak, bo chciała deskę wybarwiającą się na szaro?

Jeśli chodzi o drewno egzotyczne - jest piękne :yes:, ale my mamy ok. 40 metrów i przestraszyły nas koszty :(. Co do wytrzymałości, to podobno egzotyk jest dużo lepszy, ale mój brat ma egzotyk i nie powiedziałabym, żeby po kilku zimach wyglądał dobrze (choć on jest z natury leniwy i pewnie wcale nie dba o olejowanie). Niezaprzeczalnym plusem jest dla mnie to, że egzotyk nie ma widocznego usłojenia jak modrzew (chociaż u nas po pierwszej zimie drewno ściemniało i słoje nie są już bardzo widoczne :no:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny a z czego macie tarasy???? Bo my się niedługo za nasz bierzemy-już się nie mogę doczekać! :wave:- ja chcę z modrzewia syb. a M się upiera na jakiś egzotyk...

Aneta jakie masz trawy ozdobne???

u mnie modrzew i ani przez chwilę nie żałuję decyzji:D

Ja mam bardzo dużo traw, nawet nie znam nazw ich wszystkich...

mnie się nie podobają tarasy ryflowane a egzotyki wszystkie takie właśnie są, dodatkowo nie można ich wybarwić na szaro a ja innego jak szary nie chciałam...kocham mój taras okrutnie:D

 

Kamilcia GMO jadamy od trzydziestu lat albo dłużej i zyjemy. Czym jest przen-żyto jak nie gmo? Gdyby nie GMO to planeta nie wyzywiłaby tylu ludzi na samym oborniku i kurzeńcu.:yes:

GMO nie należy się bać, jesli do np: pomidorka wprowadzone zostają dodatkowe kopie jego własnych genów, to będzie on tylko dorodniejszy i zdrowszy, nie będą go trawiły choroby grzybicze, pleśniowe, będzie mniej wodnisty a pozbędziemy sie z niego toksyn. Zresztą mieszanki gatunków stosowali już ludzie starożytni. Cóż oni biedni zrobili by bez muła?

nie ma co przesadzac z tym GMO, jak do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem.

 

Ja sama wysiałam teraz zioła i juz widzę, ze doopa z tego będzie.

 

Kamilcia czasami u drobnych handalrzy na targu można kupić flance gotowe do wsadzenia, różnych roślinek. U nas sprzedają je takie kobicinki w hustkach na glowie, więc to pewnie wszystko naturalne i zdrowie. Nie sędzę aby takie babusie przy tym majstrowały.

 

A ja nigdy nie zaakceptuję GMO , wiem że pewnie w tym cholernie porąbanym świecie wcześniej czy później będą nas tym faszerować bez pytania o zgodę :bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targu kobicinki to tylko kwiotki sprzedają.. flance warzywne to już produkcja.. a samemu z nasion, to zabawa.. ja się nie bawię.. i tak mi nie wyjdzie.\

 

Co do tarasu.. mam modrzew ale nasz PL.. bo tamten za drogi był i po zimie zszarzał... nie wiem czy dobrze czy źle ale jest...

 

Perukowca się nie tnie jak leci, bo kwitnie na zeszłorocznych pędach... bordowy cudny jest...

U mnie jeszcze cała masa śniegu, ale dziś już pościel wyprałam i wysuszyłam na słonku... ależ pachnie.. założyłam znów.. tak cudnie pachnie...

Słonko u nas świeciło cały dzień, tylko nie ma co robić w ogrodzie bo śniegu co najmniej po kostki... a na części tarasu z metr.. drugą część starszak rozrzucił po trawniku... Po za tym ja zepsułam się i poopa z sekatora, wertykulatora czy pracy w ogródku.. jak któraś chętna i chce się wyzyć bo stęskniona to zapraszam.. kawy zrobię gorzołki wina n dam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mateńko CO SIĘ TUTAJ DZIAŁO? :D :D :D

Anetko, a nie mówiłam że masz talent do zjednywania sobie ludzi? :hug:

 

Ubawiłam się przy planach "ikeowych" Gumisi :). Aż żałuję, że nie wiedziałam, bo wybrałabym się do K-c by naładować akumulator od poczucia humoru Gumisi :hug:

 

U nas też nareszcie słońce, ale na razie (miast gałęzi) przycinamy folię i styropian pod podłogówkę :D.

Ewuś cieszę się , że Zajrzałaś , tęskniłam za Tobą:hug::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Dziewczynki:hug:chociaż nie wiem czy dobry bo u mnie koniec z ogrodową pogodą, pada deszcz ze śniegiem i jest 0 stopni:bash::bash::bash:

 

Ilonko, zapomniałam o domku - taki będzie

 

http://img835.imageshack.us/img835/5576/domekq.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :bye:

U mnie też już po wiośnie :( Słońca nie ma, wieje strasznie i deszcz pada :bash: Ale to podobno ostatni taki tydzień więc czekam cierpliwie :mad:

 

Więc jesteście zadowolone z tarasów??? Ja nie chcę egzotyka bo mi po prostu szkoda tyle kasy, a też mamy sporo tego tarasu :eek:

 

Anetka piękny ten domek chwal się skąd i za ile- też chciałam jakiś domeczek dla córci ale nie wiem czy tyle rzeczy wcisnę na działkę :D

 

Edit: nie deszcz tylko śnieg u nas pada!!!! http://img84.imageshack.us/img84/7513/42af3.gif

Edytowane przez Nesska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek stąd http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/31dn/ nasz będzie z gontem papowym bo ten deskowany to musi być co najmniej 2 razy w roku odświeżany, żeby dobrze wygladał. Mam go mieć po 15 kwietnia. U nas działka spora więc się zmieści:lol2:

 

Kamilcia cieszę się, że się u Ciebie ruszyło:hug: Co to za farba na tym cudnym regale? Podasz namiar? Mam do zrobienia szafę i nie do końca mam na nia pomysł....niebieskawa byłaby chyba ciekawa...

 

Nesska Ja ze swojego tarasu naprawdę jestem mega zadowolona - zrobiłabym ponownie taki sam bez mrugnięcia okiem:cool:to wszystko rzecz gustu ale ja generalnie egzotycznego drewna nie lubię ani na zewnatrz ani wewnątrz. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko to turkus z mieszalnika Duluxa ( jak bedziesz chciała poszukam nr ) - na fotce w trakcie malowania widac, że on jest dość intensywny - konieczne było ( dla mnie ) mocniejsze pobielenie w celu zgaszenia tego efektu ;) Co prawda do mojego ideału z Pinteresta nie dotarłam, ale efekt wyszedł całkiem całkiem - i cenowo też nie najgorzej ;)

 

odnosnie tarasów- u mnie wyboru nie miałam - może to i lepiej na chwilę obecną ;) Pewnie, że wolałabym drewniany, ale mamy "odgórnie" szarą nieregularną kostke i jest w zestawieniu do całości całkiem ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Dziewczynki:hug:chociaż nie wiem czy dobry bo u mnie koniec z ogrodową pogodą, pada deszcz ze śniegiem i jest 0 stopni:bash::bash::bash:

 

Naskarżyć przyszłam - to Ania narendilka zabrała słońce. U niej jest a u nas dooopa. :)

 

 

Anetko zapomniałam napisać ostatnio - zdjęcia młodzieży jak zwykle cudne. Ja też mam wrażenie, że Okruszek podrósł trochę. Mania jest obłędna. No i świąteczne dekoracje... Ehh... :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

 

A teraz jeszcze domek. Booski. :D

 

 

Przytulam z rana :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko to turkus z mieszalnika Duluxa ( jak bedziesz chciała poszukam nr ) - na fotce w trakcie malowania widac, że on jest dość intensywny - konieczne było ( dla mnie ) mocniejsze pobielenie w celu zgaszenia tego efektu ;) Co prawda do mojego ideału z Pinteresta nie dotarłam, ale efekt wyszedł całkiem całkiem - i cenowo też nie najgorzej ;)

 

odnosnie tarasów- u mnie wyboru nie miałam - może to i lepiej na chwilę obecną ;) Pewnie, że wolałabym drewniany, ale mamy "odgórnie" szarą nieregularną kostke i jest w zestawieniu do całości całkiem ok :)

Fajnie wyszedł regał, jeśli to nie kłopot to poproszę o numerek:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naskarżyć przyszłam - to Ania narendilka zabrała słońce. U niej jest a u nas dooopa. :)

 

 

Anetko zapomniałam napisać ostatnio - zdjęcia młodzieży jak zwykle cudne. Ja też mam wrażenie, że Okruszek podrósł trochę. Mania jest obłędna. No i świąteczne dekoracje... Ehh... :jawdrop::jawdrop::jawdrop:

 

 

A teraz jeszcze domek. Booski. :D

 

 

Przytulam z rana :hug:

Dziękuję Madziu :hug::hug::hug: wciąz czekam na privka:hug::hug::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...