Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

chwilowa przerwa na zupkę i położeni Marysi spać:D Jest tak cudnie na zewnątrz, że moje dzieci ciężko do domu zaciągnąć, sama też mogłabym przesiedzieć na tarasie cały dzień:D

Anetka gratuluję odcycowania :wave: MOżesz teraz spać spokojnie :)

Chyba więcej stresu mamy przechodzą niż dzieci, u nas było podobnie jak u starszego w wieku 15miesięcy chciałabym pozbyć się smoczka.

Nastawiałam się na tydzień płaczu i td. a tu 3 dni i spokojnie zasypiał bez niego :)

 

MOi też nie tolerują butelek. Straszy cycał nocami do 10 miesiąca, bo wtedy zaczął przesypiać całe nocki. Kaszki z mlekiem jadł od początku (tzn od 5nmies.) na gęsto łyżeczką ;)

A młodszy do tej pory (6mies.) praktycznie na samej piersi i waga już 10 kg! :o

 

Aneta, świetnie, że tak łatwo poszło :)

Marysia jest już duża, rozumie :D

 

 

ida2, :lol2: Maciuś jak miał 6 miesięcy to też dobił do 10 kg.

Zaraz kończy rok i waga ta sama od pół roku :lol2: Po prostu jak stał się mobilny, zaczął pełzać, raczkować, wstawać, szaleć, to spala wszystko co zjada :) Wcześniej obrastał w tłuszczyk.:lol2:

 

Gratuluję Anetko :) i Tobie i Iskierce :yes:.

Moja przygoda dopiero się zaczęła ale tak długo to chyba nie wytrwam :).

Marysia jest już na tyle duża , że kojarzy fakty i można jej dużo wytłumaczyć, smoczek poszedł w odstawkę kilka miesięcy temu i też spokojnie przez to przeszła, Zuch dziewczynka:D Moje Dzieci zawsze w dolnych granicach siatek centylowych, taka ich uroda:D Yokasiu ciesz się tymi chwilami bo według mnie nie ma nic piękniejszego i juz chyba bliżej z własnym dzieckiem nie da się być jak właśnie karmiąc, nie jeden facet może nam zazdrościć tego cielesnego kontaktu z Maluchami bo im to nie dane:D

 

Anetko, to co możemy się już tą wiśnióweczkę umawiać ? :wave:

 

Ze mną też? http://emoty.blox.pl/resource/zawstydzony1.gif

 

Anetko gratuluje!!!!!!! :hug:

 

I wiesz czego Ci zazdroszczę ;)

Ja teraz wstaję 2 razy robić mleko :sick: - ale i tak jest już lepiej niż jakieś 2 miesiące temu :yes:

 

 

Dużo sił do działania w ogrodzie :hug:

 

I ze mna!!!!:D:hug:

 

Echhh... odcycowanie smutne jest... dla mamy;). Ja karmiłam w sumie 6 lat i długo mi później tego brakowało;). Niemniej jednak gratuluję:yes:... możesz spokojnie wyjechać;) i spotkać się ze mną!!!:lol2:.

Dziewczynki ja bardzo chętnie ale jak wiecie w naszej sytuacji nie jestem w stanie zaplanować niczego co przekracza kilka dni, bardzo chciałabym się z Wami spotkać i jak tylko Marysia będzie zdrowa to przyjadę ...w moim przypadku to będzie decyzja "na ostatnią chwilę" :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja dzis znowu w ogrodzie.

 

Mialam miejsce obok bocznego okna wykuszowego z trawą, ktorą ciągle pies udeptywał i schła, bo skracał sobie drogę. Irytowało mnie to, wiec dzis skopałam kawałek trawnika, zdarłam darń, wybrałam ziemię z korzeniami, naniosłam nowej z działki obok. Rozłożyłam geowłókninę, posadziłam rośliny, miejski wbił mi obrzeża z drewna, i nawieżliśmy kilkadziesiąt kilo żwirku, bo dość mam kory. Ręce mam jak baba małorolna. I jeszcze duze płaty piaskowca rozłożyliśmy miedzy roślinami. Nie muszę mówić, ze ledwo siedzę.

 

 

Czy żurawka to roślina jednoroczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nowy avatarek naszego słoneczka :)

 

http://lca.pl/image.php?id=41120&size=1

 

never!!! to sprzeczne z moją naturą.

 

 

Zła jestem jak osa, bo nam listonosz pobrudził cały podjazd z kostki przed garażem. Rozwalił sobie miche olejową i mu wyciekło z 3 litry. Karcherem mylismy i doopa.:mad:

Edytowane przez żona m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żurawce...

 

Jaka masz odmianę ?

Sadziłam i z ogromnym powodzeniem rozmnazałam tę ciemną. Dopóki jest młoda, bordowe liście są ładnie wybarwione. Im starsza, łapie jakąs szarość i juz nie cieszy tak jak wcześniej. Nie sadź jej w ostrym słońcu. Lubi schnąć, opadać, marnieć. Najlepsze stanowisko, gdzie po południu będzie miała cień.

Polecam Ci żurawkę krwistą : Heuchera sanguinea lub Ruby Bells.

 

Ciemnozielone liście i intensywnie czerwone kwiaty.

 

http://img.projektoskop.pl/rosliny/1165474693.5806.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodniczki kochane.

Polecam Wam: Bergenię sercowatą. Szybko sie rozrasta i ładnie przykrywa ziemię, tworząc duże rodziny. Łatwo ja rozmnożyć. Lubi cień i półcień, mokro. Kwitnie na różowo. Bardzo ładnie sie prezentuje obok roslin o jasnych liściach. Polecam.

Dla poczatkujących rewelacja.

 

http://images10.fotosik.pl/179/68049cfb24b47a32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosliny o jasnych liściach takie jak np. moje ukochane funkie. Są różne. Nie kaprysne, łatwo rozmnozyc i przesadzać, kwitną, super!

Można w efektowny sposób "zapchac dziurę". Raczej w półcień. Pięknie sie prezentują w towarzystwie paproci.

 

Prosze bardzo. Na tym zdjęciu są same funkie. Ktos poszalał z różnorodnością tego gatunku :)

 

http://www.personeel.unimaas.nl/mike.robertson/images/Hostaborder%201.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam żurawki - mase bo strasznie je lubię, mam różne odmiany te o ogromnych liściach też (sadziłam je jesienią i póki co nie wygladają najlepiej) , natomiast te posadzone zeszłej wiosny poezja, kocham je za delikatne kwiatuszki i te zmieniające się ciągle liście... Żono żurawka to roslina wieloletnia i ma liscie również zimą. Bergenię też mam - sztuk 3 posadzoną z borówkami i hortensjami:yes: no i różne odmiany funki - moje jeszcze nie takie okazałe jak te ze zdjęć ale mam nadzieję, że kiedyś się takich doczekam - u mnie rosną pod ogromnymi sosnami razem z wiciokrzewem i bluszczem:yes:

 

Padam na twarz, cały dzień na powietrzu, niby się nie napracowałam bo przy dziecku to trochę pracy i trochę zabawy ale chyba nadmiar tlenu mnie osłabił:D My mieliśmy dziś 22 stopnie, jak dla mnie lata być nie musi bo to jest optymalna temperatura:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...