Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aneta - dom, inspiracje i takie tam...reaktywacja


Recommended Posts

Dziękuję za troskę :hug:Kochane Jesteście:hug:

Dzieciaki śpią więc mam chwilunię. Marysia przestała zwracać ale nie pije prawie nic...cycusia nie moge jej dać, dopiero póżnym wieczorem i to niewiele bo trzeba uspokoić żołądeczek. Podałam jej Dophergan przeciwwymiotny i to pewnie podziałało...noc straszna bo co ją przystawiałam do piersi to po chwili fontanna - ja czegoś takiego jeszcze nie widziałam.Ok 8 widział ją lekarz i zlecił leczenie...dzwoniłam na oddział dzieciecy, żeby się poradzić ale nie udzielą nawet malej wskazówki zaocznie...no nic, czekam aż Iskierka się obudzi, dziwne to bo nie ma temperatury, wygląda normalnie , no może blada jest...boję się odwodnienia...:sick:

 

sypialnia z ciemnymi szafkami...mam mieszane uczucia, nie wiem czy białe nie lepsze...

 

http://img24.imageshack.us/img24/4189/img2465i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img151.imageshack.us/img151/7615/img2466f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img840.imageshack.us/img840/4674/img2467q.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

o zakupach będzie póżniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anetko mała po tym Dipherganie śpi, kup Orsalit smakowy ( malina, banan) podawaj jej po łyżeczce co kilkanaście minut ( nie dużo ponieważ znów zwróci ), dobrze byłoby podać Nifuroksazyd w syropie ( na rp. bez nie sprzedadzą, ale spróbować zawsze można , a może się uda kupić ), jak masz Gastrolit to są elektrolity i glukoza też małymi łyżeczkami podawać.

 

Nakastliki bardzo mi się podobają ;) i kolor też :)

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andżeliko kurde nie dopytałam lekarza jak z tym Dipherganem...ja zrozumiałam (i tak podałam) 1ml a po godzinie znowu 1 ml...Myślisz, że powinnam zaaplikować więcej dawek ? mamy też hydronea baby ale tego nie chce wogóle pić...a jak się wymioty uspokoją to mam podawać też smekte, Lacido Enter i Lacido baby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko,

wszystkie preparaty nawadniające dla dzieci uzupełniające elektrolity nie są smaczne, i dzieci nie chcą ich pić:( - ale próbuj, nawet strzykawką, po 3-5 ml, co kilka - kilkanaście minut.

Na biegunkę dobrze działa prócz Smecty: Hipp Ors 200 - kleik marchwiow-ryżowy do picia, do kupienia w aptece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiewczyny Marysia biegunki nie ma...kupka jest normalna...Ona tylko wymiotowała...ostatni raz ok 10, do wieczora ma nic nie jeść a na noc mam jej dać pierś ale mam karmić o połowę krocej niż zwykle...pić ona nic nie chce, pisalam już wczesniej o moich problemach, żeby nauczyć ją z butelki...daję wode i elektrolity łyzeczką...pluje, nie chce pić, maksymalnie wypije 10 łżeczek od herbaty na godzinę i łżeczkę elektrolitów...lek podałam na siłe - zatykając jej nos - wiem, ryzykownie ale zdesperowana bylam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś wygląda na to, że wychodzimy na prostą:hug:

Mała póki co nie wymiotuje, wieczorem podałam jej jeszcze jedną dawkę leku przeciwwymiotnegu, wypiła trochę wody i nawet elektrolitów a po kąpieli dostała mleczko i śpi...zobaczymy jak minie noc...

Młody natomiast ma biegunkę , na szczęście nie ostrą ale ciężko go przekonać do leków ale też dajemy radę...;)

Dziewczyny jeszcze raz dziękuję Wam bardzo za troskę i rady:hug::hug::hug:

 

 

 

no a teraz zakupy...oprócz sówek zamówiłam wycieraczkę, miała wyglądać tak...

http://img20.imageshack.us/img20/4903/wycieraczka1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

a dostałam coś takiego,nie sądzę aby te załamania kiedykolwiek się wygładziły... to pierwszy produkt firmy House Doctor, z którego jestem niezadowolona:no::sick:. Reklamacja już złożona i wycieraczka zostanie odesłana. Już te z Ikea za kilka złotych wyglądają lepiej...:p

 

http://img196.imageshack.us/img196/5153/img2463h.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img4.imageshack.us/img4/2874/img2464hy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Sówki...poduszka wygląda ok ;)

 

http://img17.imageshack.us/img17/4788/img2471t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Natomiast stoper to porażka...:sick:jest maleńki i płaski, tzn na dole nie ma podstawy np w kształcie koła więc jak dla mnie nie spełnia swojej funkcji...bo sama stac jako tako nie stoi, jedynie oparta o drzwi...w porównaniu z pieskiem stoperem u Łukaszka, ten sowi jest do bani:P:sick:sama sówka nie jest zła więc pewnie uszyję do niej wypełnienie i bedzie dekoracją

 

http://img155.imageshack.us/img155/1909/img2468z.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

tutaj na tle drzwi i dotychczasowego stopera

 

http://img13.imageshack.us/img13/8651/img2469c.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko, sypialnia wygląda wspaniale :D :D

 

Co do łóżek dla dzieciaczków, to tak jak napisałaś, ja swoim dziewczynkom kupiłam te duże białe Ikeowskie łóżka (140x200) i był to najlepszy wybór jak dla mnie. Dziewczyny od pierwszej nocy śpią w swoich łóżkach, nie przychodzą do nas w nocy, więc mamy totalny luzik :lol2: Po drugie patrzyłam również na to, że jak któraś będzie chora, to będziemy mogli z nimi spać. Po trzecie jak zaczną u nich nocować koleżanki, to nie będzie problemu z szukaniem dodatkowego spania. Po czwarte nie zdarzyło nam się, aby któraś spadła z łóżka, bo są na tyle szerokie, żeby dziewczyny mogły się w nich swobodnie przekręcać i układać np. w poprzek łóżka.

Teraz jest bardzo fajnie, bo możemy się we trzy wieczorem położyć w łóżku podczas czytania na odbranoc, a później jeszcze poprzytulać przed spaniem. Całe szczęście nie musimy już leżeć z dziewczynami w łóżku przy usypianiu.

Dziękuję Lidziu:hug:to właśnie Twoje argumenty z naszej poprzedniej debaty łóżkowej mnie przekonały, że takie duże to strzał w 10! Gdyby nie Ty kupiłabym dziecięce:hug:i gniotła się jak to ma miejsce czasem w przypadku Okruszka na 80:lol2:

 

Ja głosuję za dużymi łóżkami, jeżeli jest na nie miejsce, a u Ciebie jest! :) Te ikeowskie są naprawdę urocze, a przy okazji ramy są na tyle tanie, że można je co parę lat spokojnie wymieniać, a wiadomo, jak z gustami dziecięcymi potrafi bywać.

no własnie nie chcę wydawać bądż wie ile bo za kilka lat może kręcić nosem a i my na tym etapie spłukani jestesmy...:sick:kupię dobry materac bo to podstawa a ramę prawdopodobnie Ikeowską, no chyba, że znajdę coś jeszcze...;)

:rotfl::rotfl:

Wyobrażam to sobie Anetko:D

A czemu nie jesteś zadowolona z zakupów? Konik brzydki? Czy to nie o konika chodzi?:eek:

Dzieciaki dają popalić ale ubaw przy tym czasami jest nieziemski...:wiggle:konika powinna Pani wystawić dla mnie lada chwila...;) to z zakupów w innym miejscu jestem niezadowolona:sick:

 

Też jestem ciekawa, może niepodobne do oczekiwanych? Może jednak Iskierce się spodobają :) w co gorąco wierzę.

 

Duże łóżka rozumiem :yes: ja do tej pory pamiętam jak tato opowiadał nam bajki. Nigdy nie czytał, zawsze wymyślał i to takie wspaniałe, niespotykane! Pamiętam do tej pory :rolleyes:. Jeśli tylko macie miejsce to zaserwujecie dzieciom przepiękne wspomnienia.

 

U nas w mieszkaniu pokoje nie były wielkie i na takie łóżka nie było szans, stąd pytanie :).

ooo to super , że Tata miał taka wyobraznie...:wiggle:Okruszek też czasem prosi mnie , żebym mu nie czytała tylko opowiedziała historię i czasem takie głupoty stulam, że nie wiem potem jak z tego wybrnąć...:Pno ale skoro prosi to opowiadam;)

 

łóżka duże to świetny pomysł ...i też czekam na opinię o sklepie konikowym ...bardzo podobają mi się ich rzeczy ...no ale jak Ty Anetko rozczarowana to ja się wstrzymam z rozważaniem zakupowym w ww.

Lasche konik dopiero bedzie;)

 

Anetko, oby się polepszyło, teraz panuje jakiś wirus, dosłownie wszędzie! I Iskierkę na cycu dopadło, nie do pomyślenia :(. Szkoda małej.

 

Szafeczki....nie podobają mi się ciemne :( dlatego wcześniej nie doradzałam nic ciemnego, troszkę ponuro się zrobiło moim zdaniem. A Tobie co nie odpowiada?

no właśnie dokładnie nie wiem ale coś mi tam zgrzyta...spróbuję wymienieć gałki na początek ...

 

Ojeju współczucie Anetko! a Okruszek ok? to to moze nie jelitówka tylko moze cos tam jej staneło? Dzieci szybko sie regenerują wiec nie martw sie na zapas.. wiem łatwo powiedziec..

A szafeczki bardzo ładne, moim zdaniem nie wszystko musi byc białe, ale pokaz całosc z jakiejs innej perspektywy?

Aniu pokaże, tylko muszę sypialnię ogarnąć...póki co zaległy w niej ozdoby swiateczne:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały dzień byłam poza domem - przez pierwsze pół dnia miałyśmy mały zlocik forumowy, jak zawsze było bosko - i dopiero teraz doczytałam, że dzieciaczki miałaś chore :( :hug:

cieszę się, że z malutką lepiej i sobie spokojnie już śpi. Mam nadzieję, że Okruszkowi też biegunka przejdzie i jutro będzie już OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały dzień byłam poza domem - przez pierwsze pół dnia miałyśmy mały zlocik forumowy, jak zawsze było bosko - i dopiero teraz doczytałam, że dzieciaczki miałaś chore :( :hug:

cieszę się, że z malutką lepiej i sobie spokojnie już śpi. Mam nadzieję, że Okruszkowi też biegunka przejdzie i jutro będzie już OK

Lidzia dziękuję:hug: i cieszę się , że zlocik się udał...tyle fajnych Kobietek , że nie mogło byc inaczej!;)zazdroszczę Wam tego spotkania:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście:hug:Jutro pewnie będzie już znacznie lepiej:D

Odnośnie zakupów, to rzeczywiście wycieraczka do bani:sick: ale sówka piękna:D

dlatego wycieraczka do zwrotu:P a sówki zostają;)

 

Anetka tak z innej beczki, palicie juz w kominku? czy nadal masz swiece?

Aniu nie palimy jeszcze i nie wiem czy wogóle będziemy:rotfl::rotfl::rotfl:

 

 

Lidziu widziałam Was u Madzi;) ależ Wy wszystkie bez wyjątku piekne Jesteście:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...