Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

Przepraszam, że Ja tak z grubej rury ale CZY WY POWARIOWAŁYŚCIE Z TYMI OGRÓDKAMI ???

Ja wiem, że nie mozecie się doczekać ale na wiele prac, jest jeszcze za zimno !!!!

Dwa dni temu, skończyła sie zima ( chyba :eek: )

 

Porządnie i dokładnie wygrabic trawnik co by własnie tę zgniłą, ususzona trawę wydobyć. Dajcie trawnikowi odetchnąć. Niech złapie słońca, powietrza.

Dosiewanie ( ewentualne) to potem. Wypalone placki moga być efektem sikania czy dwójeczki, psów i kotów.

 

Teraz spokojnie graaaaaaaaaaaaaaaaaaaabiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepraszam, że Ja tak z grubej rury ale CZY WY POWARIOWAŁYŚCIE Z TYMI OGRÓDKAMI ???

Ja wiem, że nie mozecie się doczekać ale na wiele prac, jest jeszcze za zimno !!!!

Dwa dni temu, skończyła sie zima ( chyba :eek: )

 

Porządnie i dokładnie wygrabic trawnik co by własnie tę zgniłą, ususzona trawę wydobyć. Dajcie trawnikowi odetchnąć. Niech złapie słońca, powietrza.

Dosiewanie ( ewentualne) to potem. Wypalone placki moga być efektem sikania czy dwójeczki, psów i kotów.

 

Teraz spokojnie graaaaaaaaaaaaaaaaaaaabiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :)

 

 

 

ja robie prace przygotowawcze do sezonu, takie jak wygrabienie trawnika, usuniecie lisci, podciecie niezbednych krzewow i bylin, oprysk promanalem, podsypanie nawozu iglakom i krzewom. no i generalnie porzadki, do tego hustawke trzeba przygotowac, pergolki odswiezyc pobejcowac, oproznic i wyczyscic rynny, odmeszyc dach, poolejowac meble tarasowe. to tez kiedys trzeba zrobic, samo sie nie zrobi a im szybciej tym lepiej. jak sie ma do dyspozycji tylko weekend to wcale czasu tak wiele nie ma, no i jak sie pracuje to cieplo jest a wrecz goraco.

 

czy powariowalysmy - moze i tak, kazdy ma juz dosc zimy

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, mogę się założyć, że to pleśń na trawniku. U nas też jest.

Na prace ogródkowe nie jest za wcześnie. Liściaste należy przyciąć w stanie bezlistnym a jak za kilka dni ma być więcej stopni to rach-ciach wszystko się zacznie rozwijać. I wiele innych rzeczy do zrobienia, jak TAR słusznie zauważyła. Szkoda, że deszcz pada :(.

Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grabie.. kupiłam wertykulator i on grabi i wertykuluje za mnie...

Ja jeszcze czekam, bo ziemia mokra jest jak diabli.. może z tydzień jeszcze poczekam...

Wczoraj jeszcze miałam sporo śniegu.. pod tarasem hołda.. starszak rozrzucił.. pod oknem północnym hołda.. nie rozrzucił, ale topi się samo.. i mokro jakbym po gąbce chodziła..

Trzeba poczekać...

No i iw tym roku to chłopaki przeczeszą trawnik... a nie ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola a u mnie juz strasznie sucho. ledwie pare dni wiatru bylo, ale tak to juz jest na piachach. mimo wszystko my napierw wygrabimy, bo nie chce wertykulowac z tymi splesnialymi resztkami, potem grzyby wylaza. poza tym wertykulowac to najwczesniej za 1,5-2 tygodnie pewnie bedziemy, tylko zeby trawnik za suchy nie byl bo mezowaty albo wertykulator sie rozsypie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trawnik tragedia! jak gąbka :( jak wyschnie i go wygrabię, bo chyba nic z niego nie zostanie, bo już teraz gołe placki widzę :/

 

Anetko dziękuje za rozpiskę traw :)

 

Tar a na co ten promanal? jakie rośliny nim pryskasz?

 

glownie iglaki i owocowe. to olej parafinowy, dziala na przedziorki i inne robale zimujace w roslinie. Wazna informacja: stosowac w temperaturach ok.10 st. i teraz ostatnia chwila na oprysk, jest szkodliwy dla pszczol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wklejam zdjęcia, żebyście zobaczyły jak to wygląda.

 

Wszędzie mniej więcej tak, metr od skraju przegrabiłam dzisiaj metalowymi grabiami

 

http://img14.imageshack.us/img14/7261/img0158qy.jpg

 

i zbliżenie na to przegrabione

http://img254.imageshack.us/img254/4641/img0157ko.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

 

tu jest najgorzej bo tam śnieg odrzucaliśmy i najdłużej zalegała....masakra jakaś

 

http://img827.imageshack.us/img827/1126/img0159do.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nowego, mysle ze wiekszosc z nas tak ma - ja na pewno

w zeszlym rok bylo to samo, nic nie musialam dosiewac, maz porzadnie wygrabil, skosil, potem nawiozl i podlal. trawka szybciutko doszla do siebie. w tym roku po raz pierwszy zrobimy wertykulacje i areacje. trawnik nasz ma 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa była z rolki??

 

Też mam kilka takich placków.. ale nie powala mnie to.. odrośnie po wygrabieniu, nawożeniu i wertylkulacji...

nie, nie zbankrutowałabym....ja mam tego blisko 15 arów:lol2:

 

Ty Anetka-bylas u mnie w ogrodzie i zdjecia robilas?:lol2:

taaaaaa:lol2:

 

nic nowego, mysle ze wiekszosc z nas tak ma - ja na pewno

w zeszlym rok bylo to samo, nic nie musialam dosiewac, maz porzadnie wygrabil, skosil, potem nawiozl i podlal. trawka szybciutko doszla do siebie. w tym roku po raz pierwszy zrobimy wertykulacje i areacje. trawnik nasz ma 3 lata

 

ja nawozem jutro bede podsypywac iglaki, hortensje i pnacza, poki jeszcze w miare mokro mam. trawnik nawieziemy po wertykulacji, jak trawka dojdzie troche do siebie, nie chce spalic.

 

Tarcia czyli tej areacji i wertykulacji nie robi się co roku? ja nawóz pod rosliny mam to chyba je podsypię:yes:

 

 

Poprzycinałam już wszystko ale tak na pałę a raczej na intuicję ( Boże spraw abym miała również tę ogrodową:lol2:) nie wiem jak hortensje powinnam poprzycinać bo póki co to obcięłam im gałęzie tam gdzie kwiatostany były tak kilka cm poniżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...