Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poziom kostki


Recommended Posts

Z kolejnym pytaniem:)

 

Położyli mi kostkę i się okazało, że wokół 3/4 jej boków muszę wybierać ziemię, bo położona kostka jest poniżej poziomu pierwotnego gruntu. Fakt, że nie mam prostej działki tylko ze spadkami, ale czy tak może być? Fachowcy się tłumaczą, że tak jest dobrze, ale mnie wkurza, że wzdłuż granicy z sąsiadem muszę wybierać z 10 cm ziemi (z 7 cm na wyrównanie i z 3 aby sobie korę pod rośliny wysypać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnym pytaniem:)

 

Położyli mi kostkę i się okazało, że wokół 3/4 jej boków muszę wybierać ziemię, bo położona kostka jest poniżej poziomu pierwotnego gruntu. Fakt, że nie mam prostej działki tylko ze spadkami, ale czy tak może być? Fachowcy się tłumaczą, że tak jest dobrze, ale mnie wkurza, że wzdłuż granicy z sąsiadem muszę wybierać z 10 cm ziemi (z 7 cm na wyrównanie i z 3 aby sobie korę pod rośliny wysypać).

 

czy tak jest dobrze, to już tylko Ty wiesz. w końcu to Tobie ma pasować i Ty za to płacisz.

ja kazałbym kłaść kostkę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że się dało, tylko, że z drugiej strony placu musieliby więcej podsypać (lub mniej wybrać tam ziemi). I tak zwykle widzę u ludzi, którzy mają spadki na palcu - mają dużo podsypane, tam gdzie było niżej. Tłumaczą się, że nie mówiliśmy, tylko, że nam też nikt nie mówił, że będzie niżej. I często się pytaliśmy, dlaczego tak dużo jest wybrane, to słyszeliśmy odp. proszę się nie martwić, będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elka51
Położyli mi kostkę i się okazało, że wokół 3/4 jej boków muszę wybierać ziemię, bo położona kostka jest poniżej poziomu pierwotnego gruntu. Fakt, że nie mam prostej działki tylko ze spadkami, ale czy tak może być? Fachowcy się tłumaczą, że tak jest dobrze, ale mnie wkurza, że wzdłuż granicy z sąsiadem muszę wybierać z 10 cm ziemi (z 7 cm na wyrównanie i z 3 aby sobie korę pod rośliny wysypać).

 

Nie było projektu z ustalonym poziomem, nie było ustaleń z wykonawcą (gdzie ma być poziom - ze wzgledu na brak projektu)... nie ma podstaw do kwestionowania wykonanej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakies ustalenia były, a nawet gdyby inwestor powiedział, że "róbcie tak by ło dobrze" to oznacza, że maja robić zgodnie ze sztuką budowlaną. Jeżeli jest wykonane poniżej poziomu gruntu bo zapewne wykonawca tego nie przypilnował i popełnił bład. Powiedż im, że robót w takim stanie nie odbierasz a więc i za nie nie płacisz. Jak będzie chciał udowodnic swoja racje to niech przekona Cię, że robienie kostki poniżej poziomu zero jest zgodne ze sztuką budowlaną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalne, dziwię się inwestorowi..wykonawca układając kostkę patrzył aby woda ściekała z placu, a nie aby kałóze stały, bo jak to ma wyglądać? Przychodzi wykonawca i układa kostke do krzywego terenu? Przecież tam powstałyby kałóże wody? To jest zwykłe nieporozumienie a nie jakaś złośliwość, Kostke kładzie się jak najprościej z zachowaniem spadków , a nie jak leci ziemia. A jaki problem zebrać te 10 cm? To nie są góry i doliny to jest nawierzchnia z kostki po której deszcz spływa w kierunku spadków a nie sobie znika.( wsoąkanie jest ograniczone i tylko przy małym deszczu zdąży wsiąknąc)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...