Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zurawki czerwone i fioletowe mam posadzone w pelnym sloncu i nic nie schnie i nie zmienia koloru, pod koniec lata jedynie sa bardziej intensywne, ja swoje wiosna zawsze przycinam , wygladaja super bez brzydkich pozimowych lisci. bergenie mam, bez szalu jakos, kwitna przez chwile - owszem ladnie ale u mnie to takie zapchajdziury. niestety funkii brak - nie mam warunkow i tak z trudem dla paru bergenii znalazlam.

 

wczoraj liatry powsadzalam , ladne wieloletnie bylinki wabiace motyle podobnie jak budleje. i zauwazylam, ze lilie i liliowce zaczynaja mi wschodzic, piwonie wciaz jak po grudzie.

 

lubie wiosne:wiggle:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zurawki czerwone i fioletowe mam posadzone w pelnym sloncu i nic nie schnie i nie zmienia koloru, pod koniec lata jedynie sa bardziej intensywne, ja swoje wiosna zawsze przycinam , wygladaja super bez brzydkich pozimowych lisci. bergenie mam, bez szalu jakos, kwitna przez chwile - owszem ladnie ale u mnie to takie zapchajdziury. niestety funkii brak - nie mam warunkow i tak z trudem dla paru bergenii znalazlam.

 

wczoraj liatry powsadzalam , ladne wieloletnie bylinki wabiace motyle podobnie jak budleje. i zauwazylam, ze lilie i liliowce zaczynaja mi wschodzic, piwonie wciaz jak po grudzie.

 

lubie wiosne:wiggle:

 

Ja tez posadziłam liatry kilka dni temu białe i fioletowe - gdybym teraz zakładała ogród to tylko te 2 kolory kwitnących bym miała:lol2: choć u mnie poza wiosennymi i pięciornikami to właśnie te 2 kolory królują:lol2::lol2::lol2: Tarciu czyli żurawki można obcinać??? ja mam posadzone od południa razem z trawami i jakieś marnawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zurawki obcinam, inaczej za bardzo by mi sie rozrosly, czesc scinam do przyslowiowego zera a czesci wycinam stare brzydkie liscie. nie wiem czy to zgodnie ze sztuka ale tak robie i z roku na rok sa ladne.

 

liatry tez rozowe i biale wsadzilam, sa takie ladne i bezproblemowe wypelnilam nimi miejsca pomiedzy drzewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozaneczniki po polnocnej daja rade ale ja sie na nich kompletnie nie znam, u mnie nie przezyly :(

 

hortensje : ogrodowych nie tne bo kwitna na zeszlorocznych pedach, tne drzewiaste i wiechowate. w zeszlym roku skrocilam o 60% w tym roku juz tylko o 1/3 kazdy ped a i tak na koniec lata pewno do ramion mi siegna, rosna jak szalone. tne anabelki, limelight, pinky winky, grandiflory, invnicibelle, vanille fraise, phantom - bo takie mam

 

a wracajac do nowych roslin to ja w tym roku wysieje troche nasion z jednorocznymi, astrow, stokrotek sloneczniki miniaturowe (juz wysialam), lubiny i co najwazniejsze wsrod traw pojawi sie trudno dostepna werbena patagonska:wiggle:

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słonko, a co Ja mam powiedzieć ? Nawet domu nie mam ! Chętnie bym przyjęła od Ciebie ten po budowlany meksyk :)

do zagospodarowania ? ;) a potem oddasz ? ;)

hihi zartuje ;)

 

Anetko wiem, ze czas szybko zleci ........... ale jak patrze na te kwiatki ............ na roslinki i cudne ogrody to chcialabym miec czarodziejska rozdzke :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko mam pytanko o Twoje okna.

Nie jestem jeszcze na 100% pewna, ale rozwazam zrobienie takich "otworingow" jak Ty masz (chyba tak je nazywalas). No i wlasnie nie wiem jak sie do tego przygotowac:confused:

 

Robiliscie wieksze otwory okienne czy potem przy tynkowaniu ciensza warstwe tynkarz kladl? Wydaje mi sie, ze wystarczy z tynkarzem uzgodnic co i jak, ale wole sie upewnic.

U nas wreszcie cos sie ruszy, montaz okien w przyszlym tygodniu:wiggle::wiggle::wiggle:

 

 

Gratuluje szybkiego odstawienia od cycusia, pewnie mama bardziej przezywala niz Marysia:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko wpadam z małą prywatą - masz meble na tarasie? jakie? lub jakie planujesz? Ja chcę drewniane, ale się ogarnąć nie moge z tymi ofertami - a fundusze też niezbyt duże :/ Wyglądowo podoba mi się sundero a mojemu K applaro ikeowe, ale to sosna jest - raczej słabo ją widze na dłuższą metę na zewnątrz... a opis - najlepiej przechowywać w zamkniętym/zadaszonym pomieszczeniu to dla mnie nieporozumienie jest.Ja che miec na tarasie "letnią jadalnię" a nie stół wystawiany kilka razy w sezonie. Czy w takim układzie meble z marketów budowlanych, ale z twardszych odmian drewna dadzą rade?

 

moze drogie kuleżanki doradzą cos z własnych doświadczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogród jeszcze nie ogarnięty a trawa powoli do koszenia:o przydałaby mi się czarodziejska różdżka - Mari kiedy wpadasz???

Ateno no poszło jak po maśle :lol2:

Tereska nam otworingi robił stolarz my tych miejsc pod nimi nie tynkowaliśmy, tam jest pianka montażowa i tyle

Kamilcia my mamy meble z Jyska http://www.jysk.pl/165/753/S375971/a/catalog ale mi się one nie widzą , kupiliśmy trochę bez zastanowienia bo była promocja.my mamy taras częściowo zadaszony i meble stoja pod dachem a na zimę chowamy do garażu (mamy ogromny wolnostojacy ze strychem wwięc nie ma problemu, żeby tam upchnąć), w instrukcji piszą, że jak właściwie zakonserwowane to dadzą rade , nie wiem jak Ikea .Ten stół typowany przez Ciebie wygląda super. Ja bym chciała stół zrobić , mam metalowe nogi ze starego warsztatu, drewniane zresztą też i jako blat stare dechy albo ogromne drzwi (tylko gdzie takie znależć...) no i fotele wiklinowe z poduchami - mogłyby być te z Ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89897778/ albo te http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09896891/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...