Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym podłączony do CO


artisu

Recommended Posts

kbab

Załóżmy, że Ty i rodzina żyjecie z montażu jakiś urządzeń. Dajesz jakąś gwarancje na swoje usługi.

Jakie urządzenia miałbyś w swojej ofercie?

zamontowałbym każdy wskazany przez klienta, oczywiście informując go o ewentualnej naprawie gwarancyjnej, jak wcześniej pisałem - taki u mnie działa prawie 10 lat - bez jakichkolwiek napraw. Dlaczego nikt nie powie klientowi, że w cenie drogiego może sobie taki wkład 10 czy nawet 20 razy wymienić na tańszy nowy, bez napraw jakie proponuje F-N

"wyjąć szybę i w jej miejsce wsadzić kawał blachy"

jeśli jest monterem to może właśnie tak wykonuje naprawy swoim klientom.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kbab - ale na Ciebie wszyscy "wsiedli" ...:D

wiadomo - swój swojego popiera - nie żyję z handlu kominkami, ale niektóre Wasze propozycje mogą mi się nie podobać, jak również Wasz stosunek do innych forumowiczów, ale jak widać nie każdy musi być zadowolony z Waszej pomocy - założyciel wątku na pewno nie ma za co Wam podziękować

Szkoda dalej się produkować w tym wątku.

w tym pełna zgoda

Pozdrawiam

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nie powie klientowi, że w cenie drogiego może sobie taki wkład 10 czy nawet 20 razy wymienić na tańszy nowy, bez napraw jakie proponuje F-N

W sumie to racja... klient będzie zadowolony, bo tanio kupił i my zapewniamy sobie dochód na kilka lat. :lol2: Że też na to wcześniej nie wpadłem, chyba zacznę najtańszym chłamem handlować :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałbym każdy wskazany przez klienta, oczywiście informując go o ewentualnej naprawie gwarancyjnej, jak wcześniej pisałem - taki u mnie działa prawie 10 lat - bez jakichkolwiek napraw. Dlaczego nikt nie powie klientowi, że w cenie drogiego może sobie taki wkład 10 czy nawet 20 razy wymienić na tańszy nowy, bez napraw jakie proponuje F-N

"wyjąć szybę i w jej miejsce wsadzić kawał blachy"

jeśli jest monterem to może właśnie tak wykonuje naprawy swoim klientom.

 

 

"Zamontowałbym każdy wskazany przez klienta " szczytne ideały które mi też kiedyś

przyświecały.

W teorii kolego jesteś mocny. I będziesz mocny do czasu , aż nie

zaczniesz robić tego , o czym tak namiętnie piszesz. Twoje opinie o tym co należy

sprzedawać ,do tego czasu są bez wartości .

 

Oczywiście nie opinie na temat Twojego wkładu i Twoich z nim

doświadczeń. Te mają wartość niekwestionowaną i bardzo za nie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc... Na pewno nie wsadzę kotła węglowego ani na drewno do salonu w miejsce kominka bo trochę nie pasuje do plazmy, narożnika i mebli ;) Bardziej mi chodziło o to, czy ktoś miał do czynienia z takim wkładem i jak się ma moc podawana przez producenta do faktycznej sprawności w dużym domu 200-metrowym (czyli czy taki wystarczy).

Podkreślam jeszcze raz: kominek będzie tylko do wspomagania instalacji opartej na piecu gazowym, który będzie podstawowym źródłem ciepła. To jest za stary dom i instalacja, żeby się bawić we wkłady za 20 tysięcy podgrzewające wodę użytkową, pompy ciepła czy kolektory słoneczne.

 

Widzę, że kolega Kbab czuje o co mi chodzi czyli w miarę małym nakładem środków zrobić tak, żeby grzało i nie kosztowało majątku. Ja zaryzykuję i podłączę ten wkład do instalacji. Jak będzie gotowe to wrzucę fotki ale pewnie trochę to potrwa.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za merytoryczną dyskusję.

 

Cytat: Forest-Natura: Wkład jak wkład - na swoją półkę cenową ok.

Ale ogrzewanie nim domu o którym mowa, bez reszty instalacji kosztującej tyle co 3-4 takie wkłady jest popi.......ym pomysłem.

 

Dzięki kolego, bardzo rzeczowe i profesjonalne wytłumaczenie - widać, że siedzisz w temacie; nie wiem o jakiej reszcie instalacji piszesz ale nie będę wnikał. Pewnie mam wszystko wymieniać na nowe - uwierz mi, łatwiej zburzyć ten dom i wybudować na nowo niż robić tak, jak radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc... Na pewno nie wsadzę kotła węglowego ani na drewno do salonu w miejsce kominka bo trochę nie pasuje do plazmy, narożnika i mebli ;) B

 

 

 

Cytat: Forest-Natura: Wkład jak wkład - na swoją półkę cenową ok.

Ale ogrzewanie nim domu o którym mowa, bez reszty instalacji kosztującej tyle co 3-4 takie wkłady jest popi.......ym pomysłem.

 

Dzięki kolego, bardzo rzeczowe i profesjonalne wytłumaczenie - widać, że siedzisz w temacie; nie wiem o jakiej reszcie instalacji piszesz ale nie będę wnikał. Pewnie mam wszystko wymieniać na nowe - uwierz mi, łatwiej zburzyć ten dom i wybudować na nowo niż robić tak, jak radzisz.

 

Kolego nie popadaj w skrajności ;) Gdyby wszyscy którzy mają słabo ocieplony dom , taki którego straty cieplne powodują wielkie rachunki za gaz :evil: , postanowili je burzyć to.. w krajobrazie zrobiłoby się bardzo dużo wolnej przestrzeni :lol2: Nie wszyscy piszący na forum , tak jak w realnym świecie wiele firm budujących kominki , są zwolennikami kominków WODNYCH wielu wręcz dostaje szału jak słyszy o próbach ogrzewania domu TYLKO kominkiem z płaszczem wodnym :stirthepot: UWAGA. Powyższy tekst nie jest odpowiedzią na wpis kolegi FN :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Artisu - po co w ogóle pytałeś tu na FM skoro i tak już byłeś zdecydowanym żeby zrobić to co zamierzałeś ... ?

Teraz sytuacja wygląda tak - na twoje pytanie zabrało głos sześciu "zawodowców" i jeden użytkownik całkiem innego kominka w całkiem innym domu (obydwie rzeczy diametralnie odbiegające od Twoich warunków grzewczych) ... no jeszcze Niktspecjalny Cię tu nieco "podpuszcza" (;)). Każdy z "zawodowców" wyraził swoje wątpliwości co do ogrzewania tego domu kominkiem ogólnie w Twoim przypadku. Bo ogrzewanie tak wielkiej powierzchni z tak dużymi stratami ciepła (bo takie będą), zwykłym żeliwnym "łupem" bez osprzętu (bynajmniej nie chodzi mi tutaj o wymianę całej instalacji, ale np. o to że do takiej powierzchni i paleniska tej "mocy", przydał by się dobrze zaizolowany np. bufor z 1000 - 1200 litrów) niczym nie będzie się różniło od palenia w zwykłym piecu - ani nie będzie z tego ognia, ani jego widoku, ani przyjemności, a może być jeszcze gorzej, bo i ciepła z tego też może wcale nie być ... jeno smród wędzonki w całym salonie. Zanim nagrzejesz tym paleniskiem tak ogromną ilość wody ... zanim to wszystko powróci do wkładu z przyzwoitą temperaturą (czy w ogóle wróci na takową, mając na uwadze to co napisałeś o domu) ... zanim uzyskasz odpowiedni ogień i temperaturę w tym palenisku ...

Ech ... zawracanie kijem Wisły ... jak przeważnie na FM ...

Co do Ciebie Kbab - widzisz jakąś różnicę pomiędzy Twoim domem a domem Artisu? Wiesz jakie są diametralne różnice konstrukcyjne pomiędzy Twoim paleniskiem w tym, które on chce kupić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Ciebie Kbab - widzisz jakąś różnicę pomiędzy Twoim domem a domem Artisu? Wiesz jakie są diametralne różnice konstrukcyjne pomiędzy Twoim paleniskiem w tym, które on chce kupić?

wchodzisz na śliski grunt - uważaj - to niebezpieczne

mój wkład mocy 10kW jest odpowiedni do mojego domu, pytający chce zakupić taki

Kominek Amelia z płaszczem wodnym 30kW

Moc nominalna (kW) 30

Średnia moc wody (kW) 25

wobec tego zapytam Ciebie jako fachowca - czy rzeczywiście ten wkład jest nie odpowiedni do jego domu (przecież o to uprzejmie zapytał), jeśli tak to udowodnij, moje zdanie już znasz i zdecydowanie odradzam Twoją propozycję zarówno z podaną ceną jak również z blachą,

Wyobraź sobie blachę w moim kominku jak w/w - może Tobie taki by bardziej pasował - ja zostanę przy swoim 10-letnim modelu za 4k bez takich innowacji.

I nie próbuj mydlić komuś oczy buforem, bo jak w/w ponad 1000l wody ma w zładzie.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam - nie mam już cierpliwości, chęci ani czasu żeby udowadniać że nie jestem wielbłądem ... a już odechciało mi się definitywnie po Twoim ostatnim poście.

Poczytaj więcej w tym dziale FM - załapiesz i zrozumiesz.

Albo niech ktoś inny "przejmie pałeczkę".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jednego nie rozumiem. Ja zadaję konkretne pytania typu: czy 25 kW wystarczy żeby dogrzać taki duży dom a otrzymuję odpowiedzi, że ten kominek jest za tani, to jakiś badziew itp. albo żebym najpierw ocieplił dom. Uwierzcie mi, gdybym miał na docieplenie te 30-40 tysięcy plus 30 tysięcy na wymianę okien to pewnie inaczej bym się zabrał do rzeczy. A tu zima za pasem i perspektywa rachunków za gaz ok. 3 tysiące miesięcznie, jeśli nic nie zrobię.

Kolego Forest-Natura, napisałem wyraźnie, że instalacja ma ok. 1000 litrów plus dochodzi zbiornik na strychu i olbrzymie kaloryfery żeliwne. Do tego grube mury w domu też kumulują ciepło i cały budynek robi za bufor. Jasne, że straty ciepła są na razie ogromne, ale chodzi o przetrwanie zimy.

Nie mam innego wyjścia niż kominek z wkładem wodnym (zwłaszcza, że mam dobry dostęp do drewna) więc już jestem zdecydowany.

Chodziło mi tylko o fachowe wskazówki na co zwrócić uwagę dobierając moc kominka, jakie pompy, sterowniki itd. W każdym razie, jak już postawię kominek to napiszę jak się sprawuje. Pozdrawiam

Edytowane przez artisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o fachowe wskazówki na co zwrócić uwagę dobierając moc kominka, jakie pompy, sterowniki itd.

Nie jestem fachowcem (tych zdanie już znasz), mogę odpowiedzieć jako użytkownik, oraz samodzielny projektant, wykonawca swojego systemu grzewczego, ale jeśli to ten wkład

http://www.kominki.ign.com.pl/?menu=produkt&id=220

to spokojnie go montuj, najlepiej wpiąć go do istniejącego układu dołączając podstawowy sterownik pompy obiegowej reagujący na zadaną temperaturę wody w płaszczu kominka, moc jest wystarczająca, powinien ogrzać cały dom. W moim układzie pompą steruje programator solarnego ogrzewania (była możliwość wpięcia drugiej pompy obiegowej), ale przedtem miałem właśnie taki prosty układ - działał niezawodnie - dlatego mówię to jako praktyk.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam mam kominek z PW. W opisie powyższego kominka zaintrygowało mnie jedno:

"Powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz i z pomieszczenia..." Jeśli z pomieszczenia to powietrze będzie musiało też do tego pomieszczenia jakoś wejść. Efektem może być wciąganie powietrza wywietrznikami grawitacyjnymi, lub wciąganie przez nieszczelne okna. Jedno i drugie spowoduje wychładzanie domu. Gdzieś czytałem, że palenie w kominku wymaga ok 70m3/h powietrza. To całkiem sporo. Powinno być doprowadzenie tylko z zewnątrz.

Sterownik firmy TATAREK (może być najprostszy) będzie włączał pompę obiegową kominka na bazie pomiarów temperatury wody w kominku (min 60st).

Ciekawa jest możliwość zastosowania odprowadzenia popiołu do piwnicy. Jeśli to "gierek" i masz piwnicę, to warto, bo przy ciągłym ostrym paleniu popiołu trochę będzie... Ja wybieram raz na tydzień a mam bardzo duży popielnik (ok5 litrów) i palę tylko wieczorami po 1-2 kosze drewna dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo, nie mam piwnicy, bo salon i kotłownia, która jest za jego ścianą są już w przyziemiu. wyczyszczenie raz w tygodniu popielnika nie jest problemem. Zamierzam dokupić sterownik MSK, który oprócz włączania pompy gdy temperatura w płaszczu będzie odpowiednia, steruje także dopływem powietrza za pomocą przepustnicy na dolocie powietrza z zewnątrz. Mierzy sobie temperaturę płaszcza i jak jest zbyt wysoka, to zmniejsza dopływ powietrza na przepustnicy, oszczędzając drewno, co by nie szło ciepło w komin niepotrzebnie. Coś takiego:

 

http://allegro.pl/sterownik-kominka-z-przepustnica-fi100-msk-i1791262406.html?source=oo

 

Jeśli chodzi o podawane przez producenta zasysanie z wewnątrz to jest pod drzwiczkami ręczna przepustnica powietrza, którą można regulować suwakiem lub całkiem przymknąć, jeśli ktoś ma dopływ z zewnątrz doprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo, nie mam piwnicy, bo salon i kotłownia, która jest za jego ścianą są już w przyziemiu. wyczyszczenie raz w tygodniu popielnika nie jest problemem. Zamierzam dokupić sterownik MSK, który oprócz włączania pompy gdy temperatura w płaszczu będzie odpowiednia, steruje także dopływem powietrza za pomocą przepustnicy na dolocie powietrza z zewnątrz. Mierzy sobie temperaturę płaszcza i jak jest zbyt wysoka, to zmniejsza dopływ powietrza na przepustnicy, oszczędzając drewno, co by nie szło ciepło w komin niepotrzebnie. Coś takiego:

http://allegro.pl/sterownik-kominka-z-przepustnica-fi100-msk-i1791262406.html?source=oo

Mam prawie identyczny tyle, że TATARKA

http://www.tatarek.com.pl/index.php?produkt=ZRT8P&kat=u&podkat=u2

Masz możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wkład jest bardzo dobry i dopasowany do Twojego domu, skoro "FACHOWCY" nie proponują korzystniejszego, znaczy popierają Twój wybór bez względu na wcześniejsze wypowiedzi.

 

 

kbab ,

twoje doskonałe samopoczucie jest godne podziwu. Wyrosłeś na guru

systemów PW . Gratulacje !

 

Ile takich wkładów widziałeś na żywo ? Dotykałeś jego detali . Wiesz jak się

zachowają po kilku paleniach .

 

A nie zastanawia Cię sugestia Gonzo , któremu coś nie pasuje z doprowadzeniem

powietrza ?

 

A może jest gdzieś wątek w którym są opinie na temat tych urządzeń - to już

do Artisu . Nie masz wątpliwości ? Jeden jasnowidz mówi ,że wkład jest

bardzo dobry , a parę osób które nie tylko widziały ten wkład ale również

obserwowały jak działa , ma obiekcje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...