Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

Tar a czy czymś nawozisz hortensje? kurka ja obcięłam, zapomniałam, ze one na starych pędach kwitną, ale mam dwa krzaczki tylko.

 

Dziewczyny ja jak wyjdę do ogródka to mnie noc przygania, albo głodna rodzina nawołuje. Dziś w jednej największej rabacie zdjęłam korę, podsypałam nowej ziemi, jutro włóknina, piaskowiec i żwirek, bo mam dość kory, którą pies wywlekał i wpadała w trawę.

 

Czy zasilacie naturalnie rośliny np: kurzeńcem?

 

I uwaga wiadomość z ostatniej chwili:

 

 

wybijają mi się kanny.:p w 3 miejscach widać zielony listek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zona - nawozem do hortensji chyba substrala a jak nie mam to nawozem do iglaków, trochę zakwasza i dolistnie potem chelatem zelaza. ale ty masz ogrodowe? to tak one kwitna na zeszłorocznych pedach, tych nie scinalam, ladne listki już puszczają, tylko wiechowate i drzewiaste przycielam tych mam z dobre 50 szt.

a i pamiętajcie by pnaczom podsypać teraz nawozu, ostatni termin w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, pędzę lecę, tylko daj adres;)

 

Co do stołu z dech czy drzwi..

Bardzo fajny pomysł no i tani :lol2:

Z dechami, prosta sprawa. Przejdź sie po wsi i poszukaj. Ludzie mają tego od cholery. Najfajniejsze będa stare dechy podłogowe bo grube. Oczyścić je i zbic na hamskie gwoździe hmmmmmmmmmm miód malina.

Z drzwiami gorzej bo stare maja jakiej wgłębienia, dekory, szprosy czy inne okienka. Jak na takim stole cos postawic ?

 

W googlaku wpisz hasło: drewno z rozbiórki, drewno rozbiórkowe, drewno z odzysku, stare deski podłogowe i wrzuć grafikę. Wyskoczy tego od czorta.

Drzwi sa np. na tablica pl. Wpisz stare drzwi i wyskoczy Ci tego sporo.

Czy ktos może mi powiedziec, co się stało z allegro ?

Nie kumam tej nowej strony. Jakas taka dupna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Anetko,

 

jak tam ogród ogarnięty?:p:lol2:

U nas trawka ma sporo brzydkich plam:sick: widać korzenie w niektórych miejscach, ale i młodziutkie odrosty się pojawiają:wiggle:

Mam nadzieję, że jeszcze miesiąc i wróci do pięknego stanu z poprzedniego sezonu:rolleyes:

U mnie mam z 8 odmian funkii- rosną jak szalone i w słońcu i w cieniu:lol2: Nie mam żadnych start po zimie oprócz hortensji ogrodowych- oczywiście odbiją, ale boję się, ze nie zakwitną. A były podwójnie ogacone:mad:

Buziaki:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilcia my mamy meble z Jyska http://www.jysk.pl/165/753/S375971/a/catalog ale mi się one nie widzą , kupiliśmy trochę bez zastanowienia bo była promocja.my mamy taras częściowo zadaszony i meble stoja pod dachem a na zimę chowamy do garażu (mamy ogromny wolnostojacy ze strychem wwięc nie ma problemu, żeby tam upchnąć), w instrukcji piszą, że jak właściwie zakonserwowane to dadzą rade , nie wiem jak Ikea .Ten stół typowany przez Ciebie wygląda super. Ja bym chciała stół zrobić , mam metalowe nogi ze starego warsztatu, drewniane zresztą też i jako blat stare dechy albo ogromne drzwi (tylko gdzie takie znależć...) no i fotele wiklinowe z poduchami - mogłyby być te z Ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89897778/ albo te http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09896891/

 

wow - genialnie to będzie wyglądało - świetny pomysł ze stołem - z drzwiami takimi dużymi to pewnie będzie problem, ale stare dechy - super ! moze i ja sie pokuszę - mam wśród znajomych osobę robiącą w kowalstwie - nawet specjalizująca sie w średniowiecznym :) powinna dac radę. obgadam. Fotele wiklinowe - świetne sa - u mnie nie wlezą, nie mam tak dużego tarasu niestety. Będzie drewniana ławka plus jakies krzesła. a z drugiej strony lezanka może sie wciśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, pędzę lecę, tylko daj adres;)

 

Co do stołu z dech czy drzwi..

Bardzo fajny pomysł no i tani :lol2:

Z dechami, prosta sprawa. Przejdź sie po wsi i poszukaj. Ludzie mają tego od cholery. Najfajniejsze będa stare dechy podłogowe bo grube. Oczyścić je i zbic na hamskie gwoździe hmmmmmmmmmm miód malina.

Z drzwiami gorzej bo stare maja jakiej wgłębienia, dekory, szprosy czy inne okienka. Jak na takim stole cos postawic ?

 

W googlaku wpisz hasło: drewno z rozbiórki, drewno rozbiórkowe, drewno z odzysku, stare deski podłogowe i wrzuć grafikę. Wyskoczy tego od czorta.

Drzwi sa np. na tablica pl. Wpisz stare drzwi i wyskoczy Ci tego sporo.

Czy ktos może mi powiedziec, co się stało z allegro ?

Nie kumam tej nowej strony. Jakas taka dupna jest.

 

był jakiś atak hakerów na serwis i pozmieniali w ramach "bezpieczeństwa" - też nie lubie takich zmian, ale trzeba sie przyzwyczaić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas słońce i ciepło , a jak u Was?

Mari z dechami paradoksalnie trudno bo o ile jest jeszcze kilka starych domów to stoją puste i nie ma z kim porozmawiać o ewentualnym odkupieniu desek itp, wiem, że za Allegro i Tablicy są ale są drogie , do tego transport...Póki co meble mam - nie bardzo mi się podobają ale nie ma ciśnienia, jak zmajstruje nowe to wymienię - warunek konieczny - musi być po taniości:lol2::lol2::lol2:

Aga ja niczego nie przykrywałam, wychodzę z założenia, że to i tak nic nie da:lol2::lol2::lol2:

 

moje hortensje jeszcze nie drgnęły, tzn nie mają pąków - czy już mieć powinny czy to za wczesnie? czekam też na katalpy no i klon palmowy niby pąki ma ale wydaje mi się, że od góry zmarzł.

Tarcia a pnącza to jakiś specjalny nawóż? a hortensje to kiedy nawozić ? już ?

 

 

Uciekam do ogrodu ...Tata Męża przywióżł mi niedzwiedzi czosnek i muszę miejsce mu znaleźć po za tym kupiłam wczoraj wrzosiec (niestety tylko 1 egzemplarz był ładny) , kilka bratków i pelargonię - musze zaschnięte hebe i wrzosy z donicy sprzed domu wywalić, hebe na bank nie przeżyło a wrzosy jakoś marnie też wyglądają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Anetko :bye:

 

 

był jakiś atak hakerów na serwis i pozmieniali w ramach "bezpieczeństwa" - też nie lubie takich zmian, ale trzeba sie przyzwyczaić ;)

Kamilciu, mówisz o "nowej szacie" Allegro?

Jest bardziej e-bay'owa.

Co ma do tego atak hakerów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje hortensje jeszcze nie drgnęły, tzn nie mają pąków - czy już mieć powinny czy to za wczesnie? czekam też na katalpy no i klon palmowy niby pąki ma ale wydaje mi się, że od góry zmarzł.

Tarcia a pnącza to jakiś specjalny nawóż? a hortensje to kiedy nawozić ? już ?

 

na horty pewnie za wczesnie jeszcze ale moje juz drgnely, bo caly czas slonce i w dosc zacisznym miejscu siedza, ja hortensje juz podsypalam nawozem, do pnaczy kupilam w zeszlym roku biopon do roslin pnacych i powojnikow, podsypalam nim powojniki, aktinidie, dlawisze, wiciokrzewy i winobluszcz, bo u mnie jakos kiepsko rosnie ten chwascik ;)

 

 

generalnie rosliny nawozi sie wiosna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie tego balam ale jakos mojego granulki nie interesuja, choc ciekawska i wscibska bestyjka z niego. z plynnymi bym wymiekla przy mojej ilosci roslin. na pewno szal cial najpierw w koneweczce rozrabiac a potem brykac z konewka, brrr az mnie wzdrgnelo

 

nie latwiej piesia nauczyc by nie tykal granulek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu jak mnie irytuje to nowe Allegro, chodzę jak dziecko we mgle po tym serwisie teraz.

Ja jestem zaprzyjaźniona z ebay'em, więc jakoś sobie radzę.

To już druga taka zmiana.

I to mnie denerwuje. Że robią po prostu kalkę.

Przy okazji tej wcześniejszej zmiany wyglądu pełno było plotek, że ebay przejmuje Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie Allegro zawsze irytowało:mad: nie przez sam serwis ale przez to, ze jak coś zalicytowałam to zawsze mi to ktoś sprzed nosa sprzątnie:mad:

 

Żono mój ogrodnik mówił, że roślin przez pierwszy sezon po posadzeniu nie wolno zasilać bo ten czas jest na dobre zakorzenienie się roślin , ja zaczęłam zasilać dopiero w tym roku:cool:

Dzięki Pysiu:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...