Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tania czapa do czerpni gruntowej


Recommended Posts

  • 1 month później...

ja u siebie też miałem problem z zakończeniem czerpni fi 200 gwc w ogrodzie.

Wszystkie gotowe były cholernie drogie. Wpadłem na pomysł, aby wykorzystać puszkę po ogórkach :)

Puszkę wymyłem, aby nie pachniała, rurę fi 160 - bo na taką zredukowałem czerpnię, nawierciłem otwory założyłem siatkę od góry otwór zaślepiłem deklem i na to nałożyłem puszkę po ogórach. Cała czerpnia osłonięta jest roślinami. Wszystko działa i wygląda fajnie, a i tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 years później...
podbiję temat bo poszukuje czerpni terenowej. To co znalazłem w sieci nie satysfakcjonuje mnie do końca.

Obecnie wystają rury fi200.

 

Ja kupiłem rurę fi 200 mm z nierdzewki i na to dałem daszek od jakiegoś kominka wentylacyjnego. Cen dokładnie nie pamiętam, całość około 150 zł.

 

IMG_4088.jpg

 

Nie jest może specjalnie estetyczny, ale i tak będzie niewidoczny bo zostanie zasłonięty jakimiś roślinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja kupiłem rurę fi 200 mm z nierdzewki i na to dałem daszek od jakiegoś kominka wentylacyjnego. Cen dokładnie nie pamiętam, całość około 150 zł.

 

Nie jest może specjalnie estetyczny, ale i tak będzie niewidoczny bo zostanie zasłonięty jakimiś roślinami.

 

Ja mam podobny daszek (50zl) ale dołożyłem filtr kanałowy za 130zl razem czerpnia wyszla niecale 200zl

filtr.jpg

Wygląda to narazie tak:

Czerpnia1.jpg

Edytowane przez Brunoxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...